Jump to content
TwoMoon

e-handel w Polsce

Recommended Posts

Witam!

 

Mam zamiar otworzyc sklep internetowy w Polsce. Na razie jest to tylko zamiar, wiec jakichs wiekszych szczegolow na razie nie moge podac. Po trochu probuje badac rynek, korzystajac z otwartych zrodel informacji, czytam raporty itp.

Z tego co zrozumialem wynika, ze na rynku sprzedazy totalnie dominuje Allegro. Przynajmniej tak sie wydaje.

Ja jestem z Ukrainy. Tu jest sytuacja odwrotna. W internecie sie kupuje glownie w roznych sklepach internetowych. Domy aukcyjne sa, ale no nie sa tak popularne. Mam pewne doswiadczenia na naszym rynku. Bez zadnych umiejetnosci, tylko z idea (unikatowa co prawda w tym momencie) i z bardzo malymi inwestycjami, z 6 lat temu udalo sie stworzyc dosc dobry projekt, ktory nawet cos tam przynosil (zyski).

Po dwoch latach postanowilem, ze nie mam czasu na to i sprzedalem go.

Teraz zdecydowanie jestem nastawiony na polski rynek.

Pytanie do tych, ktorzy juz cos sprzedaja? Czy warto?

Z raportow wynika (patrzac na dynamike rozwoju), ze tak. Ale stastystyki to jedna sprawa, a zdanie uczestnikow rynku to inna.

 

Pozdrawiam, Mikolaj

Edited by TwoMoon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawsze warto próbować.

 

Trafisz w nisze z oryginalnym pomysłem to zarobisz godziwe pieniądze.

Świetnym przykładem z tego forum jest kolega Enzo.

 

Michał Pleban twierdzi, że "Biznes zaczyna się od domeny". Na pewno jest w tym sporo prawdy.

Za to sklep zaczyna przynosić dobre dochody, po dobrym marketingu.

 

No i oczywiście dobra domena od kogoś z tego forum na pewno może Ci w tym pomóc ;) Czego przykładem mogą być sklepy użytkownika banialuka1. Czapki.pl i kapelusze.pl, Nazwy sklepu zapewne same sprzedają towar, choć statystyki sprzedaży to już tajemnica właściciela.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie dzieki za informacje. A jaki pomysl zrealizowal kolega Enzo? ))

Zgodze sie, ze biznes zaczyna sie od domeny.

W moim przypadku nazwa domeny moze mi dac pomysl na biznes.

 

Kapelusze i czapki - to swietne przyklady. No cos w tym rodzaju sobie wyobrazam ))

Wlasnie o czyms takim niszowym, przynajmniej na poczatek myslalem.

 

Dzieki tez za link na interaktywnie!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×