Jump to content
empireus

Ile za ruch?

Recommended Posts

Tak jak w temacie. Jestem ciekaw, na ile wyceniany jest ruch? Zastanawiam sie, czy nie lepiej bylo by zdjac z parkingu kilka domen, ktore maja jakis ruch, ale b.niskie RMP, by sprzedac jako przekierowania...

 

Zeby nie bylo-jestem zainteresowany i sprzedaza i zakupem, wiec oswieccie mnie w temacie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

standardowo zależy od ruchu :)

 

niektórzy dużo dają za społecznościowy bo promują szybko przed konkurencją jakieś serwisy , niektórzy mają płaskie stawki za turystyczny bo sprzedają noclegi dlatego , inni 'ruch' traktują dopiero od 1000/uu dzień także ciężko jednoznacznie określić 'ile za ruch' ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
standardowo zależy od ruchu :)

 

niektórzy dużo dają za społecznościowy bo promują szybko przed konkurencją jakieś serwisy , niektórzy mają płaskie stawki za turystyczny bo sprzedają noclegi dlatego , inni 'ruch' traktują dopiero od 1000/uu dzień także ciężko jednoznacznie określić 'ile za ruch' ;-)

 

Tyle to i ja mniejwiecej wyczailem :) Bardzej mi zalezy na stawkach, bo tutaj przyznaje, nie mam zielonego pojecia, jakie sa cenniki. Nie chodzi mi o dokladne stawki, ale przyblizone "od-do" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tyle to i ja mniejwiecej wyczailem :) Bardzej mi zalezy na stawkach, bo tutaj przyznaje, nie mam zielonego pojecia, jakie sa cenniki. Nie chodzi mi o dokladne stawki, ale przyblizone "od-do" :)

kiedyś był taki temat i ktoś tam wycenił, że taki "śmieciowaty" ruch (np portalowy, naszoklasowy) jest wart od 0 do 2gr za uq. Ale czy za tyle ktoś kupi to nie wiem

Share this post


Link to post
Share on other sites

sam jeszcze nie korzystalem, oplaca sie uzywac przekierowan? pozniej uzytkownicy wroca ale juz na moj prawdziwy adres? niech ktos sie wypowie, kto siedzial w temacie -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites
pozniej uzytkownicy wroca ale juz na moj prawdziwy adres? niech ktos sie wypowie, kto siedzial w temacie ;)

Też się ostatnio nad tym zastanawiałem. Generalnie temat bardzo ciekawy - podpinam się pod prośby poprzedników (żeby się ktoś zorientowany wypowiedział ) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

już pisałem. Ruch za unikalnego równa się dochód z parkingu dzielony prze liczbę odwiedzających i masz cenę za 1 unikalnego. Ludzie mają śmieszne dochody czasem z parkingu na syf domenach lub nikt nie klika bo domena zaparkowana ma słabą klikalność i myślą że lepiej sprzedać / znależć jelenia za 5 groszy za pomyłkę za UNIKALNEGO tylko, że takich jeleni to nie ma aby za tyle kupili. A więc parking potem cena z podzielenia przez unikalnych i już. wszystko co powyżej ceny za x groszy/ za unikalnego jaka wychodzi z wyliczeń z parkingu to czysty zysk i "jeleniowatość" kupującego. jak się uda komuś sprzedać komuś kto nie wie co to parking i jak to wyceniać. A więc szukać jeleni i tyle i sprzedawać słabiuśki ruch po 1 zł za wejście -może ktoś da- skąd to wyliczenie ???- na czuja hehehhe ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak jak w temacie. Jestem ciekaw, na ile wyceniany jest ruch? Zastanawiam sie, czy nie lepiej bylo by zdjac z parkingu kilka domen, ktore maja jakis ruch, ale b.niskie RMP, by sprzedac jako przekierowania...

 

Zeby nie bylo-jestem zainteresowany i sprzedaza i zakupem, wiec oswieccie mnie w temacie :)

 

 

ja mam to wydzierżawienia ok 100 tys uu na miesiac ruchu z naszej klasy (obecnie kieruje na swoje portale z programami parterskimi)

 

licze 1gr netto za 1uu, z mozliwoscia malej negocjacji;)

 

czyli za 100 tys uu biore 900 netto miesiecznie.

 

Jesli ktos jest zainteresowany to prosze pisac na PM.

 

Ryszard

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja mam to wydzierżawienia ok 100 tys uu na miesiac ruchu z naszej klasy (obecnie kieruje na swoje portale z programami parterskimi)

Ryskadow a nie myślałeś o postawieniu jakiegoś serwisu społecznościowego ala nk, albo jeszcze lepiej serwisu w jakiś sposób związanego z naszą klasą. Twitter na ten przykład doczekał się sporej ilości takich "około-twitterowych" serwisów. Więc chyba warto. Jedyna wątpliwość to kwestii prawne wykorzystywania w ten sposób ruchu z typosów nk-i

 

Parkingi, jako takie, nie mają żadnej wartości dla użytkownika - w sumie trudno się dziwić, że ctr na nich jest mały. Jeśliby ruch z typosów przekierowywać na wartościowe strony związane z nimi tematycznie, to być może efekty byłyby lepsze. Ale to tylko takie moje gdybanie empirycznie niezweryfikowane ;P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ryskadow a nie myślałeś o postawieniu jakiegoś serwisu społecznościowego ala nk, albo jeszcze lepiej serwisu w jakiś sposób związanego z naszą klasą. Twitter na ten przykład doczekał się sporej ilości takich "około-twitterowych" serwisów. Więc chyba warto. Jedyna wątpliwość to kwestii prawne wykorzystywania w ten sposób ruchu z typosów nk-i

 

Parkingi, jako takie, nie mają żadnej wartości dla użytkownika - w sumie trudno się dziwić, że ctr na nich jest mały. Jeśliby ruch z typosów przekierowywać na wartościowe strony związane z nimi tematycznie, to być może efekty byłyby lepsze. Ale to tylko takie moje gdybanie empirycznie niezweryfikowane ;P

 

planuje kierowac ruch w okresach tygodniowych na rozne kategorie, np banki, fundsze, sklepy interetowe, porownywarki i zobacze jaki ma najlepsza klikalnosc i zyski....wymaga czasu...bo po 1-2 dniach nie mozna wysuwac zadnych wnioskow.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tylko nadal nikt nie odpowiedzial na moje pytanie czy warto kupowac taki ruch... czy ludzie po jakims czasie bede wracac pod moj konkretny adres?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak ich przytrzymasz to będą wracać- ale musisz użyć technik zatrzymywania. jak ktoś szuka seksu a ty oferujesz obrabiarki nie licz, że dużo będzie wracać. Ale jak zaoferujesz stronę strzelgola.pl to zostaną i będą wracać. ;-)

Edited by alexander13

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×