Jump to content
domener

Promocja polskich aukcji domen .pl na zagranicznych forach typu di.pl

Recommended Posts

Witajcie!

Czy możecie podpowiedzieć, na jakich zagranicznych stronach/forach domeniarskich jest aktualnie możliwość promocji polskich aukcji domenowych?

Nie mówię o domenach ".com". Chodzi mi przede wszystkim o istniejące możliwości promowania polskich aukcji domen ".pl" w zagranicznych witrynach podobnych do DI.pl i z możliwością automatycznego tłumaczenia polskiej nazwy na angielski, podobnie jak na Aftermarket mamy przy każdej domenie jej tłumaczenie na English.


Chodzi mi o dotarcie do zagranicznych inwestorów domenowych w taki sposób, aby mogli się zorientować, że nazwa domeny, którą widzą w nieznanym im języku  oznacza domenę super premium na danym rynku (np. w Polsce) i warto się nią zainteresować inwestycyjnie.

To tak jakbym sam mógł dowiedzieć się, że np.  eeddbbrruu.no oznacza "samochody" w Norwegii i widząc aukcję od 1 EUR chętnie bym się tym zainteresował.

 

Ewentualnie inne pomysły, za co z góry dzięki!

Ktoś? Coś? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niezły bait, wiadomo że za promowanie innych forów jest ban. :P

A tak serio, to na większości forów, jeśli nie na wszystkich, jest dział sprzedaży i nie ma przeszkód żeby umieszczać tam domeny .pl (zazwyczaj jest osobna sekcja dla ccTLD), natomiast raczej są to oferty/aukcje sprzedaży przez forum, a nie że np. wrzucasz link do zewnętrznej giełdy. I nie spodziewaj się, że ktoś Ci będzie tłumaczył nazwę domeny, sam musisz o to zadbać.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki PB, ale nie chodziło mi o to, że ktoś ma mi przetłumaczyć znaczenie domen. Radzę sobie ;)

 

No i... ja wiem, że za link do obcej platformy aukcyjnej jest ryzyko bana, ale mi raczej chodzi o (tak jak wspomniałeś) możliwość "wrzucania ofert/aukcji sprzedaży na różnych zagranicznych forach domenowych, a nie na pałę wrzucanie tam linka do obcej giełdy. Zresztą to też można obejść, jak się postuje o danej domenie, którą wymieniasz z nazwy, nie dajesz linka, ale wspominasz, że jest przekierowana na aukcję w Polandii.

Już powoli sam sobie wyszukałem te fora zagraniczne. Szkoda, że tutaj "nie zaznałem pomocy" od ziomków domenowych.... bardzo się rozczarowałem ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×