Jump to content
Sign in to follow this  
kuduaty

[Kupno] Domena z serwisem...

Recommended Posts

Powitać!

 

Właśnie zacząłem instalować się na nowym serwerze i jutro przystąpię do domenowego ataku. Jeszcze muszę się z moimi typami przespać i podjąć decyzję o świcie :)

 

W czasie, kiedy pliki lecą na serwer ja z nudów przeglądałem różne oferty i znalazłem wśród nich propozycję domena + forum. Pierwszy rzut oka na forum - prosperuje, to na pewno. Dużo użytkowników, dużo tematów. Do tego reklamy. Czyli forum pewnie zarabia na siebie a nawet jeśli nie, to zwraca przynajmniej część kosztów. I tak mnie naszło: jaki jest sens sprzedaży dobrze prosperującego forum?

 

Czy mogą to być czynniki prywatne czy może strona nie jest tak dobra, na jaką wygląda? Np. zbyt duże koszta utrzymania w stosunku do zarobków albo administracja siedząca nad głową i zasypująca mailem, że serwer przeciążony?

Czy jest jakikolwiek sens kupowania takiego rozpoczętego przedsięwzięcia?

 

Z jednej strony mój absolutnie niedoświadczony i bardzo narwany zmysł domenowy mówi mi: no gościu! Myślałeś kiedyś o czymś takim, miałeś pomysł, bierz to - prędzej czy później zwróci się! A ta bardziej uporządkowana strona krzyczy: chyba zgłupiałeś do reszty! To jak kupowanie kota w worku!

 

No. I tak siedzę, patrzę i dojść do wniosków nie mogę. Jak to w końcu z tymi działającymi serwisami jest?

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może trochę więcej konkretów? Jeśli to forum jest na skrypcie phpBB to możliwe, że administrator hostingodawcy nie jest zadowolony. Przyjrzyj się też dobrze temu forum i tematom czy nie są to sztucznie tworzone wątki przez grupę kolegów, czy wyglądają naturalnie, czy forum nie jest zaspamowane viagrą itp. No i co to znaczy "dużo" użytkowników i wątków? Co z PR i Alexa w domenie? A może forum to kopia bazy danych z innego forum? Warto poszukać.

A tak ogólnie "jak to z tymi serwisami jest" to nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Zależy od jakości serwisu, ruchu i od tego, czego oczekujesz.

Edited by Tobi

Share this post


Link to post
Share on other sites

ta dzisiaj troche chamstwa siedzi w polakach i chca jak najszybciej zarobic duzo kasy wiec robia walki... jak pisze Tobi lepiej spojonie przesledz tematy, uzytkownikow wtedy bedziesz wiedzial czy warto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×