Jump to content
Sign in to follow this  
domenator

Ministrony - co, gdzie, jak, kiedy..?

Recommended Posts

Od momentu kiedy dochody na parkingu znacznie spadły zacząłem się zastanawiać nad tą formą zagospodarowywania domen. Wątek też zainspirowany wpisem Daniela na jego blogu.

 

Myślałem już mniej więcej jak się za to zabrać, ale może ktoś, kto już to robi mógłby się podzielić wskazówkami co i jak robić?

Czy stawiać minisajty na WordPressie a może na innych skryptach? Jak często trzeba/należy/można aktualizować stronę nowymi treściami? Czy takie strony warto katalogować, jeżeli tak to w jakich/ilu katalogach? Czy warto/można linkować między sobą takie strony, nie związane tematycznie? W jaki inny sposób reklamować taką stronę, w jaki sposób pozyskiwać ruch? Na domenach z jakich branż najlepiej się skupić?

 

A może jakieś linki do przykładowych ministron? :-)

Edited by domenator

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sumie wchodzę często na domenowe blogi , ale tego artykułu nie zauważyłem . Podobnie jak autor (Daniel Dryzek) tego wpisu uważam , że opłacalność trzymania domen na parkingu spadła już do bardzo niskiego poziomu . Nie jestem pewien co do literówek , ponieważ mam ich niewiele . Wydaje mi się jednak , że najrozsądniej jest przekierowywać z nich ruch na własne , tematycznie powiązane serwisy . W ostateczności dopiero monetyzować na parkingu .

Jeżeli chodzi natomiast o domeny generyczne , to niewątpliwie nie ma ich co trzymać na parkingu . Lepiej postawić na nich mniej lub bardziej funkcjonalny serwis . W rezultacie wyszukiwarki je zaindeksują (w przypadku zaparkowania nie jest to możliwe) i ruch wzrośnie , co z kolei doprowadzi do wyższych zarobków . Użyteczność takiej strony będzie też na pewno większa . Użytkownicy na widok szablonowych stron parkingowych dostają już białej gorączki ;) .

 

Przykłady ciekawych mini stronek można napotkać m.in. w portfolio networkera ;) .

Edited by armani

Share this post


Link to post
Share on other sites
W rezultacie wyszukiwarki je zaindeksują (w przypadku zaparkowania nie jest to możliwe): .

To nie jest prawda!

Takie doświadczenie mam np. z ND, ale nie z wszystkich serwisów parkingowych.

 

Co do oryginalnej pytanie:

Czy stawiać minisajty na WordPressie a może na innych skryptach?

Jeśli nie znasz się na żadnym CMS, postaw na wordpress, bo jest proste, SEO-friendly i dobre udokumentowane. Ale inne też są dobre...

 

Jak często trzeba/należy/można aktualizować stronę nowymi treściami?

Rzadko, ministrona raczej się wstawi i zapomniej się o nią - oczywiście lepiej jest jakiś nowości np. co miesiąc.

 

Czy takie strony warto katalogować, jeżeli tak to w jakich/ilu katalogach?

Trzeba linkować, i jeśli nie masz skąd, to katalogi są dobrym alternatywa.

Tylko jeśli nie znasz się nad katalogowaniem, warto pomyśleć o tym, że zatrudnić jakiś tani/sprawdzony freelancer (w wieku nastoletnim) za małe kasy.

 

Czy warto/można linkować między sobą takie strony, nie związane tematycznie?
IMHO tu są różne zdanie. Osobisty linkuję raczej tylko tematyczne, ale nie jestem pewny, że inaczej się nie da.

 

Na domenach z jakich branż najlepiej się skupić?

To IMHO najważniejsza pytania.

I nie mam jasnej odpowiedz,

ALE ministrony bez pozycjonowanie mogą dobre grać na niszowych fraz, więc np. ministrona na kredyty.pl IMHO byłby bez sensu (za dużo konkurencji i bez pozycjonowania ani rusz) ale np. taniepozyczkigotowkowe.pl (niszowy temat) można spróbować.

Edited by seomi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ogłoszenia o tworzeniu ministron na zlecenie: http://www.di.pl/index.php?act=Search&...lite=ministrony
Tylko pamiętajcie o jakość!

Jeśli ktoś oferuje mini-ministrony w cenie poniżej przedłużenia domeny - to jakość najczęściej też bardzo bardzo "mini".

 

Wstawić mini-ministrona z tekstów do dupy - co najmniej mnie nie udało się do tej porze tak zarabiać coś więcej niż groszy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wstawić mini-ministrona z tekstów do dupy - co najmniej mnie nie udało się do tej porze tak zarabiać coś więcej niż groszy.

Nie zgadzam się. Co cenniejszego niż teksty jest indeksowane przez wyszukiwarki?

Użytkownicy wpisują już całe frazy w wyszukiwarki aby jak najbardziej ograniczyć ilość wyszukiwanych śmieciowych serwisów.

Co do tekstów - te często muszą się pojawiać (wtedy roboty indexujące nawet nie opuszczają strony lub pojawiają się zaraz po klikach użytkowników), mają być niepowtarzalne i najważniejsze (co teraz obserwuję) zmieniający się (dynamiczny) temat w tagach <title>Tytuł</title>.

Dodatkowo liczy się prawidłowa konstrukcja kodu html - dziedziczenie (DOM), lekkość kodu (szybkie ładowanie) i prostota.

Dodam jeszcze kwestię przycisków - mało webmasterów ma pojęcie, że po przetłumaczeniu translatorem tekstu strony - przyciski pozostają bez zmian a stety/niestety obserwuję przerost formy nad treścią.

Osobiście używam bardzo dużo tekstu wyodrębnionego w tagach <p></p> lub <div></div>, żadnych przycisków, szablon stron mam przystosowany jednocześnie do przeglądarek mobilnych (lekki i przejrzysty) - wujek google lubi takie strony jak zauważyłem.

 

Jeszcze jedno - nie jestem fanem pozycjonowania (nie wpisuję do żadnych katalogów bo nie mam na to czasu) a mimo to obserwuję bardzo dobre wyniki pozycjonowania moich stron, ministron.

Nie korzystam też z WordPressa - za dużo zasobów zużywa w porównaniu z ministronami, szkoda mi czasu na szukanie wtyczek do każdej pierdoły, wymaga logowania do panelu admina co jest uciążliwe z pozycji telefonu komórkowego a część kodu HTML jest wymieszana z kodem PHP. Za duży i niedoskonały "kombajn" aby uprawiać małe poletko w postaci ministron.

 

Z parkingów już nie korzystam od ponad roku - wolę przekierować domeny na swoje serwisy - nie muszę dzielić się "klikami" z parkingowymi albo zastanawiać się skąd ruch, dlaczego taki duży/mały, itp.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że przy odpowiednim portfolio można zacząć temat mini stron od strategii określenia ich tematyk i wykonać to w ten sposób, aby w zasadzie od początku lub później linkować je między sobą tematykami, które są zbliżone. Jestem pewien, że to da pewną stabilność pozycji całego stadka. Druga sprawa skoro mini strony mają zarabiać przynajmniej tak dobrze jak na parkingu, to trzeba poświęcić czas i pieniądze na pozycjonowanie (mniejsze lub większe).

Jeśli nie planuje ktoś robienia nagle ogromnej ilości mini stron to wystarczy korzystać z site builderów dostępnych w panelach hostingowych, mnogość wyboru szablonów plus łatwe zarządzanie ich treścią, (nowe wpisy, podstrony, ankiety newsy itd) dają możliwość szybką i prostą budowę strony i jej publikacje. przykład takiej stronki to doladowaniekonta.pl i np dochodzenie.pl.

Oprócz wyboru technicznych aspektów stawiania tych stron, najważniejszą rzeczą moim zdaniem to stała współpraca z copywriterami, aby co jakiś czas aktualizować nowe tematyczne artykuły, wtedy takie portfolio ministron będzie bogate w treść co zadowoli i google i użytkowników, a o to w końcu chodzi. Najgorsze w tym wszystkim jest to, iż posiadając myślę wystarczającą wiedzę na temat mini stron plus widząc w nich przyszłość i stabilosć zarobków, to parkingi na tyle rozleniwiają, że niestety ciężko się do pracy przy tym zmobilizować heh.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
multicms.pl - kiedyś znalazłem, wersja beta. Z tego co widzę Jacek już korzysta :wacko:

 

multicms byłoby fajne gdyby nie jedna rzecz... cena. Jak dla mnie to jest to mega droga usługa. Chyba, że ktoś mnie przekona, że warto płacić załóżmy 120zł netto za możliwość podpięcia domeny i postawienia na niej prostej stronki i potem jeszcze na tym zarobić. Może dla naprawdę dobrych domen z naturalnym ruchem to jeszcze miałoby sens, ale dla średniej domeny trzeba byłoby poświęcić sporo czasu, żeby odrobić te 120zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę, że przy odpowiednim portfolio można zacząć temat mini stron od strategii określenia ich tematyk i wykonać to w ten sposób, aby w zasadzie od początku lub później linkować je między sobą tematykami, które są zbliżone. Jestem pewien, że to da pewną stabilność pozycji całego stadka. Druga sprawa skoro mini strony mają zarabiać przynajmniej tak dobrze jak na parkingu, to trzeba poświęcić czas i pieniądze na pozycjonowanie (mniejsze lub większe).

Jeśli nie planuje ktoś robienia nagle ogromnej ilości mini stron to wystarczy korzystać z site builderów dostępnych w panelach hostingowych, mnogość wyboru szablonów plus łatwe zarządzanie ich treścią, (nowe wpisy, podstrony, ankiety newsy itd) dają możliwość szybką i prostą budowę strony i jej publikacje. przykład takiej stronki to doladowaniekonta.pl i np dochodzenie.pl.

Oprócz wyboru technicznych aspektów stawiania tych stron, najważniejszą rzeczą moim zdaniem to stała współpraca z copywriterami, aby co jakiś czas aktualizować nowe tematyczne artykuły, wtedy takie portfolio ministron będzie bogate w treść co zadowoli i google i użytkowników, a o to w końcu chodzi. Najgorsze w tym wszystkim jest to, iż posiadając myślę wystarczającą wiedzę na temat mini stron plus widząc w nich przyszłość i stabilosć zarobków, to parkingi na tyle rozleniwiają, że niestety ciężko się do pracy przy tym zmobilizować heh.

 

Pozdrawiam

 

mysle ze jest sens mini stron tylko na generykah albo expired domenah z linkami , inaczej to czeba poswiencic albo czas albo kase i ciongle to czeba pilnowac , bardziej juz oplacalne byloby postawic albo jeden dobry serwis albo zaczaz robic cosi co daje jakiesi dobro innym i tu hyba gine cala romantyka

 

Ministerstwo Zdrowia ostrzega

Zbyt dlugie siedzenie na parkingu rozwija atrofia mózgu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja z doświadczenia powiem, że minisite + SEO podnośni znacznie wartość domeny i ostatnio podążam tą drogą. To czy będzie to joomla! czy WP to mała różnica, o ile jest dobrze zoptymalizowany.

Share this post


Link to post
Share on other sites
mysle ze jest sens mini stron tylko na generykah albo expired domenah z linkami

To nie jest prawda.

 

Fajna nisza (i to jest bardzo ważne!) i kilka linków i moja najlepsza ministrona, założona w 10/2010 na świeżej zarejestrowanej domeny zarobiła 1000+ PLN w 12/2012 - to oczywiście jest wyjątek, ale zarabiać kilkanaście PLN nie jest trudno.

Edited by seomi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Ministrony (w moim rozumowaniu zlepek kilku tekstów) mają tylko i wyłącznie wtedy sens, jeżeli chcemy na danej domenie w przyszłości wystartować z projektem. Wtedy będzie nam łatwiej w Google.

 

Najbardziej jednak opłacalną metodą wykorzystania ruchu na domenach stanowią programy partnerskie. Należy je umiejętnie dobrać oraz posiadać domeny z wartościowym ruchem (np. generyki). Z własnego doświadczenia wiem, że można na tym wyciągnąć nawet kilka tys. PLN/miesiąc dzięki tylko jednej domenie (wszystko zależy od ilości i jakości ruchu). W Polsce pojawia się coraz więcej programów partnerskich, więc i stawki rosną. Osobiście polecam trzech providerów (pierwszy, drugi, trzeci; linki afiliacyjne).

 

Swoją drogą zapewne zaraz pojawią się podobne teksty jak w przypadku informacji dot. sprzedaży domen IDN .pl :wacko: Prawda jest taka, że zarabiając na programach partnerskich nie wystarczy zmienić DNSów i należy się bardziej zaangażować w temat.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prawda jest taka, że zarabiając na programach partnerskich nie wystarczy zmienić DNSów i należy się bardziej zaangażować w temat.

No pewnie, na przykład ukrywając pod skracaczami linków własne reflinki do tych programów :wacko:

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
No pewnie, na przykład ukrywając pod skracaczami linków własne reflinki do tych programów.

Napisałem, że są to linki afiliacyjne. Osoby działające wg mentalności "nie dam nikomu zarobić", niech nie klikają, ale niech też nie korzystają z moich rad :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×