Jump to content
SELES

DyskiHolograficzne.pl

Recommended Posts

Po lekturze jednego z numerow Newsweeka przytulilem:

 

DyskiHolograficzne.pl

DyskHolograficzny.pl

 

Co sadzicie o nich.

 

 

Troche info z netu:

Technologia jest opracowywana przez InPhase Technologies i Hitachi. Dane w dyskach tego typu są zapamiętywane dzięki oddziaływaniu światła laserowego na krystaliczny materiał światłoczuły.

 

Napędy tego typu pozwalają też na zapis milionów bitów danych równolegle, za pomocą jednego błysku światła i na stworzenie wielu hologramów na jednym poziomie materiału.

 

Ocenia się, że pojedynczy dysk holograficzny będzie w stanie zapamiętywać do 1,6 terabajtów. Prędkości odczytu będą również znacznie przewyższać napędy DVD dochodząc do 120 Mb/sec.

 

Tego typu dyski znajdą zastosowania m.in. w profesjonalnych studiach telewizyjnych. Dzięki nim z jednego dysku możliwe będzie odczytanie 26 godzin materiału w wysokiej jakości HDTV. Z czasem trafią pewnie także i pod strzechy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciężko wyceniać takie domeny.

Były już KartyBezstykowe.pl itp.

Na pewno są warte rejestracji i w końcu ktoś o nie zapyta:-)

P.S. PowerBeam.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że jeśli kogoś zainteresuje technologia bo np. przeczytał o tym w Chipie, to prędzej skorzysta z google i dowie się więcej poprzez wikipedię.

Jeśli natomiast mają być to adresy na firm handlujących tego typu dyskami, to raz, że to wejdzie pod strzechy pewnie za 10 lat, dwa bedzie miala kazda firma produkajaca teraz cd i dvd, czyli klient bedzie szukal po ciekawszych adresach typu www.verbatim.pl i inne trademarki

Wgl mnie wtopione pieniadze.

 

Chyba ze masz jakis pomysl, to zmienia postac rzeczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik

Rany Boskie... Seles.. Ty mnie chyba nigdy nie przestaniesz zaskakiwac...hihi

 

Traktowac możesz te domeny tylko w jeden sposób; jako niepewną inwestycję.

 

Teraz Reg Fee.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czytałem o tych dyskach już kilka lat temu i nie powiem technologia narawdę ciekawa, ale pewnie jeszcze długo upłynie zanim trafią pod strzechy, więc jak narazie niewiele warta technologia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też lubię SF. Na razie 0 - ale za 20 lat jak polecimy na Jowisza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×