Jump to content
Sign in to follow this  
mag

Dobra rada

Recommended Posts

Mam dobra rade dla poczatkujacych.

Jak bedziesz chcial zarejestrowac domene to zastanow sie czy zaplacilbym za nia 100 zl a nie 1 czy 10 zl w promocji.

Pomoze Ci to zgromadzic lepsze portfolio i nie bedziesz mial problemow, ze pozniej bedziesz mial 500 domen - balagan, klopot z przedluzeniami a i marketingiem latwiej sie zajac dla 50 dobrych domen niz dla 500.

Dobrze byloby zaczekac kilka dni (pozniej domeny czesto wydaja sie nie az takie znakomite) - tutaj jednak czasami jest to ryzykowne - na pewno nie warto sotosowac tego dla domen z ruchem, literowek itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam dobra rade dla poczatkujacych.

Jak bedziesz chcial zarejestrowac domene to zastanow sie czy zaplacilbym za nia 100 zl a nie 1 czy 10 zl w promocji.

Pomoze Ci to zgromadzic lepsze portfolio i nie bedziesz mial problemow, ze pozniej bedziesz mial 500 domen - balagan, klopot z przedluzeniami a i marketingiem latwiej sie zajac dla 50 dobrych domen niz dla 500.

Dobrze byloby zaczekac kilka dni (pozniej domeny czesto wydaja sie nie az takie znakomite) - tutaj jednak czasami jest to ryzykowne - na pewno nie warto sotosowac tego dla domen z ruchem, literowek itp.

 

A gdzie reszta? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam dobra rade dla poczatkujacych.

Jak bedziesz chcial zarejestrowac domene to zastanow sie czy zaplacilbym za nia 100 zl a nie 1 czy 10 zl w promocji.

Pomoze Ci to zgromadzic lepsze portfolio i nie bedziesz mial problemow, ze pozniej bedziesz mial 500 domen - balagan, klopot z przedluzeniami a i marketingiem latwiej sie zajac dla 50 dobrych domen niz dla 500.

Dobrze byloby zaczekac kilka dni (pozniej domeny czesto wydaja sie nie az takie znakomite) - tutaj jednak czasami jest to ryzykowne - na pewno nie warto sotosowac tego dla domen z ruchem, literowek itp.

Baa, łatwo powiedzieć, gorzej jest z realizacją :rolleyes:

Sam od jakiegoś czasu zapisuję swoje pomysły w notatniku i to uchroniło mnie przed rejestracją wielu :blink: , chociaż czasami i tak nie potrafię się powstrzymać :blink:

 

Trzeba też uważać na tak zwany "syndrom przywiązania". Chodzi o to, że co sami wymyśliliśmy, zdobyliśmy, cenimy o wiele bardziej niż jest to warte w rzeczywistości i potem ciężko jest sprzedać.

Edited by ArturZ

Share this post


Link to post
Share on other sites
e-Newspaper.biz Kwota minimalna: PLN 2000 netto. (Złóż ofertę)

 

Nie wiem czy sam stosujesz praktyki, które polecasz :rolleyes:

 

Co do tej domeny to moglbym dywagowac, ale rada oczywiscie wynika z moich przemyslen i doswiadczenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

czasem nachodzą mnie poważne wątpliwości czy z palca da się jeszcze coś wartościowego zarejestrować...

Share this post


Link to post
Share on other sites
czasem nachodzą mnie poważne wątpliwości czy z palca da się jeszcze coś wartościowego zarejestrować...

To zależy co uważasz wartościowe. Dla jednego 100 zł zysku jest OK, a innemu szkoda czasy na taki zarobek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To zależy co uważasz wartościowe. Dla jednego 100 zł zysku jest OK, a innemu szkoda czasy na taki zarobek.

 

100 złoty dziennie na dobry początek mogłoby być ;P Ale już 100 złoty na miesiąc to raczej szkoda czasu na takie zabawy, bo jak wiadomo - czas to pieniądz, a czasu to trochę pochłania (przynajmniej mi). A wracając do tematu - rejestracja z palca i owszem - ale zysk tutaj w 90% przypadków po upływie dłuższego okresu czasu i pewno kilku przedłużeniach. Chodziło mi o to, że ciężko znaleźć coś co się od tak zaraz sprzeda (nawet za te 100 złoty). Kiedyś wierzyłem naiwnie, że schemat rejestracja za dyszkę i szybka sprzedaż za tysiące jest jak najbardziej możliwy. Teraz wiem, że i owszem, możliwy jest ... tak jak możliwa jest szóstka w totka :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś wpadł mi do głowy luźny pomysł.

Określić sobie liczbę domen, którą chciało by się mieć/jest się w stanie utrzymać/posiada się.

Można trzymać się sztywno tej liczby i jej nie przekraczać. Kupując nową domenę wyrzucać (szybko sprzedac) inną starą (słabą). To spowoduje, że nasze portfolio będzie zawsze pod kontrolą. Wiemy ile nas kosztuje jego utrzymanie. Do tego pozbywamy się domen słabych, a nasze portfolio będzie składać się selektywnie wybranych, dobrych domen i nie będziemy sentymentalni. Będzie też efektywniejsze.

 

Co o tym sądzicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Określenie, która domena jest lepsza nie jest oczywiste. Ciekawy pomysł, jaki padł, to założyć określony przychód w danym okresie, miesięcznie, i go realizować.

Share this post


Link to post
Share on other sites
czasem nachodzą mnie poważne wątpliwości czy z palca da się jeszcze coś wartościowego zarejestrować...

 

Jeśli chodzi o domeny .pl też mam wątpliwości :)

 

Za to dużo fajnych domen jest wolnych, polskich .com .net, może sama taka domena nie jest wiele warta,

ale z jakimś serwisem postawionym na niej, już coś jest :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kupując nową domenę wyrzucać (szybko sprzedac) inną starą (słabą).

Słabych domen nie sprzedasz, chyba, ze za 10 zł. :)

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziś wpadł mi do głowy luźny pomysł.

Określić sobie liczbę domen, którą chciało by się mieć/jest się w stanie utrzymać/posiada się.

Można trzymać się sztywno tej liczby i jej nie przekraczać. Kupując nową domenę wyrzucać (szybko sprzedac) inną starą (słabą). To spowoduje, że nasze portfolio będzie zawsze pod kontrolą. Wiemy ile nas kosztuje jego utrzymanie. Do tego pozbywamy się domen słabych, a nasze portfolio będzie składać się selektywnie wybranych, dobrych domen i nie będziemy sentymentalni. Będzie też efektywniejsze.

 

Co o tym sądzicie?

 

Podoba mi się określenie ile domen będzie\byłby w naszym portfolio.

Podoba mi się( a może dlatego, że lubię) jasno stwierdzone wydatki, te które czekają Nas w przyszłym miesiącu..

A z tymi słabymi domenami, to mam takie zdanie, że "...każda potwora znajdzie swojego amatora" Oczywiście to nie działa do przesady ale nawet słabe czasem warto potrzymać, może akurat ,któr się po nią zgłosi:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sam od jakiegoś czasu zapisuję swoje pomysły w notatniku i to uchroniło mnie przed rejestracją wielu ph34r.gif , chociaż czasami i tak nie potrafię się powstrzymać laugh.gif

 

Trzeba też uważać na tak zwany "syndrom przywiązania". Chodzi o to, że co sami wymyśliliśmy, zdobyliśmy, cenimy o wiele bardziej niż jest to warte w rzeczywistości i potem ciężko jest sprzedać.

 

Nic dodac nic ujac, dobrze powiedziane :) Sam się zastanawiam czasem jak to bedzie kiedy przyjdzie do odnawiania...teraz koszty sa stosunkowo niewielkie bo 10zl/domene, ale przedluzenie to juz spory wydatek.

Edited by Sulle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×