Jump to content
Sign in to follow this  
CooLBaRT

Mieszana konfiguracja DNSów

Recommended Posts

Witam, mam pytanie dot. właściwej konfiguracji domenowo-serwerowo-pocztowej.

 

Mam domenę zarejestrowaną w godaddy.com, zmienione dns'y na te w home.pl, domena jest przypisana do serwera www w home.pl

 

Chcę założyć konto pocztowe w google apps i móc przypisac do niego domenę, ale serwer www ma być nadal na home.pl

 

Zrobiłem tak, że na goddady.com zmieniłem serwery dns na serwery godaddy.com, w opcjach DNS zmieniłem MX RECORDS zgodnie z tym co mówi pomoc google apps, natomiast jako A RECORD wpisałem ip serwera www na home.pl

 

Nie wiem czy mam coś wpisać w C NAMES, czy może po 48h będzie wszystko dobrze funkcjonowało ?

 

pozdrawiam i czekam na uwagi

 

Bartek

Share this post


Link to post
Share on other sites

CNAME jest Ci niepotrzebne, jeśli masz A (adresy serwera WWW) i MX (adres serwera poczty).

 

Ewentualnie możesz zdefiniować @ A jako adres IP serwera w Home, oraz www CNAME pokazujące na główną domenę - w ten sposób łatwiej będzie przenieść stronę gdzie indziej bo zmienisz tylko jeden adres IP, a "www.domena.pl" poprzez CNAME wskazujące na "domena.pl" zmieni się samo.

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, działa dobrze, ale mam jeszcze pytanie

 

aby w google apps zalogowac sie na konto pocztowe trzeba wpisac adres http://mail.google.com/a/nazwa_domeny

System pozwala zmienić adres na prostszy np http://poczta.nazwa_domeny

ale muszę stworzyć rekordy CNAME na hoście domeny

 

Czy w związku z tym mam wpisac w rubryce CNAME na godaddy.com ako HOST np. mail i jako POINT TO http://mail.google.com/a/nazwa_domeny czy jednak jakoś inaczej?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powstał jeszcze jeden problem z subdomenami. Te które zostały założone na home.pl nie działają. Może subdomeny powinienem stworzyć na godaddy.com czy wystarczy coś pogrzebać w CNAMES na godaddy.com /jeśli tak to co/

 

dzięki za pomoc

 

Bartek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Subdomeny też musisz zdefiniować w GoDaddy jako rekordy A, albo jako rekordy CNAME pokazujące na główną domenę.

 

Albo zdefiniować rekord A dla subdomeny o nazwie * (gwiazdka), wtedy wszystkie subdomeny hurtem przekierujesz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam ustawione tak:

 

(Host)

Host Points To TTL Actions

@ 212.85.100.205 1 Hour

* 212.85.100.205 1 Hour

 

 

CNAMES (Aliases)

Host Points To TTL Actions

www @ 1 Hour

ftp @ 1 Hour

 

rozumiem, że powinno działać, jeśłi np subdomena jest np. wakacje.mojadomena.com to mogę też w CNAMES zrobić wpis

 

wakacje @ 1 hour

 

i będzie chyba poprawnie, ale czy przekieruje mnie w tym momencie na mojadomena.com/wakacje /mam na myśli podkatalog na serwerze/.

 

Czy muszę/ mogę też wykasowaćna home.pl subdomeny, czy powinny być zostawione, wkoncu przekierowują na konkretny podkatalog na serwerze

Share this post


Link to post
Share on other sites
Host Points To TTL Actions

@ 212.85.100.205 1 Hour

* 212.85.100.205 1 Hour

To już załatwia wszystkie możliwe subdomeny - bo jest gwiazdka. Czyli CNAME nie jest potrzebne.

 

i będzie chyba poprawnie, ale czy przekieruje mnie w tym momencie na mojadomena.com/wakacje /mam na myśli podkatalog na serwerze/.

To już ustawia się na docelowym serwerze (czyli w Home) - jaka subdomena jak jest obsługiwana.

 

i będzie chyba poprawnie, ale czy przekieruje mnie w tym Czy muszę/ mogę też wykasowaćna home.pl subdomeny, czy powinny być zostawione, wkoncu przekierowują na konkretny podkatalog na serwerze

W Home subdomeny trzeba zostawić, inaczej serwer ihc nie rozpozna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i jeszcze jedno banalne pytanie, wolę się upewnić - skoro mam konta założone na google apps i rekordy MX dla moich domen skierowane na serwery google to fizyczne konta na home.pl nie są już potzebne i moga być wykasowane?

 

No i czy przy

 

Host Points To TTL Actions

@ 212.85.100.205 1 Hour

* 212.85.100.205 1 Hour

 

istotny jest zapis w CNAMES, czy jest nie potrzebny ?

 

www @ 1 Hour

ftp @ 1 Hour

Edited by CooLBaRT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×