Jump to content
Sign in to follow this  
szuwar

Ciekawe wykorzystanie literówek w AdWords ;)

Recommended Posts

Otóż dzisiaj chciałem dostać sie na strone Allianz, jednak nie wiedziałem dokładnie jak to sie pisze a nie chciałem wchodzic przypadkiem na zaparkowane literówki. Wpisałem więc w googlach pierwszy typ co do nazwy: "Alianz". I okazało sie że na to słowo link sponsorpowany wykupiła konkurencja czyli Link4 :)

 

jak widac nie tylko domeniarze czerpią z pomyłek internautów :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
a nie chciałem wchodzic przypadkiem na zaparkowane literówki.

 

To juz lepiej bys zrobil wchodząc na literówke, jesli dobrze dobrane keywordy to wyskoczylby Ci na stronie link do Allianza

Edited by novitz

Share this post


Link to post
Share on other sites

W adwords można uzywac slow kluczowych z literowkami lub bledami ortograficznymi. To wcale nie jest zabronione. W koncu niektorzy tak wlasnie wpisują te slowa. Jednak zwykle adwords samo potrafi rozpoznac takie bledy wiec wpisywanie slow z bledami nie zawsze jest konieczne.

Wiecej dyskusji na ten temat widzialem kiedys na oficjalnym forum o adwords (http://groups.google.com/group/adwords-help-pl)

 

 

Nieuczciwa konkurencja -> działalność karalna

Share this post


Link to post
Share on other sites
... nie wiedziałem dokładnie jak to sie pisze a nie chciałem wchodzic przypadkiem na zaparkowane literówki.

Czemu nie chciałeś? Kolegom nie dasz zarobić ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wejść na typosa mogłeś ale nie musiałeś klikać przecież :)

 

A tak btw jak wchodzicie na literówki nie swoje lub/i adsens na stronach to klikacie ? ;)

 

Ja jakoś z reguły nie klikam w adsens chyba ze jest cos co mnei interesuje,

a na zaparkowanych domenach innych nigdy, za dużo chyba czasu spędziłem na swoich zaparkowanych stronach i jakoś czuje że tak nie wypada ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×