Jump to content
Sign in to follow this  
Martinez

CVCV.pl VCVC.pl CVVC.pl VCCV.pl

Recommended Posts

W związku z brakiem domen LLL.pl chciałbym rozpocząć temat domen LLLL.pl takich jak:

 

CVCV.pl VCVC.pl CVVC.pl VCCV.pl

 

Czy ktoś się w takich domenach specjalizuje i czy jest na nie aktualnie zbyt?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z 1,2,3,4 literówkami jest zawsze tak, że zaczynają nabierać wartości dopiero jak wszystkie znikną. Na odpowiednią wartość 4-literówek będzie trzeba dłuuuuugo poczekać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z 1,2,3,4 literówkami jest zawsze tak, że zaczynają nabierać wartości dopiero jak wszystkie znikną. Na odpowiednią wartość 4-literówek będzie trzeba dłuuuuugo poczekać.

 

Jesli chodzi o sensowne czteroliterowki, to ich cena juz powinna byc dosyc wysoka (bo wyrazow takich jest sporadycznie malo i zdecydowana wiekszosc jest juz przebrana), a cala reszta nic nie znaczacych zlepkow liter... trudno wyrokowac, bo i takie trzyliterowki oscyluja w okolicach 200-500zl, co tez nie jest cena powalajaca na kolana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chodzi o LLLL.pl generyki czy słowa znaczące coś konkretnego ale o zbitek 4 liter w układzie np. CVCV (C - spółgłoska, V - samogłoska) które to lepiej brzmią, lepiej się wypowiada i zapamiętuje jak BIDO, BEBO czy ZUMI. Widziałem na zagranicznych aukcjach że takie gotowe do zastosowania nazwy dla serwisu/firmy osiągają nawet ceny dobrych LLL.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W związku z brakiem domen LLL.pl chciałbym rozpocząć temat domen LLLL.pl takich jak:

 

CVCV.pl VCVC.pl CVVC.pl VCCV.pl

 

Czy ktoś się w takich domenach specjalizuje i czy jest na nie aktualnie zbyt?

Myślę, że warto kilka / naście / dziesiąt posiadać w swoim portfelu. Łatwo wymawialne i brandowalne nazwy zawsze mogą się przydać. Sam mam trochę takich domen, ale raczej nie ma na nie popytu - zacznie się kiedy trudno już będzie znaleźć wolne dla nowego projektu. Obecnie zamiast zajętej CVCV.pl można znaleźć inną CVCV.pl, więc w większości przypadków nie ma sensu odkupować.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chodzi o LLLL.pl generyki czy słowa znaczące coś konkretnego ale o zbitek 4 liter w układzie np. CVCV (C - spółgłoska, V - samogłoska) które to lepiej brzmią, lepiej się wypowiada i zapamiętuje jak BIDO, BEBO czy ZUMI. Widziałem na zagranicznych aukcjach że takie gotowe do zastosowania nazwy dla serwisu/firmy osiągają nawet ceny dobrych LLL.

 

Aby w coś inwestować należy mieć rozeznanie czy dana grupa domen jest wykorzystywana przez EU (End User) oraz w jakim stopniu 10% 20% 30% 50% a może 70% ???. Bo jaki jest sens inwestowania w grupę w której użytkownicy końcowi mają 10% a Domeniarze 90% domen z tej grupy - to byłaby czysta spekulacja.

 

Dobrze kombinujesz rozbijając domeny 4 literowe na poszczególne systemy ;)

 

Ja ze swojej strony chciałbym jedynie zaproponować inne oznaczenia, które sam stosuje od kilku miesięcy:

 

22L - 'alfabet' składający się z 22 liter (bez q, v, x, y)

P - s(P)ółgłoska (b, c, d, f, g, h, j, k, l, m, n, p, r, s, t, w, z)

A - s(A)mogłoska (a, e, i, o, u)

 

SYSTEM - liczba kombinacji

-------------------------------

22L - 234.256 (czyli wszystkie)

-------------------------------

PPPA - 24.565

PPAP - 24.565

PAPP - 24.565

APPP - 24.565

-------------------------------

AAAP - 2.125

AAPA - 2.125

APAA - 2.125

PAAA - 2.125

-------------------------------

PAPA - 7.225

APAP - 7.225

PAAP - 7.225

APPA - 7.225

PPAA - 7.225

AAPP - 7.225

-------------------------------

PPPP - 83.521

AAAA - 625

-------------------------------

 

Uchylę rąbka tajemnicy i napiszę, że na chwilę obecną na inwestycje zasługuje tylko jeden system i podejrzewam, że do końca roku 100% domen z tego systemu będzie już zajętych.

 

Jutro zamieszczę bardzo ciekawe statystyki, które wykonałem 2 miesiące temu ;)

Edited by Brewka

Share this post


Link to post
Share on other sites
W języku polskim nie występowało V, trzeba Miodka zapytać. :)

 

Dalej nie występuje, ale w tym temacie V oznacza dowolną samogłoskę ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akurat V w j. polskim za dawnych czasow bylo b. popularnym znakiem. Byl to odpowiednik dzisiejszego U, tylko troche inaczej sie wymawialo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, w alfabecie było wtedy np

dz, rz

a nawet takie cudeńka jak:

á, à, m'

i kilka innych.

 

W każdym razie teraz mamy 32 litery:

A Ą B C Ć D E Ę F G H I J K L Ł M N Ń O Ó P R S Ś T U W X Y Z Ź Ż

 

Przepraszam za rozmycie - już nie będę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy ktoś się w takich domenach specjalizuje i czy jest na nie aktualnie zbyt?

A to już zależy wyłącznie od domeny, np. na taką nic nie znaczącą (?) numi.pl miałem 3 zapytania w ciągu ostatnich 2 miesięcy, a na inne 0 w ciągu pół roku. Na temat ilości zakończonych transakcji nie będę się wypowiadał, bo na 80% zapytań odpowiadam wklejonym zdaniem "Domena xxxxx.pl NIE jest na sprzedaż!" - ale to wynika z mojej oszczędności czasu, gdy np. dostaję zapytanie od jakiegoś tam "Witunio528", który nie podpisuje się imieniem i nazwiskiem, a gdzie tam dopiero pomyśleć o nr telefonu ;)

 

Jeżeli są wolne to widocznie nie ma na nie zapotrzebowania ;)

Ponad rok temu były jeszcze wolne domeny 3 literowe, więc widocznie nie było na nie zapotrzebowania ;) tak mam to rozumieć?

 

Jutro zamieszczę bardzo ciekawe statystyki, które wykonałem 2 miesiące temu :)

Te statystyki oczywiście zamieściłem w nowym temacie:

http://www.di.pl/index.php?showtopic=14835&hl=

 

 

PS

Skończcie już te spory o oznaczenia C i V ;) po prostu przyjmijcie do użytku moje P i A ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×