Jump to content
kwalejko

www.forumpozycjonowanie.pl wystartowało

Recommended Posts

Witam,

właśnie w tej chwili skończyliśmy prace nad www.forumpozycjonowanie.pl, forum poświęconemu pozycjonowaniu i optymalizacji stron. Staraliśmy się uwzględnić wszystkie tematy związane z pozycjonowaniem i optymalizacją, jednak jeśli jest coś co pomineliśmy, bardzo bym prosił o podpowiedź.

Zapraszam jednocześnie do czynnego udziału w życiu forum.

W związku z tym iż jest to młode forum, mile widziany będzie jego moderator.

Pozdrawiam

Krzysztof

Share this post


Link to post
Share on other sites
:):):)

 

Forum na phpbb :) + domena :D + taka reklama = BIG :):P:):D:ph34r:

Forum na phpbb jest jednym z najbardziej znanych i wygodnych.

Domena przy takim nasyceniu rynku, jest bardzo dobra.

Dużo konkretnych działów, jednak "Pozycjonowanie i Optymalizacja w polskich wyszukiwarkach" zarówno Onet, Interia, praktycznie przeszli na google. Przy dobrej reklamie i dobrym serwerze ma szanse na sukces forum, pod jednym warunkiem, że zdobędziesz na to fundusze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Forum na phpbb jest jednym z najbardziej znanych i wygodnych.

Domena przy takim nasyceniu rynku, jest bardzo dobra.

Dużo konkretnych działów, jednak "Pozycjonowanie i Optymalizacja w polskich wyszukiwarkach" zarówno Onet, Interia, praktycznie przeszli na google. Przy dobrej reklamie i dobrym serwerze ma szanse na sukces forum, pod jednym warunkiem, że zdobędziesz na to fundusze.

 

Fakt, że PhpBB jest jednym z najbardziej znanym silnikiem wsród wyznawców fora.pl i redaktorów PC LAB, którzy swoją wiedzę wynoszą głównie z uslysz-przekaz. Nie chcę mi się dyskutować dalej na ten temat, ale sam na własnej skórzę się przekonałem i dlatego zaczalem korzystac z vbulletin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich,

wiem że ciężko będzie zarobić na tym forum. Zresztą mam ich w tej chwili pewno z 10, i kokosów nie zbijam.

 

Pieniądze na rozbudowę forum znajdą się. Z tym nie ma problemu. Może jakiś konkurs? Sam nie wiem. Myślałem o mailingu też. Ale, niestety trzeba znaleźć też osoby które zajmą się moderacją. Może jakieś pomysły. Jest to forum specjalistyczne, więc potrzebni są na nim specjaliści.

 

Co do forum phpBB by Przemo, jest prawdą, że posiada ono bardzo dużo błędów i z praktyki mogę powiedzieć, że czasami to www.forumx75.info tygodniowo po kilka razy sie zawieszało, powstawały jakieś błędy.

 

Proszę o pomysły, jak rozreklamować to forum i rozkręcić aby zaczęło żyć.

Z góry dziękuję.

Krzysztof

Share this post


Link to post
Share on other sites
JA jestem zadowolony, z uzywania PhpBB2 Przemo.

Ciekawe czy administrator serwera, na ktorym to trzymasz tez :)

 

Ogolnie jepszejest oczywiscie IPB lub vB.

 

Poza tym w tym przypadku nie chodzi tyle o sama domene, a o pozycje w wyszukiwarce G. do tego sama spolecznosc bo chyba chodzilo o forum.optymalizacja.com ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak szczerze mówiąc to chciałbym zwrócić uwagę na coś innego. O ile potem można wykonać ew. konwersję forum do lepszego skryptu ( np. IP.Board :) ) o tyle ja zauważam, że tworzysz to forum nie mając pojęcia o pozycjonowaniu, tworzysz je 'dla zysku' szukając osób, które charytatywnie zajmą się moderacją - czyli ni mniej ni więcej tylko uzupełnianiem forum w treści ciekawe i przydatne.

 

Tak ja to widzę po przeczytaniu tego tematu, jeśli się mylę to napisz jak to jest naprawdę ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepsze darmowe forum jaki zrobiono to MyBB i każdy kto się na nie przesiada zwłaszcza po ciężkim phpBB Przemo od razu się w nim zakochuje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najlepsze darmowe forum jaki zrobiono to MyBB i każdy kto się na nie przesiada zwłaszcza po ciężkim phpBB Przemo od razu się w nim zakochuje :)

 

Albo smf :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

dzięki za spostrzeżenia. Społeczność forum tworzy się od kilku osób, które są zainteresowane danym tematem, które coś wnoszą dla forum, a nawet przez swoja obecność na forum powodują, że forum żyje.

 

Tak jak pisałem, mam około 10 for internetowych, i na dobrych domenach. Pisałem jak zauważyłeś wyżej, że te fora nie przynoszą dochodu. Np. w ciągu roku w forumx75.info zainwestowałem około 5000zł z własnej kieszeni. Nie są to dla mnie małe pieniądze, pomimo tego że mieszkam za granicą. Nie widzę możliwości aby fora przynosiły dochód, chyba że ktoś uważa pieniądze w kwocie 500 zł miesięcznie to wysoki zysk. Mając 10 for, nie sposób aby codziennie samemu siedzieć i odpowiadać na posty, moderować i administrować. Chociażby na tym forum jest kilku moderatorów.

Ogólnie mam około 50 stron internetowych, nad którymi trzeba czuwać.

 

Pisałem też wyżej, że w rozbudowę tego forum mogę zainwestować pieniądze. Pozycjonowaniem zajmuję się sam, jednak zanim wypozycjonuje się stronę tak aby był jakis na niej ruch, to trzeba około 3 miesięcy. A trzeba podkreślić też, że pozycjonować należy bezpiecznie, tak aby nie wpadła w filtr.

Pozdrawiam

Krzysztof

 

 

Tak szczerze mówiąc to chciałbym zwrócić uwagę na coś innego. O ile potem można wykonać ew. konwersję forum do lepszego skryptu ( np. IP.Board :) ) o tyle ja zauważam, że tworzysz to forum nie mając pojęcia o pozycjonowaniu, tworzysz je 'dla zysku' szukając osób, które charytatywnie zajmą się moderacją - czyli ni mniej ni więcej tylko uzupełnianiem forum w treści ciekawe i przydatne.

 

Tak ja to widzę po przeczytaniu tego tematu, jeśli się mylę to napisz jak to jest naprawdę ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wierze Ci, że w to forum włożyłeś 5000zł. Sam kiedyś bawiłem się w fora, serwisy internetowe - teraz za bardzo na to czasu nie ma, ale nie wcisniesz mi kitu, że w ta :) wlozyles 5k.

 

Komercyjny skrypt - 400zł - Ty wydałeś 0zł

Dobry hosting - 200zł/miech - Ty przy swoich użytkownikach i bazie danych wydajesz maksimum 50zł

Konkursy - 200zł, jakas tam mp4 - Nie widze zadnego konkursu na twoim forum, przyszlego czy tam przeszlego. 0zl

Reklama - 0zł / u Ciebie tak samo - tylko, że Ty z tego co widze spamowałeś fora wciskając ludziom swój adres.

Pozycjonowanie - 50zł / miech - nie wiem ile Ty wydales, ale watpie, ze duzo.

Mailing - 100zł - nie wiem ile Ty wydałeś.

Domena - 100zł - Ty 1.22?

 

Reasumując w wieku 18 lat miałem dosyc duze Forum internetowe - w godzinach szczytu ok. 300 użytkowników online, zysk ok. 5$ dziennie przy stawce 3zł $ przy czym z rang vip było ok 250zł miesięcznie.

Wydałem ok. 1600zł - jak mi się wszystko zwróciło sprzedałem za 3k. Więc nie wciskaj nam tutaj kitu, że wydajesz krocie i masz zysk zerowy. Jeśli chcesz coś zarobic to zainwestuj w reklame a nie spamujesz na forach internetowych.

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Reasumując w wieku 18 lat miałem dosyc duze Forum internetowe - w godzinach szczytu ok. 300 użytkowników online, zysk ok. 5$ dziennie przy stawce 3zł $ przy czym z rang vip było ok 250zł miesięcznie.

[/color]

Wydałem ok. 1600zł - jak mi się wszystko zwróciło sprzedałem za 3k. Więc nie wciskaj nam tutaj kitu, że wydajesz krocie i masz zysk zerowy. Jeśli chcesz coś zarobic to zainwestuj w reklame a nie spamujesz na forach internetowych.

Szkoda, że wtedy nigdzie tego nie ogłosiłeś, coś takiego bym wziął za dwa razy tyle z pocałowaniem ręki :) No chyba że chodziło o warezy itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie taka była tematyka, ale forum wyroznialo się estetyka - bylo widać duży wkład mojej pracy, zarwane nocki przy skinie... Ba! Do cennika zapomniałem dodać porade prawnika on-line ! :)

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Właśnie taka była tematyka, ale forum wyroznialo się estetyka - bylo widać duży wkład mojej pracy, zarwane nocki przy skinie :)

Aha, więc nie ma się czym chwalić

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pieniądze na rozbudowę forum znajdą się. Z tym nie ma problemu. Może jakiś konkurs? Sam nie wiem. Myślałem o mailingu też. Ale, niestety trzeba znaleźć też osoby które zajmą się moderacją. Może jakieś pomysły. Jest to forum specjalistyczne, więc potrzebni są na nim specjaliści.

 

[...]

 

Proszę o pomysły, jak rozreklamować to forum i rozkręcić aby zaczęło żyć.

 

Ogólnie to ładujesz się w ciężki temat, trudno będzie Ci przebić pozycjonowanie.pl, nie wspominając już o PiO. Większość pozycjonerów siedzi właśnie tam i raczej mało prawdopodobne, że nagle przesiądą się na nowe i gołe forum. Jedyna szansa to nowe osoby, które będą napływać z rozwojem rynku lub duży nakład finansowy i masa atrakcji. Ale czy inwestycja w takie forum się opłaci? Ja bym nie zaryzykował, powodzenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie musisz wierzyć, ale to jest twoja sprawa.

Kupiłem forum za około 800 zł na allegro, nic na nim nie działało ale był dosyć duży ruch.

Zleciłem naprawienie jego, zapłaciłem 300zł. Okazało się, że człowiek który naprawiał, postanowił się uczyć na tym forum, ja tego nie wiedziałem.

Z allegro znalazłem osobę, która zajmuje się moimi forami do dzisiaj. Ta osoba zainstalowała nowe forum wraz z dodatkami, nie pamietam ceny ale było do dzisiaj na pewno około 1200zł (jeśli chcesz na gg. podam do niego kontakt, to sam się tej osoby zapytasz).

Strona jak kupiłem miała PR2, po 2 miesiącach od kupna pomimo że była pozycjonowana PR spadł do 0 i odwiedzalność uu. z około 20000 dziennie do 2000. I tak spadało aż lutego tego roku kiedy odwiedzalność spadła do 200uu. W trakcie przynajmniej raz w tygodniu skrypt zawieszał się, za wprowadzanie poprawek trzeba było płacić, grosze to grosze, ale zbierało się. Wtedy postanowiłem kupić IPB, z dodatkami zapłaciłem około 200 dolarów, i przeniesienie z forum by Przemo około 800 zł (było dosyć dużo dodatków, zresztą jak chcesz sam możesz zobaczyć ile jest w tej chwili). Myślałem, że skrypt rozwiąże sprawę, ale użytkownicy byli przywiązani do poprzedniego forum, i po przeniesieniu wiele funkcji nie działało. A osoba która przenosiła wraca do Polski dopiero pod koniec września. Niektórzy mieli problemy nawet z zalogowaniem. Tydzień temu ponownie przeniosłem stronę na forum by Przemo. Dzisiaj za przeniesienie zapłaciłem 150 zł.

Od listopada są pisane artykuły codziennie do presli, blogów. Za każdy artykuł płacę 4 zł. Miesięcznie płacę około 150 zł (razem około 1500zł) - (dokładnie nie powiem ile bo sam nie wiem - pisane są artykuły do kilkunastu stron - zresztą sam zauważyłeś że adres jest wszędzie). Wcześniej zleciłem pozycjonowanie podobnież profesjonalnej firmie, która miała wyciągnąć z dołka stronę. Kosztowało mnie to 800zł. Od tej pory sam pozycjonuje. Koszty linków które kupowałem na allegro (około 500zł - tak przypuszczam - nie liczyłem tego, ale jak chcesz policz w komentarzach - mój login kwalejko). Mailingi około 100zł - pieniądze wyrzucone w błoto. Hosting na home.pl kosztuje mnie 350zł rocznie. - możesz sprawdzić ile kosztuje hosting na ich stronie taki co ja mam.

Razem: 7000zł - to cena przybliżona.

Jak wciąż nie wierzysz, trudno twoja sprawa. Aha, i bardzo bym prosił abys kulturalniej sie odnosił, bo źle świadczy o tobie.

Pozdrawiam

Krzysztof

Edited by kwalejko

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ogólnie to ładujesz się w ciężki temat, trudno będzie Ci przebić pozycjonowanie.pl, nie wspominając już o PiO. Większość pozycjonerów siedzi właśnie tam i raczej mało prawdopodobne, że nagle przesiądą się na nowe i gołe forum. Jedyna szansa to nowe osoby, które będą napływać z rozwojem rynku lub duży nakład finansowy i masa atrakcji. Ale czy inwestycja w takie forum się opłaci? Ja bym nie zaryzykował, powodzenia.

 

Masz rację, to jest gołe forum, ma zaledwie kilka godzin. Gdybym myślał o zarobku na nim, to bym nie zabierał się za tworzenie jego. Od jakiegoś czasu sam zostałem zmuszony do pozycjonowania własnych stron, bo nie sposób zlecać innym firmom (mozna by było zbankrutować na tym mając kilkadziesiąt stron).

Od ponad roku posiadam tą domenę, i pomyślałem, że szkoda by było aby sie marnowała. Jeśli forum rozwinie się za rok będzie super, jeśli za 10 lat, też nie będę płakał. Zostanie w spadku. Największy problem, to rozreklamowanie go. Nie mam co liczyć na osoby które są na innych forach, raczej na tych co są początkującymi. Właśnie, konkursy, mailingi - chociaż nie ukrywam nie mam dojścia do dobrych mailingów.

Czy inwestycja się opłaci? Zawsze jest to jakaś inwestycja. Z roku na rok wartość strony na dobrej domenie rośnie.

Pozdrawiam

Krzysztof

Edited by kwalejko

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to tylko współczuć - ładnie dałeś się zrobić w bambuko. Powodzenia.

 

/ EDIT

 

Jeśli Cię urazilem - to przepraszam, nawet szkoda mi się Ciebie zrobiło... Jak to wykorzystują ludzi naiwnych... Na drugi raz trafiaj w tematyke bardziej komercyjna, może inni będą się smiać, ale jeśli masz mało pieniędzy na START a chcesz zarobić dużo to polecam warez ;-)

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cóż, taki świat. A zarabiam na stronach ogłoszeniowych angielskich (z tego żyję i jest to mój jedyny dochód - zresztą nie mały). A na rozbudowę forum mogę wyłożyć pieniądze, bo zawsze jest to jakaś inwestycja. Tylko trzeba wiedzieć komu. Bo jak sam zauważyłeś pełno oszustów.

Pozdrawiam

Krzysztof

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×