Jump to content
tutoriale.pl

tutoriale.pl

Recommended Posts

Guest Michal

Klient końcowy:

x.xxx PLN

 

Domainer:

xxx PLN

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Klient końcowy:

x.xxx PLN

 

Domainer:

xxx PLN

Według mnie domainer tego nie kupi klient końcowy zapłaci max 1k PLN.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Według mnie domainer tego nie kupi klient końcowy zapłaci max 1k PLN.

Za 100 PLN chętnie kupię :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że jest to bardzo dobra domena. Zgadzam się z wyceną Michała dla klienta końcowego. Oczywiście domena jest najlepszą na serwis o tym zagadnieniu, które jest bardzo popularne i zawsze na czasie.

 

Za 100 PLN chętnie kupię :)

A ja od ręki przynajmniej za kilka razy więcej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepsza wycenę robi rynek.

Nie zgodze się, czasami domena na aukcji może pójść za 100 zł a np. 3 miesiące później gdy spotkają się 2-3 osoby którym zależy na tej konkretniej domenie, wtedy ta sama domena może pójść za 1.000 zł

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zarejestrowałem domenę z ręki (EDIT w 2006 albo wcześniej), nigdy nie miałem czasu postawić na niej serwisu, nie zapowiada się żebym w przyszłości znalazł dlatego wystawiłem domenę na sprzedaż. Jak cena nie przekroczy przyzwoitego poziomu to potrzymam ją kolejne parę lat (koszty utrzymania są przecież minimalne).

 

EDIT

Swoją drogą, jest jakieś narzędzie do sprawdzenia historii zmian whois?

Edited by tutoriale.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie zgodze się, czasami domena na aukcji może pójść za 100 zł a np. 3 miesiące później gdy spotkają się 2-3 osoby którym zależy na tej konkretniej domenie, wtedy ta sama domena może pójść za 1.000 zł

 

To co powiedziałeś to jest właśnie wycena rynku - w każdym przypadku.

Do ciebie jako domainera należny, żeby wystawić domenę we właściwym czasie, może dwa razy itd.

 

Gdybym szedł twoim tropem mógłbym gdybać ze domena może pójść za 2k po 6 miesiącach bo wtedy będzie 5 osób które ja chcą, a za rok to już w ogóle bym się obłowił :)

Poza tym gdy bierzemy pozytywny scenariusz negatywny tez należy wziąć. Nie brakuje domainerow (nawet tu się to czyta) którzy nie sprzedali domen za dana kwotę a na końcu pościli je za niższe pieniądze bo już się szansa na podobne pieniądze nie powtórzyła.

Domenę jest co najmniej 10 razy łatwiej kupić niż dobrze sprzedać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo fajna domena, myślę, że średnie XXXX PLN jest jak najbardziej realne. Jeżeli masz cierpliwość to czekaj i sprzedaj ją za wysokie XXXX PLN, bo spokojnie jest tego warta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×