Jump to content
Sign in to follow this  
FabrykaNazw

Fabryka Nazw

Recommended Posts

Witam,

 

Chciałbym dokonać pierwszego okazania Fabryki Nazw (http://www.fabrykanazw.pl), przedstawić Wam jej założenia, a także powiedzieć kilka słów dotyczących samego mechanizmu. Chętnie usłyszę Wasze opinie tak na temat pomysłu jak i realizacji.

 

Fabryka Nazw ma łączyć biznes oraz właścicieli domen. Ma być miejscem gdzie biznes szuka nazw dla start-upów czy nowych produktów. Właścicielom domen serwis umożliwa stworzenie własnego portfolio oraz ułatwia dotarcie do biznesu. Właściciele domen wystawiają domeny pod własnym nazwiskiem i z własnymi danymi kontaktowymi (dane kontaktowe generowane są na obrazkach co zapobiega zczytywaniu ich przez roboty zbierające dane) zarówno więc za wystawienia jak i za sprzedaż domen Fabryka Nazw nie pobiera żadnych opłat. Parkowanie czy przekierowywanie domen także nie jest wymagane.

 

Budowa serwisu umożliwia skierowanie klienta bezpośrednio tak do informacji o domenie (np. http://www.fabrykanazw.pl/szanta.pl) jak i do portfolia sprzedającego (np. http://www.fabrykanazw.pl/arudzki). Serwis w wersji polskiej i angielskiej (www.en.fabrykanazw.pl/en). Przeglądanie domen wg kategorii, sprzedawców oraz przeszukiwanie bazy.

 

Na razie dostępna tylko strona client-facing, nad panelem sprzedawcy właśnie pracuję. Oficjalne otwarcie planowane już w kwietniu. Chętnie usłyszę Wasze opinie i pomysły dotyczące tego projektu.

 

Łączę pozdrowienia,

Arkadiusz Rudzki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy to Ty, julian? :unsure:

 

Pomysł wydaje mi się być ciekawy.

Ale zastanawia mnie jedno: kontakt ze środowiskiem biznesowym.

Czy masz jakieś znajomości? Jak chciałbyś wypromować Fabrykę Nazw w biznesie i wśród ludzi zajmujących się brandingiem, namingiem, start-up'ami?

 

EDIT: Daj znać jak wystartujesz. Na pewno wrzucę kilka ciekawych domen od siebie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy to Ty, julian? :unsure:

Tak, lecz tym razem nie jako domeniarz tylko jako serwis. Takie rozdwojenie jaźni ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Platforma z portfoliami domen - to może być ciekawe, jak tylko serwer pozwoli wejść na stronę to chętnie się wypowiem, powodzenia

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

 

Chciałbym dokonać pierwszego okazania Fabryki Nazw (http://www.fabrykanazw.pl), przedstawić Wam jej założenia, a także powiedzieć kilka słów dotyczących samego mechanizmu. Chętnie usłyszę Wasze opinie tak na temat pomysłu jak i realizacji.

 

Fabryka Nazw ma łączyć biznes oraz właścicieli domen. Ma być miejscem gdzie biznes szuka nazw dla start-upów czy nowych produktów. Właścicielom domen serwis umożliwa stworzenie własnego portfolio oraz ułatwia dotarcie do biznesu. Właściciele domen wystawiają domeny pod własnym nazwiskiem i z własnymi danymi kontaktowymi (dane kontaktowe generowane są na obrazkach co zapobiega zczytywaniu ich przez roboty zbierające dane) zarówno więc za wystawienia jak i za sprzedaż domen Fabryka Nazw nie pobiera żadnych opłat. Parkowanie czy przekierowywanie domen także nie jest wymagane.

 

Budowa serwisu umożliwia skierowanie klienta bezpośrednio tak do informacji o domenie (np. http://www.fabrykanazw.pl/szanta.pl) jak i do portfolia sprzedającego (np. http://www.fabrykanazw.pl/arudzki). Serwis w wersji polskiej i angielskiej (www.en.fabrykanazw.pl/en). Przeglądanie domen wg kategorii, sprzedawców oraz przeszukiwanie bazy.

 

Na razie dostępna tylko strona client-facing, nad panelem sprzedawcy właśnie pracuję. Oficjalne otwarcie planowane już w kwietniu. Chętnie usłyszę Wasze opinie i pomysły dotyczące tego projektu.

 

Łączę pozdrowienia,

Arkadiusz Rudzki

 

 

1/// Jak zamierzasz wypromować serwis, bo napisać , że będzie się łączyć domeny ze światem biznesu to każdy może.. ale jak ci biznesmeni będą do Ciebie trafiać ?? większa część biznesmenów przecież nie wie nawet co to domena :unsure:

 

2/// serwisów sprzedających domeny jest już kilka małych i dużych graczy, konkurencja jest duża

 

3/// Jak już ten biznes wkońcu do Ciebie przyjdzie na strone w poszukiwaniu domeny dla start-upu to na pewno jak zobaczy domeny typu fuckup.pl to szybko zrobi fuck out ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma w Polsce strony która zawierałaby portfolia, są serwisy który mają lużno rozrzucone domeny i nie wiadomo co jest co i do kogo należy. Przeglądniesz parę kategorii i uciekasz z piskiem bo zawartośc jest...nudna. Oczywiście najlepiej nadaje się do tego z powodu zgrupowania silnej ekipy domainerów di.pl i dzial Portfolia ale oczywiście nikt mnie nie słucha. Jeśli się postarasz Julian to kto wie może będzie z tej maki chleb tylko musisz skusic domainerów aby wpadli na twoją stronę, zarejestrowali się i dodali swoje domeny tak jak w domto.pl a zapewne niewielu to zrobi bo komu się chce?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1/// Jak zamierzasz wypromować serwis, bo napisać , że będzie się łączyć domeny ze światem biznesu to każdy może.. ale jak ci biznesmeni będą do Ciebie trafiać ?? większa część biznesmenów przecież nie wie nawet co to domena :unsure:

2/// serwisów sprzedających domeny jest już kilka małych i dużych graczy, konkurencja jest duża

3/// Jak już ten biznes wkońcu do Ciebie przyjdzie na strone w poszukiwaniu domeny dla start-upu to na pewno jak zobaczy domeny typu fuckup.pl to szybko zrobi fuck out ;)

 

1. Oczywiście marketing. Biznes nie przyjdzie z dnia na dzień i zdaję sobie sprawę, że będzie sie to łączyć tak ze sporą pracą jak i nakładami finansowymi. Domeny są unikalne, rzadko kiedy domeniarzom przychodzi konkurować jeśli chodzi o sprzedaż domen, na przyciągnięciu więc klientów do jednego miejsca zzyskają wszyscy.

 

2. Fabryka Nazw nie jest projektem komercyjnym. Zdaję sobie sprawę z tego, że konkurencja istnieje, ja stawiam na jakość serwisu, aktualność bazy domen oraz innowacyjne podejście.

 

3. To bardzo ciekawa kwestia. Zadałem sobie pytanie czy w Fabryce Nazw powinny być tylko domeny którymi biznes może być potencjalnie zainteresowany czy też wszystkie jakie sprzedający wystawią. Wersja pierwsza, ciekawsza, lecz kto i dlaczego wogóle ktoś miałby oceniać jakie domeny się nadają?

 

Dodatkowym pytaniem łączącym się z powyższym jest to, czy w Fabryce Nazw każdy powinien mieć możliwość zarejestrowania się jako sprzedający, czy też tylko zaproszone osoby?

 

AR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja osobiscie sam wole oferowac kompleksowe uslugi namingu i brandingu dla firm, oczywiscie dotyczy to tych przedsiebiorcow, co orientuja sie troche w marketingu i potrzebuja uslug zwiazanych z namingiem jeszcze przed otwarciem firmy lub przy launchu nowych marek/produktow/uslug. Same domeny nic nie zalatwia, a jak ktos bedzie widzial wszystkie te nazwy to i tak wymysli cos na krzyz, gdyz wyobraznia kreatywnego pracownika jest nieskonczona. Pomysl jest ciekawy, jednak widze go jedynie jako skupisko portfoliow domen, a nie jako cos jako inspiracje dla procesu namingu.

 

Polecam tez wrzucic ten projekt (jak sie moze bardziej rozwinie - wizualnie i zawartoscia) na www.startups.pl, moze w ten sposob bedzie jakis wiekszy rozglos.

 

edit: ja bym wybral troche inny model (byc moze dla wielu rowniez nierealny). Sprobowalbym skontaktowac sie z wlascicielami roznych portofliow i zaprosic do projektu, ale selektywnie, jedynie najlepsze domeny. Oczywiscie w zamian za prowizje ze sprzedazy tych najlepszych domen-perelek. Takie nazwy moglyby przyciagnac "biznesmenow", ktorzy nie wystraszyliby sie domen z piecioma myslnikami i koncowka euro2012 na koncu. problemem byloby tylko, co to mialaby oznacza ta selekcja domen. Chodzie jednak o to, zeby to nie byl zbior jedynie przypadkowych domen. Ale to tylko moja subiektywna sugestia i nie mam pojecia, czy w domeniarskim swiecie mialaby szanse na zaistnienie, w koncu nie wszyscy pokazuja swoje "najlepsze rarytasy", a jednoczesnie niektorzy nie byliby skorzy wystawiac domen za prowizje dzialajac w pojedynke

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Widać, że ktoś się wzorował na Domto :unsure:

 

Jak będziesz oferował jakieś nowe funkcje, to daj znać, bo jak na razie to mi wygląda na próbkę kopii ;)

 

Pozdrawiam

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widać, że ktoś się wzorował na Domto :unsure:

Jak będziesz oferował jakieś nowe funkcje, to daj znać, bo jak na razie to mi wygląda na próbkę kopii ;)

Koncepcje Fabryki Nazw i Domto są tylko lekko podobne. W Fabryce Nazw nie składa sie ofert, nie ma cen domen ani aukcji. Zainteresowany ze sprzedającym kontaktuje się bezpośrednio. Rolą Fabryki Nazw jest ekspozycja domen i portfolia sprzedającego dla biznesu.

 

Na Domto.pl byłem przed chwilą pierwszy raz, trudno więc abym się na tym serwisie wzorował.

 

AR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi pomysl sie bardzo podoba, nazwa jest przyciągająca, a koncepcja serwisu dobra - platforma prezentacji osobistego portfolio i kontaktu miedzy sprzedajacym a zainteresowanym, to wystarczy. Natomiast bez naprawde mocnej reklamy w prasie czy nawet TV nie widze specjalnie mozliwosci przyciagniecia szerszego zainteresowania.

 

A co do funkcjonalnosci - ja bym widzial przede wszystkim dobra wyszukiwarke tematyczna. Przychodzi szef firmy mleczarskiej, wpisuje "mleko" i dostaje kilkadziesiat domen z nim zwiazanych, bez koniecznosci przegladania dlugich list niepowiazanych z haslem smieci. I zgadzam sie, ze trzeba jakos moderowac zgloszenia i wycinac w przedbiegach euro-mleko-2012.net.pl,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka uwag na szybko ...

Podoba mi się logo i kolorystyka strony, aczkolwiek leyout nie stanowi spójnej całości.

Co do samej ergonomii to uważam że przydałaby się wyszukiwarka po tagach, a nie tylko po kategoriach, więcej miejsca na opis domeny, możliwość dodawania grafik ilustrujących treść domen. Pionowa krecha mim zdaniem jest zbędna.

Piszę życzliwie więc powodzenia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×