Jump to content
Sign in to follow this  
SELES

Kupno domeny przez Allegro

Recommended Posts

"Kupilem" poprzez Allegro domene. Sprzedawca wycofuje sie ze sprzedazy, twierdzac najpierw, ze aukcja dotyczyla innej domeny, a opis byl na zachete, po czym twierdzi ze domeny juz nie ma, bo sprzedal wczesniej, jednoczesnie we whois sa caly czas dane osoby, ktora wystawila aukcje na allegro.

Byc moze ktos jest biegly w sprawach prawnych. Mam juz dosyc takiego cwaniactwa.

 

Prosze o kontakt na PW.

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Kupilem" poprzez Allegro domene. Sprzedawca wycofuje sie ze sprzedazy, twierdzac najpierw, ze aukcja dotyczyla innej domeny, a opis byl na zachete, po czym twierdzi ze domeny juz nie ma, bo sprzedal wczesniej, jednoczesnie we whois sa caly czas dane osoby, ktora wystawila aukcje na allegro.

Byc moze ktos jest biegly w sprawach prawnych. Mam juz dosyc takiego cwaniactwa.

 

Prosze o kontakt na PW.

 

 

Ale nad czym tutaj się rozwodzić? Oferta przez Allegro jest wiążąca prawnie. Proponuje wpierw postraszyć delikwenta konsekwencjami prawnymi, gdy to nie odniesie skutku a masz na tyle siły i czasu to skierować sprawę do sądu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Kupilem" poprzez Allegro domene. Sprzedawca wycofuje sie ze sprzedazy, twierdzac najpierw, ze aukcja dotyczyla innej domeny, a opis byl na zachete, po czym twierdzi ze domeny juz nie ma, bo sprzedal wczesniej, jednoczesnie we whois sa caly czas dane osoby, ktora wystawila aukcje na allegro.

Byc moze ktos jest biegly w sprawach prawnych. Mam juz dosyc takiego cwaniactwa.

 

Prosze o kontakt na PW.

jezeli aukcja dobiegla do konca, a sprzedajacy jest prawnym wlascicielem domeny, to nawet jak ja sprzeda teraz to umowa taka bedzie obarczona wada prawna. Prawnie jestes teraz jej wlascicielem, jezeli natomiast sprzedajacy odmawia wydania przedmiotu, a tu wyglada na to, ze mamy taka sytuacje sluzy Ci droga prawna. Wygrana w tej sprawie jest pewna, a wszystkie maile tego pana do Ciebie beda dowodem w sprawie, pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Kupilem" poprzez Allegro domene. Sprzedawca wycofuje sie ze sprzedazy

Jeśli jesteś zdeterminowany, a domena jest tego warta - podobna sprawa zakończyła się wyrokiem nakazującym sprzedającemu dokonanie transakcji za wylicytowaną cenę: http://kopalniawiedzy.pl/wiadomosc_1773.html

W Polsce nie obowiązują precedensy, więc trzeba na to czasu, ale jeśli sprzedający przekona się, że jesteś odpowiednio zdeterminowany (te linki mogą pomóc http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,3977524.html ), być może obejdzie się bez drogi sądowej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×