Jump to content
Sign in to follow this  
cyberb

Literówka domeny banku

Recommended Posts

Jak to z literówkami domen banków jest?

Właśnie zająłem ciekawą domenę, sądzę, że ludzie często się mylą w ten sposób...

Czy bank może mi odebrać domene-literówkę na drodze prawnej?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja miałem wezwanie za intelig.pl i wwwbgz.pl do prokuratury i po granicach mnie szukali- najpierw dzielnicowy był pod starym adresem u matki, potem na granicy w Kołbaskowie straż graniczna dała wezwanie do prokuratury, potem prokurator dał wezwanie na komendę potem przesłuchanie na komendzie gdzie nie mieli nawet internetu. Ot tak to było- nie żebym straszył ale skoro pytasz to mówię ci co mnie spotkało i nikomu tego nie życzę. intelig.pl olałem bo nic z tego nie miałem i nie wiem co się dzieje- powiedziałem- niech sobie w buty tę domenę wsadzą z ruchem 2 na 1 dzień- to było 2 lata temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masz rację-rejestrują bo ryzykują ( małe ryzyko) i niewiedza, że może ale nie musi ich to spotkać - ot co - ale ja gdzieś tam kierowałem wwwbgz.pl i coś się komuś nie spodobało. A intelig bo komuś też się nie podobało- jak masz szczęście to nikt nie napisze ot co, a jak nie masz i robisz na tym serwis o pieniądzach i jesteś dla nich konkurencją to cię utopią w łyżce wody. ;-( . Parking jest bardziej neutralny i tak nie gryzie w oczy.

 

Dla wyjaśnienia kierowałem ruch na stronę gdzie było opisane, że szukam ludzi aby w coś zainwestowali swoje pieniądze, aby pomnożyć je o 100% na miesiąc i to mogło bankom się nie spodobać. A dlatego literowki w banku- bo uu włazi to wiadomo, że trzyma tam kasę - jeden pensję tylko ( bo bidny) a drugi ma lokatę i już.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja miałem wezwanie za intelig.pl i wwwbgz.pl do prokuratury i po granicach mnie szukali- najpierw dzielnicowy był pod starym adresem u matki, potem na granicy w Kołbaskowie straż graniczna dała wezwanie do prokuratury, potem prokurator dał wezwanie na komendę potem przesłuchanie na komendzie gdzie nie mieli nawet internetu. Ot tak to było- nie żebym straszył ale skoro pytasz to mówię ci co mnie spotkało i nikomu tego nie życzę. intelig.pl olałem bo nic z tego nie miałem i nie wiem co się dzieje- powiedziałem- niech sobie w buty tę domenę wsadzą z ruchem 2 na 1 dzień- to było 2 lata temu.

zapomniales ze przedtem jeszcze scigalo cie FBI na bagnach ale wyciagnales sie sam za wlosy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bankowym ruchem cieszyłem się może z miesiąc ale po uprzejmym e-mailu od prawnika? spasowałem. A tak przy okazji pozdrawiam pracowników Lukas Banku czytających te forum :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Geronimo nie będę tego komentował- jak chcesz to zadzwoń do mojej matki jutro rano (Elżbieta ) i ci opowie o pierwszym spotkaniu z panem dzielnicowym .... bo mi nie wierzysz , że dostałem wezwanie na granicy i byłem tu i tam i ówdzie potem - nikt ci nie każe wierzyć. 067-2593603- bo teraz już śpi .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Geronimo nie będę tego komentował- jak chcesz to zadzwoń do mojej matki jutro rano (Elżbieta ) i ci opowie o pierwszym spotkaniu z panem dzielnicowym .... bo mi nie wierzysz , że dostałem wezwanie na granicy i byłem tu i tam i ówdzie potem - nikt ci nie każe wierzyć. 067-2593603- bo teraz już śpi .

 

:):P

 

:P

 

Co Wy za swinstwo bierzecie - tez chce! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
zapomniales ze przedtem jeszcze scigalo cie FBI na bagnach ale wyciagnales sie sam za wlosy

Widzę że kogoś tu fascynuje osoba Barona Münchausena :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak ktoś chce się założyć o duże pieniądze to wyciągnę akta i zeskanuję- bo jadę do Szczecina za parę dni- tylko po co ? żebyście mi uwierzyli- będą szukać po archiwach i mnie zbywać-tylko czasu potracę- było tak bo papuga z bgż napisała na mnie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, a że podałem stary adres- bo mieszkam trochę za granicą już teraz - to mnie szukali takim sposobem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

alexandrze :)

To jest internet. Na 99% jestem pewien, ze nigdy nie bedziesz mial okazji poznac zadnego z nas osobiscie - dlatego smiac mi sie chce czytajac te Twoje tlumaczenia typu zadzwon do mojej mamy :P

Hehehe :P

Sie poplakalem, jak to przeczytalem ;)

 

No ofens :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chodzi o to ze to juz podchodzi pod podszywanie sie pod bank i moze miec na celu wyludzenie poufnaych informacji. Ale ja sie jak na razie tym nie przejmuje i mam duzy ruch i ctr.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To jest internet. Na 99% jestem pewien, ze nigdy nie bedziesz mial okazji poznac zadnego z nas osobiscie

 

W zamierzchlych czasach, po rejestracji na forum i pierwszej lekturze, bylem przekonany, ze polowa uzytkownikow to konfabulanci, a pozostali to mitomani :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A tak przy okazji pozdrawiam pracowników Lukas Banku czytających te forum :-P

 

Miałem to samo z Lukasem tylko przyszedł polecony, domene zwolniłem, a po jakimś czasie ktoś inny już miał ją na parkingu hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra wyciągnę te papiery jak się uda. ;-) Jak znajdę czas. Poza tym w sprawie intelig.pl możecie sobie do tej śmiesznej Izby zadzwonić i zapytać.... bo było pismo z Pko BP.

Poza tym wiem, że jest masa fantastów co mają na literówce allegro np -CTR 70%ale ja nie jestem schizofrenikiem ani baronem M . Śmiejesz się z mamy a nie chcesz zadzwonić.? Mówię jak było- ja akurat dzielnicowego nie widziałem. Bo nie mieszkałem już tam kupę czasu-podałem ostatni adres meldunku w Polsce. Dopiero za jakieś pól roku dostałem na granicy w Kołbaskowie od straży- wyłapali mnie, że mnie szukają- bo matka powiedziała, że jestem zagranicą- i poprostu nie mogli mnie przesłuchać- ale tam nic wielkiego z tego nie było- wyjaśniłem, że nie podszywałem się pod bank i nic nie wyłudzałem- bo tak niby podejrzewali w BGŻ. I nic nawet żadnego pisma po tym nie dostałem- prokurator pewnie umorzył.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@alexander13

ja Ci ufam, zatem odpuść sobie to udowadnianie komuś na siłę :)

Proponuję wrócić do meritum (w sumie to przydałby się jakiś moderator na tym forum - lekki offtopic wyszedł powyżej)

 

Wróćmy jednak do mojego przypadku, ok?

Sprawa jest o tyle ciekawa, że domeny dotyczą banków, których jeszcze dzisiaj oficjalnie nie ma... Papiery są w KNFie i (Komisja Nadzoru Finansowego) banki ruszą dopiero w II połowie tego roku - na marginesie 4 takie banki powstaną, zatem możecie jeszcze zawalczyć. Z tego jeden ma olbrzymie ambicje i szanse na sukces - ma wskoczyć szybko do TOP10 banków w Polsce...

Jak to teraz mam rozegrać? Napisać do nich maila, zadzwonić, umówić się z kimś na spotkanie? Jeżeli tak, to na ile wycenić domenę? Czy może lepiej zostawić ją - zaparkować i liczyć na stały pasywny dochód?

Pierwszy raz taką poważną sprawę udało mi się złapać, do tej pory udawało się to innym i nie chcę tego spie...ć

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ci powiem-leć do izby i zarejestruj w urzędzie patentowym albo próbuj firmę założyć pod tą nazwą( jeśli nazwy są nieznane na rynku jeszcze) -zarejestrowaną w UG -a potem pal głupa ;-), że to przypadek, że nie wiedziałeś - w razie W ( konfliktu z bankiem). Znam gości co w patentowym zarejestrowali nazwę literówki , by się zabezpieczyć - jakieś 2 lata temu dopiero -a ta druga firma jest na rynku od 8 lat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wracając do tematu, rozumiem że postanowiłeś zarejestrować literówki m.in. Alior Banku.

Co ciekawsze są już jednak zajęte aljor.pl aliorbank.pl i tu polecam zajrzeć alior24.pl

Pozdr.

Share this post


Link to post
Share on other sites
lekki offtopic wyszedł powyżej)

 

jak na forum coś wreszcie ciekawego zostało napisane, to znów ten oftopic, ot to pół forum i komentarze do komentarzy <_< a ten temat więcej mówi niż połowa tekstów na forum,

 

ps. ciekawy jestem jakie pytania zadawali na tym przesłuchaniu, bo takie pytania musi przygotować odpowiednia osoba, nie wymyśla ich się ot tak :lol:

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem alexander13 wynikał z przekierowania, zatem nieco uspokoiłem się - jeżeli zaparkuję domeny, to nikt nie powinien się przyczepić? We'll see...

Co do Alior Banku, to fakt - ich główna strona będzie pod domeną alior.pl, zatem, ktoś kto kupił literówkę aljor.pl zrobił niezły interes, ale wchodzi też np. Allianz i inne.

Tak się zastanawiam, a gdybym te literówkę banku przekierował na PP bankiera czy money ew. yoyopartner?

Co wybrać - parkowanie/samo info o sprzedaży domeny/przekierowanie na serwis finansowy z PP?

Share this post


Link to post
Share on other sites
problem alexander13 wynikał z przekierowania, zatem nieco uspokoiłem się - jeżeli zaparkuję domeny, to nikt nie powinien się przyczepić? We'll see...

A czy parking w tym przypadku nie podchodzi pod nieuczciwą konkurencję i wprowadzanie klientów w błąd?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A czy parking w tym przypadku nie podchodzi pod nieuczciwą konkurencję i wprowadzanie klientów w błąd?

 

hmmm... no dobra, skoro tak, to napiszcie co WY robicie z domenami literówkami banków?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wracając do tematu, rozumiem że postanowiłeś zarejestrować literówki m.in. Alior Banku.

Co ciekawsze są już jednak zajęte aljor.pl aliorbank.pl i tu polecam zajrzeć alior24.pl

Pozdr.

 

no to jest jeszcze nowsza domena, Alior.TV :D

 

Domyśliłem się, a raczej sprawdziłem po otrzymaniu poniższego maila

 

01afx2.jpg

 

A to wisi obecnie na stronie Alior.tv

 

1bli2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Najnowsze posty na forum

    • foldery.pl profes.pl crx.pl szkatulka.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   foldery.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10347/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   profes.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10348/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   crx.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10349/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:05:33) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   szkatulka.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10350/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 18:15:44) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:05   DD
    • motogotowka.pl   Sprzedam domene
    • podgrzewane.pl odrestaurowany.pl   jak oceniacie domeny? Będzie coś z tego?
    • Estibot.com wycenił vplay.pl na 3000$, a Wy jak wyceniacie vplay.pl ?
    • Stajnia.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/stajnia.eu/?utm_source=market_redirect&_track=12a366f67063e7f9c52492542ac5b2cd
    • Dziś koniec aukcji na domenę.
    • Defloracja.pl   Aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×