Jump to content
PPP

problem z założeniem opcji w active

Recommended Posts

Co mam zrobić, jeśli chcę założyć opcję (mój 1.raz;)), bo przy oznaczeniu kółka 'opcje na domeny' w następnym kroku daje komunikat 'niedostępna' i lipa:/

 

edit: dodam że jeszcze nie ma na nią opcji

Edited by PPP

Share this post


Link to post
Share on other sites
jeszcze nie ma na nią opcji

 

 

Poczytaj forum. Nie na wszystkie domeny można założyć opcje.

 

Ja przed chwilą zakładałem opcje w az.pl i wszystko działa. :)

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

a może stanowić problem to, iż domena jest wygasająca?? bo tam też nie można... to gdzie teraz najlepiej?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podobny błąd wystąpił w Active24 w styczniu tego roku. Miałem pecha trafić akurat na ten moment i straciłem na tym kilka tysięcy (za tyle poszła domena na aukcji po tym jak kto inny ją przejął, a warta jest zapewne dużo więcej). W moim przypadku przy próbie założenia opcji system zamiast zakładać opcję próbował wykonać rejestrację domeny i z oczywistych względów zwrócił komunikat że nie jest to możliwe. Pech (podwójny) chciał, że zanim naprawiono błąd, domena wygasła – o czym też nie miałem pojęcia, bo wtedy jeszcze nie było dat rejestracji we whois, więc spokojnie czekałem sobie na naprawienie błędu zamiast zarejestrować opcję gdzie indziej...

 

A może to wcale nie o to chodzi? Może po prostu chcesz założyć opcję na domenę, na którą nie da się założyć opcji (np. regionalna albo z indeksu nazw zakazanych)? ;-)

 

 

[edit] Oczywiście na domeny wygasające nie można założyć opcji. To jest oczywista oczywistość. Opcję można założyć jedynie na domeny posiadające w danym momencie status registered lub expired (nie, expired to nie jest wygasająca, to taki specjalny status który miewają tylko domeny utrzymywane w NASK, a który informuje jedynie że nadszedł czas płatności, nie zmieniając w żaden sposób stanu używalności domeny ani jej żadnych parametrów).

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak jak myślałem:/ to gdzie teraz najlepiej się udać? choć jest PB więc nie wiem czy będzie obiektywna odp :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
tak jak myślałem:/ to gdzie teraz najlepiej się udać? choć jest PB więc nie wiem czy będzie obiektywna odp :)

 

Czyli już wiesz, nie muszę pisać? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
tak jak myślałem:/ to gdzie teraz najlepiej się udać? choć jest PB więc nie wiem czy będzie obiektywna odp :)

dropped przejmie, ale bedzie aukcja i moze byc drogo jesli to jakas ciekawa domena - mozesz juz wszystkim zdradzic :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×