Jump to content
Interson

AZ.pl - opinie i sugestie

Recommended Posts

Posiadam wszystkie e-maile od AZ.pl jak firma informowała mnie o skutecznym przechwyceniu i rejestracji domen...

 

Cytuję jednego maila:

 

Witaj XXXXXXXX

 

Gratulujemy, przechwyciłeś domenę XXXXXX.pl. Ponieważ saldo Twojego Panelu Klienta było wystarczające do dokonania płatności za usługę zgodnie z regulaminem pobraliśmy z niego kwotę 0.0 zł netto tytułem kosztów przechwycenia oraz rejestracji domeny XXXXXX.pl.

 

Równocześnie przypominamy, że domena XXXXXXX.pl pojawi się w Panelu Klienta nie

wcześniej niż w terminie 5-ciu dni od momentu rejestracji.

 

Pozdrawiamy serdecznie

Zespół Giełdy Domen AZ.pl

broker@az.pl, (+48) 422 999 111

http://domeny.az.pl

 

 

 

A teraz AZ.pl po pewnym czasie domaga się zapłaty ??? Czy to nie jest wprowadzanie w błąd ???

 

To jest identyczne jak np. ktoś mówi mi, że wyśle np. książkę za darmo na podany adres... książka dochodzi, jestem zadowolony, że wszystko jest zgodne... a np. po tygodniu dostaje informacje, że jednak trzeba za przesyłkę z książką zapłacić....

 

Czy my nie mówimy o absurdach ????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kodeks karny

 

 

Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy.

§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 4. Jeżeli czyn określony w § 1-3 popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

 

Art. 287. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub wyrządzenia innej osobie szkody, bez upoważnienia, wpływa na automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub przekazywanie danych informatycznych lub zmienia, usuwa albo wprowadza nowy zapis danych informatycznych, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 3. Jeżeli oszustwo popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem domena@az.pl

 

Kpiny jakieś. Napisałem pod podany adres, że zgodnie z promocją - pierwsze przechwycenie w AZ jest gratis, w Wy odpisujecie, że promocja na dwa przechwycenia się skończyła. Szkoda słów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u mnie sprawa przechwycenia wyjaśniona pozytywnie.

tzn, że odczepili się? i nie musisz dopłacać?

Share this post


Link to post
Share on other sites

u mnie sprawa przechwycenia wyjaśniona pozytywnie.

 

U mnie zniknęły domeny z panelu bez powiadomienia mnie o tym fakcie a w NASK-u zarejestrowane na mnie.

 

"Ciekawe" działanie ze strony firmy, u mnie podpadli i to porządnie.

 

Nie mam zamiaru się o nie upominać oraz ich opłacać (nie dysponuję tym za co wzywa się mnie do zapłaty) bo zostałem wprowadzony w błąd a ktoś kto wprowadza klienta w błąd jeszcze obciąża nim klienta i "zabezpiecza" się przed tym by klient nie miał szans na jakiekolwiek działania wg mnie jest działaniem poniżej krytyki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tzn, że odczepili się? i nie musisz dopłacać?

 

W mojej sytuacji chodziło i jedno przechwycenie, które jest darmowe (nie piszę tu o promocji z przełomu czerwca i lipca).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj od 3 godzin występują problemy z zasilaniem konta poprzez przelew internetowy w AZ.pl.... pojawia się komunikat... "BŁĄD 500"... też tak macie ? Nie można nic wpłacić...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj od 3 godzin występują problemy z zasilaniem konta poprzez przelew internetowy w AZ.pl.... pojawia się komunikat... "BŁĄD 500"... też tak macie ? Nie można nic wpłacić...

 

w południe wpłacam i było ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

czy coś się zmieniło czy zawsze tak było...

 

przy próbie opłacenia wygranej na aukcji przechwyconych domeny nie ma opcji "zapłać kartą".

jest tylko "płatność online", "płatność dotpay", "pobierz z salda".

 

a przy płaceniu za rejestrację jest tez opcja "zapłac kartą" , "płatność paypal" i "płatność przelewem"..

 

nie jest to jakiś problem ale dlaczego to ograniczenie?

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czemu nie wysyłacie przypominień o kończących się aukcjach przechwytów, ani ma maila ani smsem.

O rozpoczęciu aukcji dostałem info na telefon, o zakończeniu już nie. Tym bardziej jak godzina jest tak nietypowa - bo przed południem.

Brak słów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czemu nie wysyłacie przypominień o kończących się aukcjach przechwytów, ani ma maila ani smsem.

O rozpoczęciu aukcji dostałem info na telefon, o zakończeniu już nie. Tym bardziej jak godzina jest tak nietypowa - bo przed południem.

Brak słów.

 

Dlatego przypomnienia ustawiam sobie sam w telefonie ;-)

 

W sumie jednak dzięki temu można czasem naprawdę tanio kupić coś fajnego na AZ.pl, ale sama giełda na pewno na tym sporo traci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

AZ.pl prawie wcale nie chodzi.... :/

 

Akurat jak panel klienta jest potrzebny to wszystko wchodzi wolno albo w ogóle....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy próbie rejestracji domeny w promocji za 0 pln...

 

Uprzejmie informujemy, iż z uwagi na nazwę zgłoszonej w zamówieniu domeny, będącą słowem powszechnie uznanym za obraźliwe, usługa nie może zostać zrealizowana.

Po rezerwacji domena ponownie powróci do puli domen wolnych.

 

No bez żartów - mam ukończone 18 lat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wprowadzono nowy system powiadomień o wygasających domenach ? przed chwilą dzwoniła do mnie az (nagrana wiadomość) z informacją o wygasających usługach. Sms w zupełności wystarczy..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wprowadzono nowy system powiadomień o wygasających domenach ? przed chwilą dzwoniła do mnie az (nagrana wiadomość) z informacją o wygasających usługach. Sms w zupełności wystarczy..

 

Do mnie kiedyś dzwonili z zapytaniem czemu wytransferowałem od nich domeny i z ofertą indywidualnego cennika ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie

 

Uruchomiliśmy nową funkcjonalność w Panelu Klienta - telefoniczne powiadomienie o wygasających usługach.

Oczywiście jeżeli ktoś nie życzy sobie otrzymywania takich powiadomień, może je wyłączyć

w Panelu Klienta, zakładka Mój Profil-> Powiadomienia-> nie chcę otrzymywać zapowiedzi głosowej o wygasaniu usług ze zbiorczym powiadomieniem e-mail i SMS.

 

 

W przypadku pytań zapraszam do kontaktu.

 

Pozdrawiam

Kamila Sitek

Asystentka Dyrektora AZ.pl

Edited by ksitek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepraszamy ale można tylko jeden raz dokonać testów tej samej nazwy domeny: xn--xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx.pl.

 

WTF?! Whois pokazuje:

No information available about domain name xn--xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx.pl in the Registry NASK database.

 

Kase z karty jak i z panelu jednak zezarlo <_<

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzis otrzymałem z az takiego e-maila:

 

Dzień dobry,

 

zwracamy się z prośbą o uaktualnienie danych kontaktowych Użytkownika Panelu Klienta.

 

Zauważyliśmy, że brakuje numeru telefonu komórkowego w zakładce Mój Profil -> Dane Użytkownika.

 

Proszę wprowadzić zmiany samodzielnie po zalogowaniu się do Panelu Klienta lub podać numer telefonu komórkowego w odpowiedzi na tego maila.

 

Pozdrawiamy,

Zespół AZ.

 

Zgodnie z ich prośbą odpisałem w odpowiedzi na e-maila. E-mail został zwrócony. E-maila otrzymałem z adresu: noreply@az.pl

 

Pytanie, czy mysli ktos w az.pl, kto redaguje treść e-maili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witamy serdecznie Drogich Forumowiczów,

 

 

W nawiązaniu do wpisu użytkownika "kwalejko" pragniemy prosić o samodzielną aktualizację danych w Panelu Klienta w zakładce Mój Profil -> Dane użytkownika. Można również wysłać prośbę o zmianę danych na adres domena@az.pl.

 

Przepraszamy za zaistniałą sytuację.

 

 

Pozdrawiamy

 

Zespół AZ.pl

Edited by ksitek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×