Jump to content
jarus

Panda 4.0 wprowadzona!

Recommended Posts

nie wiem jeszcze czy to za sprawą zgłoszenia admina do GWT ale możliwe bo miał tam pisać.

To tak nie działa ;)

Jak to tylko wahnięcie i będzie znowu spadek to sprawdź czy nie ma w indeksie kopii forum. Ta aktualizacja algorytmu celowała w to i nawet ludzie przekonani o swojej unikalności mogą być ukarani. Powodem może być konfiguracja forum (pewne modyfikacje seo zostawiają ten sam content pod dwoma urlami), wildcard serwera, ktoś kto wziął sobie treści itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie od kilku dni wahania. To 25 w dół a na drugi dzień 20 w górę i tak skacze.

zawsze takie skoki są przy aktualizacjach...

a tu jeszcze niebawem pingiwnek przejdzie ponownie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja np jestem zadowolony z całej ten Pandy. Zauważyłem ,ze poleciały strony które kopiują content i mocno sie katalogowały.

miałem trochę stresiwo ale ostatecznie jest dobrze :)

czyli teraz pewnie kolejne zwierzaki przyjdą :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja np jestem zadowolony z całej ten Pandy. Zauważyłem ,ze poleciały strony które kopiują content i mocno sie katalogowały.

miałem trochę stresiwo ale ostatecznie jest dobrze :)

czyli teraz pewnie kolejne zwierzaki przyjdą :)

Problem tylko taki, że jeszcze nie są to ostateczne aktualizacje Pandy. Mogą być jeszcze kolejne. Wczoraj w nocy coś się działo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś nad ranem mocne przetastowania związane z pingwinem :)

Jak u Was:)? kto dopalał się swl'ami lub innymi śmieciami i zaobserbował spadki ;)>?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś nad ranem mocne przetastowania związane z pingwinem :)

Jak u Was:)? kto dopalał się swl'ami lub innymi śmieciami i zaobserbował spadki ;)>?

 

U mnie frazy z top 10 google poleciały w kosmos. Miesiąc temu zleciłem pozycjonowanie pewnej firmie ( wcześniej spisywali się świetnie) , w sobotę dostaję maila, że przyczyną tych spadków są moje linki ze stopki właśnie z forum di.pl. Faktycznie było ich sporo (80% linków pochodziło z mojej sygnaturki z 1 anchor tekstem) .

 

Myślicie, że to moja wina czy może ta firma coś spierdzieliła i szukają winnego?

Czy jeżeli jest zbyt duża liczba linków z 1 domeny google za to każe?

Czy może takie linki nie są karane w przypadku gdy jest tylko adres strony w sygnaturce bez anchor tekstu który jest frazą kluczową?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie frazy z top 10 google poleciały w kosmos. Miesiąc temu zleciłem pozycjonowanie pewnej firmie ( wcześniej spisywali się świetnie) , w sobotę dostaję maila, że przyczyną tych spadków są moje linki ze stopki właśnie z forum di.pl. Faktycznie było ich sporo (80% linków pochodziło z mojej sygnaturki z 1 anchor tekstem) .

 

Myślicie, że to moja wina czy może ta firma coś spierdzieliła i szukają winnego?

Czy jeżeli jest zbyt duża liczba linków z 1 domeny google za to każe?

Czy może takie linki nie są karane w przypadku gdy jest tylko adres strony w sygnaturce bez anchor tekstu który jest frazą kluczową?

Jeśli firma nie zleciła dodania domeny do google webmaster tools to znaczy że wina firmy :)

Zresztą wszystko można wyprostować poprzez wyczyszczenie domeny ze słabych backlinków - bo z całą pewnością właśnie z powodu słabych backlinków :)

 

Wszystko zależy jakie są to linki i skąd. Linki z di.pl są nofollow - więc mniejsza szansa, że to one spowodowały bana;)

 

w 1 z firm współpracowałem z 1 z większych agencji seo i się na nich przejechałem :) więc jesli była to jakaś mała agencja - wcale się nie zdziwiłbym jeśli to oni coś schrzanili

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Problem tylko taki, że jeszcze nie są to ostateczne aktualizacje Pandy. Mogą być jeszcze kolejne. Wczoraj w nocy coś się działo

i wykrakałeś :P ale mam nadzieje ,ze wszystko wróci do swojej normy.
linqvidator wskazywał mi zero 0% wadliwych lików. Z pozycji 3 spadek na 10
a kiedy jest planowane ostanie tasowanko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zresztą pisaliśmy kiedyś o pozycjonowaniu :P i oszczędzałem, że pozycjonowanie na allegro xx zł za frazę nie ma szansę być działaniam długofalowym i działającym dobrze na zawsze;p

Więcej środków teraz trzeba włożyć w to aby wyprostować sytuację :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×