Jump to content
pb

Nowy regulamin allegro - koniec aukcji prywatnych

Recommended Posts

Ja czasami korzystałem z aukcji prywatnych. Pisałem, że aukcja ma charakter informacyjny, zainteresowanych prosiłem o kontakt telefoniczny lub mailowy. Nie miało to nic wspólnego ze spekulowaniem, a jedynie oszczędność pieniędzy, bo jak wiadomo Allegro ma coraz większe opłaty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aukcja prywatna była ciekawym rozwiązaniem. Zapraszało się mailowo zainteresowane osoby i niech się tłuką o produkt ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Kompletny bezsens skoro robia jakis produkt, a potem go likwiduja.

Produkty nie przynoszące odpowiednich zysków się likwiduje — chyba logiczne? Przynajmniej tak się działa w branżach dochodowych ;)

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites

95% aukcji prywatnych to były ogłoszenia, na których allegro zarabiało parę groszy. Chyba oczywiste że chcą się tego pozbyć, a przy okazji łatwiej i szybciej będzie przeszukiwać listę prawdziwych aukcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aukcja prywatna była ciekawym rozwiązaniem. Zapraszało się mailowo zainteresowane osoby i niech się tłuką o produkt ;)

 

Dokładnie! Nie lubie allegro.pl wlasnie za takie dzialania.. Liczylem ze ebay przelamie monopol drogiego allegro ale nic z tego.

To ze im sie super nie oplaca nie znaczy, ze nalezy zamykac.. Biznes nie na tym polega..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Dokładnie! Nie lubie allegro.pl wlasnie za takie dzialania.. Liczylem ze ebay przelamie monopol drogiego allegro ale nic z tego.

To ze im sie super nie oplaca nie znaczy, ze nalezy zamykac.. Biznes nie na tym polega..

Akurat polega, ponieważ przez to może inne "oddziały" zrobią więcej kasy, przez co w sumie Allegro wygra więcej.

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dokładnie! Nie lubie allegro.pl wlasnie za takie dzialania.. Liczylem ze ebay przelamie monopol drogiego allegro ale nic z tego.

To ze im sie super nie oplaca nie znaczy, ze nalezy zamykac.. Biznes nie na tym polega..

 

Ebay? Ebay ma zamiar wprowadzić *zakaz* wystawiania przedmiotów, które są sprzedawane i przesyłane droga elektroniczną (co w oczywisty sposób obejmuje domeny). Ebay twierdzi, że takie aukcje służą przede wszystkim nabijaniu komentarzy. Takie aukcje będą mogły być wystawiane jako „classified ads”, płatne ryczałtem $9,90, bez możliwości wystawienia komentarza, sprzedawane poza kanałem Ebay.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja juz nie mowie o domenach, tylko bardziej ogólnie. O szerszej kategorii "przedmiotów".

 

A co sie tyczy sprzedazy domen, to sporo osób tutaj narzeka, ze na allegro.pl domeny nie sprzedaja sie najlepiej i poprostu nie wystawia swoich domen, takze czy to ebay czy allegro zakaz sprzedazy domen tym kanalem mnie akurat wiele nie obchodzi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×