Jump to content
banachj

program75plus.pl

Recommended Posts

program75plus.pl

 

Witam,

Strona może być wykorzystana do umieszczenia informacji o programie bezpłatnych leków dla seniorów startującym od września. Jestem ciekaw Waszych opinii i wycen.

Pozdrawiam i dzięki.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy Ty zastanawiałeś się przed rejestracją tej domeny
ile osób po 75 roku życia korzysta z Internetu?

stat_gov_pl_cps_rde_xbcr_gus_lu_nps2011_


Może i 2011, ale chciałem tą grafiką coś zobrazować.
Poza tym jak ostatnio przeglądałem obszerne zestawienie na temat Społeczeństwa Informacyjnego
to osoby po 75 roku zycia nie były w nim nawet brane pod uwagę.
Ode mnie wycena tej domeny to max 1 PLN.

PS. Wnoszę, że jesteś nowym domainerem, także radzę na początek skupić się na aukcjach i na
odkupowaniu domen od innych domainerów (np.tych których nie będą przedłużać),
jak trochę posiedzisz w branży to możesz zająć się przechwyceniami i dopiero na koniec
rejestracjami własnymi. Możesz też mnie nie posłuchać i zacząć od rejestracji własnych,
rejestrować jak leci wszystkie "świetne" pomysły (takie jak ten),
wtopić 90% zainwestowanego kapitału i później mówić, że na domenach nie da się zarobić:)

Pozdrawiam,
DilerDomen.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy Ty zastanawiałeś się przed rejestracją tej domeny

ile osób po 75 roku życia korzysta z Internetu?

 

Oczywiście to nie jest tak, że tylko seniorzy mogą korzystać z takich stron, to są przede wszystkim informacje dla rodzin i opiekunów osób starszych oraz kilkudziesięciu tysięcy lekarzy, farmaceutów i urzędników, których obejmą przepisy tej ustawy. W każdym razie dzięki za szybką i pomocną odpowiedź.

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@banachj to jest słaba domena. Nie sprzeda się. Ewentualnie na aukcji za 1 zł gdzie kupujący będzie tanio potrzebował byle jakiej domeny do zbliżenia się/osiągnięcia cennika hurtowego na jakiejś giełdzie.

 

Dam Ci dobre info, jak posłuchasz to zarobisz. Ogólnie jest b.dużo wolnych domen, które mają wielki potencjał sprzedaży i dużą liczbę odbiorców końcowych. Jak nie w pierwszym roku to drugim/trzecim. I są to domeny, które z pewnością sprzedasz za więcej jak 1 czy 10 zł. Poszukaj. To nie jest trudne ale trzeba przysiąść. Otwórz umysł, google, panoramę firm czy coś podobnego i pobaw się w szukanie ciekawych branż, produktów. Nie mówię, że musisz jednego dnia wyszukać 10 takich domen ale nawet 1 domena na 1 dzień to jest b. fajny wynik. Miesiąc minie i będziesz miał ~30 branżowych domen, które możesz wystawiać na aukcji, robić marketing do firm. Sprzedasz jedną w przedziale 500 - 1000 zł i zwraca Ci się już cała inwestycja 3 razy. A 29 domen jeszcze Ci zostanie.

 

W ostatnich kilku dniach zarejestrowałem kilka domen z palca i poświęciłem na ich wyszukanie dosłownie kilkanaście minut:

 

drutymiedziane*pl, (pod drutmiedziany.pl działa już firma)

chinskiezabawki*pl

drewnotarasowe*pl

turystykadentystyczna*pl

plombownice*pl (firma działa pod jakimś potworem typu plombownice.ires.pl)

 

Nie mówię, że te domeny to góra złota. Ale myślę, że są warte więcej jak 1 zł. Pamiętaj, że domena im ma więcej potencjalnych klientów tym lepiej. Dlatego przy rejestracji zadaj sobie pytanie: kto to może kupić? Jeżeli po analizie wyjdzie, że 1-2 firmy to ogólnie masz totolotek i sam odpowiedz sobie czy warto. Jeżeli natomiast wyjdzie, że np. 50 firm świadczy tego typu usługi w PL to już masz sporą szansę, że w ciągu najbliższego roku-dwóch ktoś się o domenę może zapytać. Odpadnie Ci 3 klientów bo cena ich nie zadowoli to jeszcze zostanie Ci 47 potencjalnych klientów. Tym się kieruj. To naprawdę nie jest trudne aby znaleźć ciekawe domeny. Podkreślam ciekawe bo nie znajdziesz wolnej domeny, która na 100% się sprzeda. Nie ma 100% w tym biznesie :P

Ale słowo "ciekawe" zwiększa ten Twój % na sprzedaż. Mam nadzieję, że trochę pomogę w rozpoczęciu drogi.

 

edit: mam nadzieję, że kolejne Twoje domeny dane do wyceny będą już o niebo lepsze od tej program75plus.pl :)

Edited by vul
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×