Jump to content
szmiko

bookcar.pl

Recommended Posts

bookcar.pl

Potrzebuje pomocy w wycenie powyższej domeny. Wszelkie sugestie mile widziane:)

Zastanawiam się, czy poprawnie nie powinno być bookacar.pl, chociaż "a" wydaje mi się zbędne - "szpeci"

jak się poprzyglądałem konkurencji to z "a" nie widziałem, np. hirecar.pl

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Rent' a car - od razu kojarzy się z Flotą (szeroką dostępnością kilku klas samochodów), najczęściej dostępnych od ręki.

 

'Book' to już podążamy w kierunku konkretnego modelu, więc to trochę inna filozofia biznesu od 'Wypożyczalni', prędzej w kierunku podstawienia auta pod dom Zamawiającego, bez konsewencji 'co z kierowcą przyjezdnym'.

 

W takim wypadku zdecydowanie sugerowałbym podążanie w ślad single-generycznych keywordów, patrz np. taki potentat jak BUDGET. Można stworzyć jakąś własną, unikalną filozofię biznesu w oparciu o jakieś prestiżowe generyczne słówko podchodzące ...rdzennie pod inną dziedzinę (tu; planowanie finansowe, budżetowanie, biznes plan). To jest właśnie ta 'sztuka zaskoczenia'....

 

A jeśli na upartego z keywordem Car, to szedłbym w kierunku JakieśCoś, np. CityGarage, a nie 'Zrób coś'.

Albo: jeśli we flocie eko-samohcody, to można iść w kierunku brandingu żeglarskiego, szybowniczego

 

Projekt pod tak banalną nazwą jak 'Bók coś' raczej nie przetrwa próby czasu..., co do tego hajerKar też jestem sceptyczny. To taki gimnazjalny branding.

 

To tylko moje prywatne zdanie ;]

 

średnio-wysokie XXX możliwe...

Edited by Naming
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za Twoją opinię.

Domenę zarejestrował po przejrzeniu, jak to nasi rodzimi biznesmeni się tytułują w sieci. A napotykając takie cuda typu "auta-warszawa-wynajem-ekstra.waw.pl" itp., uznałem, że bookcar.pl to łatwa do zapamiętania, dość krótka i rzeczowa domena. Dodatkowo ma angielskie keywordy, więc jest szansa, że Anglik na lotnisku może je wstuka :)

Porozsyłałem oferty i zapytań trochę jest. Dam znać co i jak.

Jak jeszcze ma ktoś coś do dodania to śmiało;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena nie jest zła. Warto mieć komplet z 'a' i bez 'a'. Aby wyeliminować możliwości pomyłki

i odpływ wejść.

 

Każdy serwis (pod dowolną domeną) można wypromować kwestia tylko pomysłowości

i nakładów (pracy / finansowych) i środków promocji.

 

IMHO jeśli, odbiorcami przede wszystkim mają być osoby anglojęzyczne to 'a' w nazwie

bardziej wskazane w Polsce nikt nie będzie zwracał uwagi na gramatykę

i brak 'a' = prostsza domena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gdy zaczynałem domeny sprzedałem chyba rentcar.pl za bardzo niskie xxx - teraz bym tam dodał jeszcze jednego iksa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×