Jump to content
ryskadow

sprzedaz domeny przez Sedo. Jak wystawic fakture dla kupujacego?

Recommended Posts

Witam, sprzedałem domenę przez Sedo i pierwszy raz kupujący z niemiec podał swoje dane do faktury.pytanie - jaki vat wpisać na fakturze? Polski, niemiecki ? Eu nip mam. I czy przeliczać na Pln?

Ryszard

Jeśli kupiła osoba fizyczna, stosujesz polski vat 23%. Jeśli kupiła firma i ma vat-id zarejestrowany w VIES (musisz sam sprawdzić) wtedy wystawiasz bez vat ("stawka" NP.).

Pb zapomniał jeszcze o jednym. Jeżeli kupiła osoba fizyczna to VAT musisz podać w walucie oryginalnej oraz w PLN, przeliczony według kursu średniego NBP z dnia poprzedniego.

Pb zapomniał jeszcze o jednym. Jeżeli kupiła osoba fizyczna to VAT musisz podać w walucie oryginalnej oraz w PLN, przeliczony według kursu średniego NBP z dnia poprzedniego.

Hm, a jak firma to nie? Ja zawsze dla sedo (za parking) wystawiam w EUR + pozycja z PLN wg kursu z dnia poprzedzającego datę faktury.

Guest Anubis

Hm, a jak firma to nie? Ja zawsze dla sedo (za parking) wystawiam w EIR + pozycja z PLN wg kursu z dnia poprzedzającego datę faktury.

Tak samo, kurs z dnia poprzedniego.

Hm, a jak firma to nie? Ja zawsze dla sedo (za parking) wystawiam w EUR + pozycja z PLN wg kursu z dnia poprzedzającego datę faktury.

Nie ma obowiązku umieszczania na fakturze ceny przeliczonej na PLN. Taki obowiązek istnieje tylko w przypadku kwoty VAT w walucie obcej (również w transakcjach pomiędzy podmiotami krajowymi).

Guest Anubis

Nie ma obowiązku umieszczania na fakturze ceny przeliczonej na PLN. Taki obowiązek istnieje tylko w przypadku kwoty VAT w walucie obcej (również w transakcjach pomiędzy podmiotami krajowymi).

Moja księgowa twierdzi inaczej.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Najnowsze posty na forum

• Czy to prawda? kto ma jeszcze takie zdanie?   Czy Twój pomysł na zwiększenie zysków z utrzymywanych domen w portfolio sprawdza się dalej?
    • A co sądzisz w kontekście przytoczonego cytatu o fakcie iż KK zmienił Dekalog ?  
    • Widzisz @Alexis, gdybyś brał przykład z 1 ligii nie zaś najsłabszych miliarderów to wiedziałbyś iż postowanie na forum celem sprzedaży jakiegoś gniota w ilości 2 egzemplarzy dziennie jest niezwykle mało wydajne i całkowicie przeczy temu co powiedziałeś, więc jedynie kolejny raz się ośmieszyłeś. Chciałem tylko abyś samodzielnie to napisał, co też zrobiłeś zgodnie z moimi oczekiwaniami, albowiem jak powiedziałem Ci wcześniej - Twoje ruchy są tak proste do przewidzenia jak fakt, iż po nocy będzie dzień.   No i ta historia o globalnym rynku mnie urzekła, aż dziw iż babrasz się jakimś śmiesznym kanałem na YT ze znikomą oglądalnością, skoro to jest zaledwie 1%   A ostatni wklejony przez Ciebie filmik uzyskał zawrotną ilość wyświetleń: 2,060 pomimo iż został opublikowany ponad pół roku temu.   Wogóle to również nie przeczy temu co powiedziałeś wcześniej Ale może złapiesz na te zabawne opowiastki o wydajności i globalnym rynku jakiegoś wyjątkowo niekumatego leszcza.    
    • EkskluzywneMieszkania.pl LuksusoweDomki.pl TanieKursy.pl   Na sprzedaż w aukcjach od 10 PLN bez ceny minimalnej domeny: EkskluzywneMieszkania.pl LuksusoweDomki.pl TanieKursy.pl   zapraszamy!
    • Sprzedam pakiet domen generycznych:   Zgrupowania.pl Lekkoatleci.pl Trichoskopia.pl Pelnomocnicy.pl Cewniki.pl   Oferty proszę składać na priv.   
    • Mój przykład pokazuje odwrotną sytuację, gdzie serwis na początku istniał pod własną domeną a potem został wrzucony do pod jedną domenę. Myślę, że to po prostu pewna praktyka optymalizacji i oszczędności, gdyż jaki ma tytuł strona nie jest tak istotne jak to, ile czasu potrzeba na utrzymanie tej domeny i serwisu na którym działa, więc względy ekonomiczne raczej.   Ten serwis jest tylko blogiem, gdyby był platformą do sprzedaży usług to miało by to sens, odłączyć domenę, gdyż wtedy lepiej się zarządza pod indywidualną subdomeną czy domeną aniżeli folderem dopiętym do domeny głównej.   Dlatego zaryzykuję stwierdzenie, że oni (SE) nic nie robią, tylko ją trzymają, bo może coś kiedyś....  
  • Oferty sprzedaży użytkowników

• Member Statistics

• Total Members
      18514
    • Most Online
      20372

Newest Member
    Fabciu