Jump to content

kob22

Użytkownik
 • Content Count

  32
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About kob22

 • Rank
  Nowy

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Tak domena prowadzi do nich. Pytanie jak z nimi nawiązać skuteczny kontakt i przeprowadzić transakcję? Od września próbuję od nich kupić domenę, był kontakt ale urwał się. W ostatnim miesiącu próbuję ponowić przez dział kontakt i e-maile w whois, ale bez odzewu.
 2. Witam, klient poprosił mnie o odkupienie domeny .de Po wejściu wyskakuje odnośnik do przejęcia domeny poprzez serwis domainmarkt(dot)de Czy zna ktoś ten serwis? Czy mogę dokonać bezpiecznego zakupu domeny przez ten serwis? Jakieś doświadczenia z nimi? Dziękuję za pomoc.
 3. Dobra, namieszałem. Zastrzeżony znak towarowy i nazwa, znaczek TM. Z kancelarią jesteśmy umówieni, ale znaleźć kogoś ogarniętego w sprawach domen w mojej okolicy jest ciężko. Tylko o to mi chodzi. Szczególnie czy zastrzeżone znaki towarowe w PL mają jakiekolwiek przeniesienie na domeny .eu .biz .org .net Odnośnie kradzieży, mamy maile, billingi i sprawa ruszy niedługo.
 4. Witam, pewna firma ukradła pomysł na biznes (sprzedaż) po spotkaniu o współpracę, kilka msc później wystartowali ze skopiowanym biznesem. Sprawdziliśmy słowo anglojęzyczne, dwuczłonowe pisane razem było niezastrzeżone w UP, wobec czego zakupiliśmy domeny .com.pl, .eu. .biz, .org, .net. Postawiliśmy tam serwisy i blogi z tej samej branży, ale informacyjne (bez sprzedaży) + nasze reklamy. Na początku maja zgłosiliśmy także to słowo pisane razem do UP. Ostatnio otrzymaliśmy od nich pismo, wysłane także do rejestratora o nieuczciwej konkurencji, chęci odebrania domen itd wraz z kopią potwierdzenia przyjęcia do UP z 20 lutego. Zgłosili oni tą nazwę ale ze spacją. Dodam, że ta nazwa to połączenie 2 popularnych wyrazów w języku angielskim. W wykazie UP dalej nie ma informacji o tym znaku towarowym. Moje pytanie brzmi, czy mogą w ogóle coś nam zrobić? Mają jakąkolwiek szansę na odebranie nam domen? Czy mogą nam odebrać w jakiś sposób domeny .eu, .biz, .org i net? Bo rozumiem, że jeśli chodzi .com.pl to pewnie pójdą do sądu PL. Dodam jako ciekawostkę, że ich domena .pl jest zarejestrowana na osobę prywatną, a patent posiada spółka. Zastanawiamy się nad próbą odebrania im domeny .pl, czy byłoby to możliwe? W końcu obie spółki będą miały znak towarowy, a nasza spółka jako pierwsza zarejestrowała domenę z tą nazwą.
 5. Mogę się założyć, że przez 24h jej stan się nie zmieni i dalej będzie wskazywać na aftermarket. Zakład ?
 6. Zrobiłem tak samo jak w az i tak samo jak gaks radził, czyli ustawiłem dnsy dropped, rekord A dla hosta domena.pl i adresu ip oraz dla hosta www.domena.pl i adresu ip. Efekt ? Domena wskazuje na afterkmarket z polem kontakt. Najprościej to chyba będzie wytransferować z tego serwisu domeny i więcej nie wracać.
 7. Witam, mam problem z ustawieniem domeny w dropped tak aby wskazywała na mój serwer. W dropped otrzymałem odpowiedź żeby ustawić dnsy ns1.domena.pl ns2.domena.pl wraz z ip. Po ustawieniu i odświeżeniu dnsów, domena wskazuje na aftermarket Plik w bindzie na moim serwerze wygląda tak: http://wklej.org/id/565526/
 8. Witam, potrzebuję funty lub zł na paypalu, płacę z mbankiem. Kontakt PW.
 9. Post pod poste, bo nie można już edytować. Uwaga dla potomności: można anulować w panelu to odnowienie i otrzymać zwrot kosztów. Pozdrawiam
 10. Chyba osób, które dodały domenę do złapania . A licytowalo hmm 7 osób ? Ale wiadomości szybko się rozchodzą .
 11. Tylko na jakiej podstawie zapamiętują mój kod cvv ? I pobieraja kasę z karty ? Konto zostało nieruszone. Zawsze czytam, nic, jutro testowo zarejestruje domene w goddady i przeszukam jak wygląda sprawa.
 12. Witam, dziś spotkała mnie nie miła niespodzianka. Miałem kilkadziesiąt domen .com w goddady, których nie zamierzałem odnawiać. Niestety dziś firma goddady pobrała mi kase za odnowienie domen z karty za pomocą paypala. W paypal nie zapisywałem żadnych danych do autoryzacji karty. Ciekawe jakim cudem i prawem pobrali kase z karty, a w centrum rozstrzygania sporów gdy podaję ID takiej transakcji wyrzuca błąd, że taka nie miała miejsca. Jak odzyskać kasę? Ma ktoś jakiś pomysł. Ostatni raz korzystam z paypal.
 13. Witam, jako że wygasa mi 20 domen w home.pl napisałem piękne pismo do nich o wydanie kod authinfo. Kody dostałem, ale dziś chcę przenieść domeny i dostaję komunikat, że domena nie może być transferowana na 5 dni przed końcem ważności. Gały prawie mi wyskoczyły z oczodołów, bo byłem przekonany, że mogę przenieść domeny i na godzinę przed wygaśnięciem. Da rady coś z tym zrobić ? Bo 99 zł netto nie zamierzam płacić za odnowienie.
 14. Witam, dlaczego przedłużenie domeny .pl kosztuje 55 zł skoro domena nie wygasła (tzn wciąż jest aktywna).
 15. kob22

  kso**pl

  Imo z prostego powodu. Zawsze może przyjść pomysł zastosowania takiej domeny, a wtedy ceny wzrasta .
×