Jump to content
jamnik

wroclaw2012.pl i podobne

Recommended Posts

witam,

 

posiadam domeny internetowe

 

wroclaw2012.pl

poznan2012.pl

krakow2012.pl

warszawa2012.pl

gdansk2012.pl

chorzow2012.pl

 

które rejestrowałem wg oczywistego klucza - Mistrzostw Europy, jakie nam przypadły w 2012 roku.

dodatkowo Wrocław aspiruje w 2012 roku do organizacji wystawy Expo.

 

ile te domeny mogą być warte? czy jeśli są coś warte, to warto je sprzedawać już teraz, czy może za kilka lat?

 

pozdrawiam,

jamnik

Share this post


Link to post
Share on other sites
ile te domeny mogą być warte? czy jeśli są coś warte, to warto je sprzedawać już teraz, czy może za kilka lat?

 

Czekaj, aż ktoś się do ciebie zgłosi. Oczywiście weź pod uwagę, że te miasta mogą woleć np. końcówkę .org (bardziej międzynarodowa i często wykorzystywana do takich celów). Ale nawet jeśli wezmą inną końcówkę, to może coś ci skapnie z 'literówek'. A tymczasem skombinuj 3k na przedłużenia...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik

Są nic nie warte.

 

Nie ma oczywistego klucza, w takich przypadkach wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. Nic nie jest zatwierdzone i na papierze napisane.

 

A czemu nie kielce2012.pl ? Przecież tam jest nowoczesny stadion, może będą go rozbudowywac, inwestowac w niego żeby się starac o rozgrywanie spotkanian Euro2012.

 

A czemy nie Grodziskwlkp2012.pl może Drzymała wsadzi trochę grosza jeszcze w stadion, coby wypromowac na Euro swoją firmę? I będzie się starał o organizację jednego meczu?

 

A czemu nie kijów2012 ???

 

Ach...... szał z tymi datami na Euro...... wystarczy spojrzec na Allegro.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

anglik, mogę zgodzić się z Tobą, ale też mogę postawić pytanie - a dlaczego nie wg takiego klucza?

 

domeny wroclaw2012.pl i wroclaw2012.com należały jeszcze niedawno do Urzędu Miasta we Wrocławiu. nie przedłużyli ich ważności - być moze uznali, że im są niepotrzebne, a być może zapomnieli o nich... (co na polskie realia wydaje mi się bardziej prawdopodobne).

 

na Allegro wystąpił rzeczywiście szał domenowy, większość jednak to wielkie śmieci. czy zatem moje domeny to mniejsze śmieci?

 

zastanawiam się też, czy nie otworzyć serwisów traktujących o przygotowaniach do ww. imprezy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny bardzo okolicznościowe. Niestety perspektywa ich wykorzystania w ciagu 5 najbliższych lat lekko mnie przeraża, a przedłużenia tez nie mało kosztują.

 

poland2012.* - to byłaby ciekawa propozycja,

 

ale w sumie miasta2012 równiez mogą być przydatne dla lokalnego rynku.. bazy hoteli, restauracji itp w danym miescie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sobie pozowlilem wziasc warsaw2012.org. Moze coś z tego będzie a przynajmniej czlowiek nie splajtuje na odnowieniach. W kazdym razie prosze spojrzec na kiev2012..., wszystko zajęte.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik

@Elqrey, powiem Ci szczerze że sam dzisiaj próbowałem coś zarejestrowac w związku z Euro, ale przestałem się 'gimnastykowac' w tym temacie jak zobaczyłem 'szał pał' na Allegro.

 

Te 'kijewy' są porejestrowane na dwa lata, 'peele' w trakcie rejestracji. Ktoś na forum stwierdził że domeny na Euro będą 'spadac' (w sensie nie przedłużane) i jestem w stanie się zgodzic z tą tezą. Większośc tych domen jest rejestrowana ze względu na szybki zysk i jeżeli nie zostaną przez właściciela sprzedane przez najbliższe trzy miesiące to będą spadac (com. raczej nie).

 

Postawiłbym dalej idącą teze.

Domeny związane tematycznie z tą imprezą, będą cenowo rosły około 2010 roku, jak zacznie się nakręcac cała ta 'maszynka' marketingowa.

 

W tej chwili wieększośc nie przedstawia wartości (ale zdarzają sie wyjątki)

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pewno można na tych domenach zyskać.. Po moich domenach związanych z euro zauważyłem że firmy z tych miast są chętne odkupieniem takich domen.. Tak szczerze największy interes możesz zrobic na wroclaw2012.pl.. Czemu? Zaczekaj do grudnia gdy ogłoszą organizatora EXPO 2012.. Wrocław w tej chwili ma bardzo duże szanse więc kumulacja euro i expo z wrocławiem wzniesie tą domenę b. wysoko..

Sam zakupiłem domenę expo2012.wroclaw.pl a już mam zapytania czy domena jest na sprzedaż (chociaż zawasze uważałem że szkoda tylko kasy na subdomeny).

 

Wszystko co w tej chwili wiąże sie z euro wywoluje zainteresowanie.. I chodzi tu głównie o firmy dla których jest to dodatkowa reklama także są chętne odkupić (jeszcze wczoraj 90 % domen związanych z tym tematem było wolnych.. Najlepsze są w rękach prywatnych a dziś wszystko nagle wykupowane i to przez instytucje i firmy.. jeśli ktoś zauważył to nazwa.pl wykupiła dość dużą liczbę domen dziś...)

Przeglądałem ostatnio też domeny związane z EURO2008.. (chodzi o domeny krajowe Szwajcarii i Austrii) Normalnie co ma frazę euro2008 lub 2008 wszystko zajęte przez firmy z tych krajów..

Nie ma co liczyć na niewiadomo jakie zyski ale napewno w tej chwili takie domeny nie są o wartości tylko samej rejestracji..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgodze się anglik, 90 % z tych domen nie przedstawia wartości. Ale jeżeli miałbym rejestrować domeny z euro to chyba jednak lepiej globalne, poza kilkoma wyjątkaim pl. Z globalnych w zwiazku z oficlana domena euro o rszczeszeniu org, jestem zdecydowanie najblizej samych org ewentualnie com. Pojdzmy dalej domenka com net org bedzie mnie kosztowac 80 zł przez 3 lata, pl minimum 200. W ten sposob zamiast warszawa2012.pl, wedlug mnie lepiej miec warsaw2012.org, tyle z mojej strony.

 

Dodano 00:42

 

Zgodnie z sugestiami wroclaw2012.org takze zarejestrowana. Moze uda się upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. W kazdym razie wejdzcie sobie w nazwe.pl i spojrzcie ile z tych domen (nawet globalnych) jest porezerwowanych ( w trakcie rejestracji w netart). To się chlopaki jutro nieźle zdziwią widząc, że domenka zarejestrowana na kogoś innego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik

Jako że nie mogłem od wczoraj przebolec, że nie zarejestrowałem żadnej domeny związanej z Euro, zacząłem dzień od porannej regionalnej prasy,aby zaczerpnąc jakiejś weny twórczej przy porannej kawie. Natknąłem się właśnie na artykuł który traktuje o rozwoju bazy hotelowej, treningowej, restauracyjnej etc. Hasłem jest opole2012 ! Dodam że Opole ma zamiar podjąc wspólpracę z Wrocławiem ponieważ chce gościc jedną z drużyn rozgrywających mecze we Wrocławiu. Może inne mniejsze miasta położone w 'orbicie' tych gdzie będą rozgrywane mecze; większych miast; będą coś takiego chciały zorganizowac jak w Opolu. Dalej jednak podtrzymuje że domeny na tą chwilę nie przedstawiają większej wartości, ale mogą byc ładną pamiątką, jednak................ no sam już nie wiem.

 

Zarezerwowałem też surkis.pl :) cybersq.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Jak dla mnie jednak jest to za dlugi czas na inwestycje z domenami typu euro2012 lub miasto2012..a biorąc pod uwagę taki "bum" na allegro tylko mnie przekonuje jeden z spostów, ze te domeny pospadają i cena bedzie niska . Napewno jest kilka perełek, ale kilka.

Lepiej zagrać na expektcie ( szybsza mozliwość wyciganiecia kaski ) .. :)

co do domeny wroclaw2012.pl i pozostalych...życze szczerze powodzenia w odsprzedazy. Jak dla mnie max 100 zł sztuka, ale to gora max....na dzien dzisiejszy . Bo nie wierze aby Ci sie chcialo stworzyć 6 podobnych ale mimo wszystko róznych serwisów o miastach organizatorach. A dwa : tak jak ktoś wcześniej napisał to uefa decyduje jakie miasta zostaną wyłowione do organizacji mistrzostw europy i nie jest wcale przesadzone ze te ktore zarezerwowales je dostana. Wiele jest jeszcze kombinacji na domene wrocław i euro ;)

 

pozdr

jon...

Share this post


Link to post
Share on other sites
A dwa : tak jak ktoś wcześniej napisał to uefa decyduje jakie miasta zostaną wyłowione do organizacji mistrzostw europy i nie jest wcale przesadzone ze te ktore zarezerwowales je dostana. Wiele jest jeszcze kombinacji na domene wrocław i euro :)

 

pozdr

jon...

 

to chyba ktoś nie wie co pisze.. miasta zostały wybrane.. rezerwowe są na wypadek gdyby któreś z głównych miast nie wyrobiło lub liczba drużyn wzrosła do 24...

a co do kombinacji.. wiesz.. z domeną np. warszawa tez jest wiele kombinacji (np. warszawa-stolica-polski.pl) Po co takie cos wypisywac ??

Tak szczeze nie ma znaczenia co ma tu ktos do powiedzenia mieszczac sie w swojej wypowiedzi na temat wartosci domeny w 2 slowach "0 zł".. Nawet nikt tu dokladnie nie chce zanalizowac domen pod wzgledem atrakcyjnosci potencjalnego wykorzystania czy tez kto moglby sie nimi zainteresowac.. itp... itp.. zastanawia mnie po co te wszystkie posty z tymi "0... 0... 0... " .. Jakby kazdy uwazal sie za znawce ale zarazem chce ukryc podstawy swej oceny.. (a moze poprostu nie ma zadnych argumentow)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny z pierwszego postu tego wątku to akurat moim zdaniem w przeciwieństwie do 95% domen zarejestrowanych w szale po wyborze Polski i Ukrainy na gospodarzy euro2012 jedne z lepszych związanych z tym tematem. I prawdopodobnie ich cena w 2010-2012 roku przewyższy sporo 5-krotne reg fee. Przy dobrej ofercie ja bym sprzedał od razu. Po co zamrażać pieniądze na 3-5 lat?

Za to większość domen wielowyrazowych, z przedrostkami czy myślnikami to nindże, bo takich kombinacji można mnożyć setki...

 

Te same nazwy po angielsku z globalną końcówką też mają swoją wartość.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

euro2012.pl za 100 000 zł? Rowniez bym nie sprzedawal, biorac pod uwage zystki jakie moga byc z posiadania tej domeny w 2012 roku cena pewnie nie jest adekwatna, i nie chodzi mi tu tylko o zysk w postaci pieniedzy na koncie... Reklama, prestiz.. to tez bardzo sie liczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja rowniez dalem sie poniesc tej fali entuzjazmu i zarejestrowalem domeny: www.uefachampinship2008.com www.uefachampinship2012.org www.uefachampinship2012.net itd itp... i po opadnieciu emocji wydaje mi sie, ze dalem ciala:)

 

pozdr

mg

 

edit

 

wkradl sie blad w moja wypowiedz:) oczywiscie nie champinship a championship.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×