Jump to content
piastun

Amerykański rynek domen

Recommended Posts

Sprzedawał ktoś z Was domeny na rynku amerykańskim ? Szukam informacji o giełdach i metodach płatności tak aby domena trafiła jak najszybciej do klienta a gotówka do mnie jako sprzedawcy. Widziałem w internecie kilka giełd ale szukam tych najbardziej sprawdzonych i polecanych. Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sedo

 

Działa. korzystałem wielokrotnie jako kupujacy / sprzedający.

Parę razy domeny nie zostały opłacone ale tak może być wszędzie.

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

sedo ok ale 20% zabierają potem 19% podatku i zostaje 60%

 

Tak to sobie możesz liczyć przy ziemniakach na pchlim targu.

 

Zabierają 20%, potem odliczasz od tego co zostało 19% podatku liniowego - zostaje 64,8%

Zabierają 20%, potem odliczasz od tego co zostało 18% na zasadach ogólnych - zostaje 65,6%

Edited by Anubis
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak to sobie możesz liczyć przy ziemniakach na pchlim targu.

 

Zabierają 20%, potem odliczasz od tego co zostało 19% podatku liniowego - zostaje 64,8%

Zabierają 20%, potem odliczasz od tego co zostało 18% na zasadach ogólnych - zostaje 65,6%

Jeśli nie ma się kosztów, bo jak się je ma, to w sprzyjających warunkach zabiorą "tylko" 20% i 80% zostaje w kieszeni ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba też pamiętać, że jeśli jesteś firmą i trafisz na kontrahenta z UE, który nie ma EU VAT, to jeszcze VAT trzeba od tej wpłaty odprowadzić. Kontrahentów z USA to oczywiście nie dotyczy. Z nimi w ogóle najlepiej się rozliczać bezpośrednio przez Escrow.com.

 

DD

Edited by DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×