Jump to content
szuwar

Jak to jest z ta alexa?

Recommended Posts

Przechwycilem wlasnie domene po serwisie. Ma Alexe mniejsza ciut niz 5 000 000. ruch - zero. Na literówkach mam domeny z wieksza alexa i dobrym ruchem. O co chodzi? Jak czesto alexa aktualizuje dane? Myslalem ze moze stronka wyleciała z google a stamtad byl cały ruch ale domena od pierwszego dnia na parkingu miala zero odwiedzin a alexa wciaz sie utrzymuje.

 

a w ogole to jak dlugo utrzymuje sie ruch na domenach poserwisowych u Was?

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie to różnie bywa z Alexą:

Domena z ~500k - około 100uv dziennie

Domena z ~1kk - >500uv ;)

A może admin serwisu pousuwał główne źródła trafficu ( bannery z toplist itp. )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bylo juz wiele razy, ze Alexa to "doklejka" do IE, a tego miec wszyscy nie maja. Ja nie mam zadnej wtyczki w IE, a nawet gdybym mial, to zazwyczaj korzystam z Opery. Uzytkownicy tegoz dodatku, to tez zazwyczaj albo Polonusi majacy wieksze styki z Amazonem, albo jakas garstka osob w kraju, ktorzy w wiekszej mierze nieswiadomie (Next->Next->Next->Next...Close/Finish) zgodzili sie zainstalowac toto cos. Ja juz Aleksie nie ufam, bo w droppnalem sobie kilka domen z niskim rankingiem < 1M a ruchu zero - wiecej mam na literowkach, ktore sam sobie zlapalem. Aczkolwiek musze tez nadmienic, ze mam watpliwosci do tych "miernikow" w ND, bo np. domena "nadBaltykiem*info*pl" lub literowka "wZakopanym*pl" gdy dyndaly sobie luzem u mnie na serwerze(dosyc dlugo), mialy conajmniej kilka UU, a na parkinku osiaga tyle w tydzien lub mies, co u mnie w jeden dzien. Nie chce tutaj mnozyc teorii spiskowych, ale wydaje mi sie to troche dziwne, tym bardziej, ze okres letni i zainteresowanie tymi domenami powinno wrecz wzrastac, a nie malec :) Musze kiedys zjac te domeny i sprawdzic ponownie logi Apache ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uzytkownicy tegoz dodatku, to tez zazwyczaj albo Polonusi majacy wieksze styki z Amazonem, albo jakas garstka osob w kraju, ktorzy w wiekszej mierze nieswiadomie (Next->Next->Next->Next...Close/Finish) zgodzili sie zainstalowac toto cos.

kiedys była też taka akcja, że jak sie zainstalowalo plugin alexy to nie trzeba było czekać, żeby ściągać z megaupload.com (czy cos w ten deseń)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×