Jump to content
kulas

telepolisa.pl od 10 PLN

Recommended Posts

Tak wygląda składnie oferty w AfterMarket.pl

 

http://w97.wrzuta.pl/film/80N3TmBOKO9/licy..._aftermarket.pl

 

Przepraszam za jakość, ale wrzuta sama sobie tak skompresowała plik.

 

Trąbię o tym od wczoraj. Napisz im ticket, że mają Ci natychmiast anulować aukcję a nie ją przedłużać. Przedłużanie nic nie daje. Wystaw ją za jakiś czas albo po prostu gdzie indziej.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trąbię o tym od wczoraj. Napisz im ticket, że mają Ci natychmiast anulować aukcję a nie ją przedłużać. Przedłużanie nic nie daje. Wystaw ją za jakiś czas albo po prostu gdzie indziej.

 

Teraz jak na złość działa!

 

Tzn nie wiem czy do końca, bo nie będę licytował swoją domenę, ale po wpisaniu kwoty i kliknięciu złóż ofertę pokazuje:

Składasz ofertę kupna następującej domeny:

TELEPOLISA.PL Możliwa literówka od: telepolis

Domena jest zarejestrowana w AfterMarket.pl - gwarantujemy jej przekazanie po otrzymaniu płatności.

 

Teraz musiałbym potwierdzić, ale tego nie zrobię.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Teraz jak na złość działa!

 

Tzn nie wiem czy do końca, bo nie będę licytował swoją domenę, ale po wpisaniu kwoty i kliknięciu złóż ofertę pokazuje:

Składasz ofertę kupna następującej domeny:

TELEPOLISA.PL Możliwa literówka od: telepolis

Domena jest zarejestrowana w AfterMarket.pl - gwarantujemy jej przekazanie po otrzymaniu płatności.

 

Teraz musiałbym potwierdzić, ale tego nie zrobię.

 

Nie działa uwierz mi. Nadal nie przyjmuje mojej oferty i kieruje na formularz kontaktowy gdzie w polu nazwa domeny znajduje się bid.php

 

EDIT:

Sorki ale mam inne zajęcia niż ślęczenie przed kompem żeby bezskutecznie próbować składać oferty.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja też już nie zamierzam licytować, skoro na następny dzień domena ma zniknąć z konta z bez żadnego wyjaśnienia, przeproszenia, ... w ogóle bez żadnej informacji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ticket z Dropped.pl

 

Możliwość składania ofert w aukcji domeny telepolisa została przetestowana i działa prawidłowo. Jak Pan widzi użytkownicy licytują w tej aukcji. Niestety nie otrzymaliśmy dotąd zgłoszenia od żadnego użytkownika w sprawie problemów z licytacją więc nie możemy odpowiednio zareagować na konkretny przypadek. Sprawdzając możliwość licytacji użytkownika, który wypowiadał się na forum di.pl o problemach w składaniu oferty również nie zauważyłem nieprawidłowości. Po wpisaniu ceny i kliknięciu w "Złóż ofertę" następuje przekierowanie na stronę z potwierdzeniem oferty (a nie na formularz kontaktowy jak w filmiku). Problemem może być przeglądarka, w takich przypadkach zalecam wyczyszczenie cache przeglądarki i jej odświeżenie poprzez Ctrl + F5. Oczywiście przekażę też tą sprawę do głębszej analizy do działu technicznego.

 

Czy oni myślą, że po drugiej stronie zgłoszenia siedzi pięćdziesięcioczteroletni nauczyciel geografii?

 

Pierwsze co to wyczyściłem przeglądarkę, zmieniłem przeglądarkę, kompa i telefon. A wg nich to moja wina ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pierwsze co to wyczyściłem przeglądarkę, zmieniłem przeglądarkę, kompa i telefon. A wg nich to moja wina ;-)

 

Odświeżałem stronkę ctrl+f5. Próbowałem licytować z kompa i telefonu i nie przyjmowało mi ofert. Ostatnią ofertę na 800 zł próbowałem złożyć z telefonu 12 minut przed zakończeniem aukcji. Oczywiście przekierowało mnie na formularz kontaktowy.

 

EDIT:

I nie była to moja ostateczna cena. :blink:

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisałem kolejny obszerny ticket, w którym nie prosiłem tym razem o ponowne wystawienie.

 

Witam,

to ja wygrałem wczorajszą aukcję a o całym zamieszaniu przeczytałem przed chwilą.

Licytacja u mnie odbywała się bez problemów (jak widać z historii aukcji), domenę od razu opłaciłem i przedłużyłem (przedłużenie nie nastąpiło do tej pory, pomimo, iż w systemie dropped jest domena pokazana jako opłacona do 2013 ;-)). Dostałem e-maile o wygraniu aukcji, przedłużeniu i e-mail z NASKu o zmianie abonenta.

Teraz loguje się na konto a tam pieniądze zwrócone, brak historii transakcji, brak domeny ;-oooo

Wygląda to jak jakaś kpina (problemy techniczne oraz takie załatwianie spraw). Chyba najwłaściwsze byłoby gdyby dropped załatwił tę sprawę (finansowo) z kulasem.

 

Pozdrawiam

 

Dostałeś jakieś wyjaśnienie w tej sprawie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brak jakichkolwiek wyjaśnień, po prostu domena znika, pieniądze wracają i aukcja idzie dalej. 0 powiadomień :blink:)))

 

Po drugim tickecie dostałem, że zgodnie z regulaminem:

 

"Aukcja domeny może być anulowana i przeprowadzona ponownie w przypadku wystąpienia błędu systemowego lub innych okoliczności uniemożliwiających jej prawidłowy przebieg. O anulowaniu aukcji użytkownicy licytujący w aukcji zostaną powiadomieni emailem. Jeśli domena została opłacona przez zwycięzcę anulowanej aukcji, opłata za domenę zostanie zwrócona na konto użytkownika, zaś domena usunięta z tego konta."

 

chciałbym przy tym zauważyć, że aukcja powinna być zgodnie z tym zapisem przeprowadzona ponownie, a nie przedłużona o kilka godzin:-)).

Całe te dropped to jakiś cyrk, potrafią zniechęcać.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem ciekaw co by było gdybyś od razu wyciągnął authinfo i zabrał domenę gdzie indziej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nic by nie bylo, bo jest 5 dni karencji.

 

Ale nie takiej. Karencja jest tylko dla przeniesienia domeny między rejestratorami i po rejestracji nowej domeny.

 

Domenę kupioną na giełdzie lub aukcji możesz przenieść nawet minutę po opłaceniu, bo ona cały czas jest u rejestratora Michau Enterprises i jest tylko przenoszona między kontami - wtedy blokada / karencja nie obowiązuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale nie takiej. Karencja jest tylko dla przeniesienia domeny między rejestratorami i po rejestracji nowej domeny.

 

Domenę kupioną na giełdzie lub aukcji możesz przenieść nawet minutę po opłaceniu, bo ona cały czas jest u rejestratora Michau Enterprises i jest tylko przenoszona między kontami - wtedy blokada / karencja nie obowiązuje.

 

A to przepraszam - moj blad :blink: Swoja droga na mojej aukcji sytuacja podobna - wczoraj dostalem info, ze proba zlozenia oferty takze konczy sie przekierowaniem na formularz kontaktowy i po zgloszeniu do AM otrzymalem polecenie, by ewentualnych oferentow poinstruowac o koniecznosci wyczyszczenia przegladarki i odswiezenia ctrl+f5...

Share this post


Link to post
Share on other sites
A to przepraszam - moj blad :blink: Swoja droga na mojej aukcji sytuacja podobna - wczoraj dostalem info, ze proba zlozenia oferty takze konczy sie przekierowaniem na formularz kontaktowy i po zgloszeniu do AM otrzymalem polecenie, by ewentualnych oferentow poinstruowac o koniecznosci wyczyszczenia przegladarki i odswiezenia ctrl+f5...

Dobrze, że piszesz o tym. Wiemy, że to nie jedyny przypadek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale nie takiej. Karencja jest tylko dla przeniesienia domeny między rejestratorami i po rejestracji nowej domeny.

 

Domenę kupioną na giełdzie lub aukcji możesz przenieść nawet minutę po opłaceniu, bo ona cały czas jest u rejestratora Michau Enterprises i jest tylko przenoszona między kontami - wtedy blokada / karencja nie obowiązuje.

Słusznie zauważyłeś.

Ale to nie dotyczy przypadku sprzedaży domeny zewnętrznej.

 

Warto więc sprawdzać i niezwłocznie transferować domenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Słusznie zauważyłeś.

Ale to nie dotyczy przypadku sprzedaży domeny zewnętrznej.

 

Warto więc sprawdzać i niezwłocznie transferować domenę.

 

Oczywiście dotyczy to tylko domen zarejestrowanych w AM, słuszna uwaga. :blink: Jeśli domena jest zarejestrowana u innego rejestratora to będzie po zakupie przeniesiona do AM i dopiero przeniesiona na konto nabywcy - wtedy nastąpi zmiana rejestratora i rzeczywiście można ją będzie przetransferować dopiero po 5 dniach.

 

Więc rzeczywiście zawsze warto sprawdzić. A co do samego tematu (który chyba już powinien być wydzielony, a nie w "domeny polskie") to jeśli nie wszyscy mogą licytować na aukcjach to Aftermarket.pl powinien się trochę sprężyć, żeby naprawić problem, a nie rzucać wymijającymi odpowiedziami typu "wyczyść przeglądarkę". Przynajmniej ja bym to odbierał tak, jakbym był spławiany - na szczęście jestem (chyba) wśród grona jakichś wybrańców, którzy problemów nie mają z licytacją.

 

Firefox 11 / Windows 7 - na takiej konfiguracji problemu nie zauważyłem.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

To według dropped problemy były czy ich w ogóle nie było?

Jeśli były przedwczoraj to też najpewniej były wczoraj. Jeśli ich nie było to dlaczego przedłużyli aukcje?:blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
To według dropped problemy były czy ich w ogóle nie było?

Jeśli były przedwczoraj to też najpewniej były wczoraj. Jeśli ich nie było to dlaczego przedłużyli aukcje?:blink:

Dokładnie tak. "Przedłużyli", a tak naprawdę wznowili aukcję o czym ja dowiedziałem się z forum. Żadna informacja z AM do mnie nie dotarła, no bo po co informować właściciela domeny, że aukcja jeszcze się ciągnie.

 

Wracając do Twojej wypowiedzi, to przyznali się do problemów, które wystąpiły również wczoraj. Z jednej strony szkoda mi Ciebie, bo za pierwszym razem wygrałeś licytację nie wiedząc o problemach a później zabrano Ci domenę, bez żadnych informacji, pytań czy wyjaśnień.

 

A gdybyś Ty kupował domenę pod konkretny projekt, albo dla kogoś to naprawdę byłoby słabo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×