Jump to content
Sign in to follow this  
dawid012

dropped - nowy system rejestracji domen

Recommended Posts

Witam

tydzien temu odnowilem domene, dzis dostalem maila:

 

Na twoim koncie znajdują się domeny globalne, które wkrótce wygasną.

 

Niedawno wprowadziliśmy nowy system rejestracji domen globalnych, który pozwala na szybsze i łatwiejsze zarządzanie domenami.

 

Chcielibyśmy prosić cię o przeniesienie domen do nowego systemu, zamiast odnawiania ich w starym systemie. Za każdą przeniesioną domenę otrzymasz bonus w wysokości 5 PLN w stosunku do normalnej ceny odnowienia.

 

Aby przenieść domeny, kliknij tutaj:

http://www.dropped.pl/edns_transfer.php

 

czy musze to wykonywac? .com mam tylko jedna domene wlasnie odnowiona kilka dni temu a tu znow kaza placic 25 zl (po boonusie)

 

pozdrawiam

dawid

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie będziesz musiał odnawiać od nowa:) po prostu przeniesiona zostanie do innego systemu , jednak dane o terminie wygaśnięcia zostaną przeniesione.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie będziesz musiał odnawiać od nowa:) po prostu przeniesiona zostanie do innego systemu , jednak dane o terminie wygaśnięcia zostaną przeniesione.

 

Jesteś pewien? Z tego co wiem, transfer domeny globalnej między rejestratorami jet możliwy tylko z jednoczesnym odnowieniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jesteś pewien? Z tego co wiem, transfer domeny globalnej między rejestratorami jet możliwy tylko z jednoczesnym odnowieniem.

Oczywiście transfer bez odnowienia w domenie .com nie jest możliwy (podobnie jak w innych domenach globalnych).

 

Ale z tego co widzę komunikat Dropped wysyłany jest przed wygaśnięciem domen, więc jeśli domena będzie przedłużana - lepiej ją przy okazji przenieść do nowego rejestratora.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście transfer bez odnowienia w domenie .com nie jest możliwy (podobnie jak w innych domenach globalnych).

 

Ale z tego co widzę komunikat Dropped wysyłany jest przed wygaśnięciem domen, więc jeśli domena będzie przedłużana - lepiej ją przy okazji przenieść do nowego rejestratora.

 

Przecież napisał że tydzień temu odnowił. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postanowiłem podpiąć się do tego tematu, żeby nie tworzyć nowego (nie umiałem też znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie na forum), chodzi mi o następującą rzecz:

 

Wystawiam domenę globalną (zarejestrowaną np. w az.pl) na aukcji Aftermarket, podczas wystawiania w opcjach wybieram: "Przekazanie domeny na podstawie kodu authinfo". Po sprzedaży domeny kto płaci za transfer, ja czy osoba, która wygrała aukcję ?

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
osoba, która wygrała aukcję :(

Jeśli tak jest na 100% to ok, choć zmyliły mnie dwie rzeczy:

 

1. Na aukcji widnieje/widniał zapis: Koszt transferu 0 zł

2. Po zakończeniu aukcji przeszedłem na stronę transferowania, poprzez linka z maila, który otrzymałem (żeby podać authinfo) i tam jest zapis: "Koszt transferu 25 zł" !

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

rzeczywiście na aukcjach na AM widnieją zapisy takie jak napisałeś. Ale to błąd. Transfer domen globalnych jest płatny i płaci za niego nowy abonent.

 

Co innego gdybyś sprzedawał domenę globalna zarejestrowaną w dropped. Wówczas transfer byłby wewnętrzny i bezpłatny.

 

Chociaz, moze byc jeszcze tak że domena po sprzedaży jest transferowana na Twoje konto w dropped (Ty płacisz) i później dopiero wykonywany jest transfer wenwętrzny.

 

Najlepiej zapytać u źródła.

 

Byłem przekonany, że płaci zwycięzca aukcji gdyż tak jest w przypadku domen .eu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chociaz, moze byc jeszcze tak że domena po sprzedaży jest transferowana na Twoje konto w dropped (Ty płacisz) i później dopiero wykonywany jest transfer wenwętrzny.

 

Najlepiej zapytać u źródła.

 

Byłem przekonany, że płaci zwycięzca aukcji gdyż tak jest w przypadku domen .eu.

To moim zdaniem byłoby bez sensu, poza tym (jeśli się dobrze orientuje), w takim przypadku nabywca musiałby czekać minimum 60 dni, żeby domena znalazła się na jego koncie. U źródła zapytałem oczywiście - czekam na odpowiedź :( Wiedząc jednak, że na forum jest wielu fachowców w tym temacie, postanowiłem zapytać, gdyż jestem przekonany, że tu szybciej uzyskam odpowiedź.

 

Co do .eu to wiem, że tak jest jak piszesz.

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×