Jump to content
Sign in to follow this  
Konrad

Reklama i sprzedaż

Recommended Posts

Ciekaw jestem jakie jest Wasze zdanie na temat różnych sposobów reklamy i sprzedaży domen. Rozumiem, że nikt tu nie będzie zdradzał swoich tajnych sekretów na zarobek w biznesie, ale tak ogólnie rzecz biorąc - co sądzicie o sprzedaży na Allegro, co o mailingu do firm, a co o bezpośrednim kontakcie z firmami? Jakich innych metod próbowaliście i jakie macie o nich zdanie?

 

Słowem wstępu i rozkręcenia tematu zacznę może od siebie. Moje odczucia są takie, że jeśli mailować to do konkretnej firmy lub maksymalnie tylko kilku firm, a nie walić tysiące spamów gdzie popadnie. Raz, że to niezgodne z prawem, dwa że nieskuteczne, a trzy że psuje nam nasz wspólny rynek zrażając do czytania takich ofert. Jeżeli chodzi o Allegro, to tutaj albo trzeba mieć albo gadane (znaczy pisane) albo po prostu dobry towar do sprzedania. Widziałem już milion aukcji, gdzie ktoś sprzedaje beznadziejną domenę, ale wali taki opis, że ludzie dają mu kilkunastokrotnie więcej niż jest ona warta. Innym razem ktoś sprzedaje na prawdę wartościową domenę, ale z lakonicznym opisem i licytują mu tylko ci, którzy dobrze znają rynek i wiedzą jak to można wykorzystać. Suma sumarum taki sprzedający dostaje często mniej niż domena jest warta (przykłady zresztą można znaleźć na naszym forum). Bezpośrednich kontaktów w firmach jeszcze nie próbowałem, bo nie miałem takiej okazji, ale wiem że niektórzy tak robią. Ciekawy jestem jakie są efekty takiej "akwizycji"? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bym chetnie "zamówił" jakieś ładne opisy do kilku słabych domen żeby je puścić na allegro :]

 

co do tematu to można cały ruch ze swoich literówek przekierować na strone z ofertą domen na sprzedaż :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moje odczucia są takie, że jeśli mailować to do konkretnej firmy lub maksymalnie tylko kilku firm, a nie walić tysiące spamów gdzie popadnie. Raz, że to niezgodne z prawem, dwa że nieskuteczne, a trzy że psuje nam nasz wspólny rynek zrażając do czytania takich ofert.

 

No nie wiem, nie wiem :rolleyes: Amerykańskie dane pokazują, że "29 proc. internautów kupuje produkty z emaili określanych jako spam - pokazuje najnowszy raport firmy Marshal, dostarczającej zabezpieczenia dla branży IT." Gazeta.pl

 

 

I tak podstawową zasadą upłynnienia domeny jest: trafić na właściwego klienta we właściwym czasie... i tyle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×