Jump to content
Sign in to follow this  
PeJot

dialhost.pl - wycena

Recommended Posts

Witam.

Jak oceniacie domenę dialhost.pl i ile może być warta? Firm hostingowych jest coraz więcej więc może ta domena ma sens. W tym przypadku np. serwery www, shoutcast. Proszę o wypowiedzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

0 zł. Jeśli chcesz uzyc jej jako domeny dla Twojej firmy, nie polecam, jest zbyt klasyczna, poza tym kojarzy się z dial-up'em. :rolleyes:

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites

A możesz mi wyjaśnić co to jest generyk, domeny generyczne? Wkraczam dopiero pomału w ten biznes (może za późno) i się nie orientuje aż tak bardzo :rolleyes:

To się chyba nie będę rzucał z tą domeną, bo już ze 3 opinie negatywne słyszałem o niej...

Edited by PeJot

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigdy nie jest za późno, żeby coś nowego zacząć. :P

 

Co do generyków - generyk to domena, która składa się z jednego lub kilku słów oznaczających coś konkretnego, istniejącego i nazywalnego czyli generycznego. np. meble.pl, zegarki.pl, mieszkania.pl, pozyczki.pl czy w liczbie pojedyńczej urlop.pl, laptop.pl, kuchnia.pl to generyki jednowyrazowe. Przykłady dwuwyrazowych generyków masz w linku w moim podpisie. :P

 

dialhost.pl generykiem nie jest (bo nie ma czegoś takiego jak dial host) ani nie jest dobrą nazwą (zadzwoń po host?), poza tym takich nazw można znaleźć kupę wolnych i jeśli ktoś będzie chciał postawić hosting na pewno sobie znajdzie. I właśnie dlatego nikt tego raczej nie kupi, a nawet jeśli to góra za kilkadziesiąt zł (na domenach to nie są duże pieniądze), przy czym szansa, że kupi to 5%, a że nie kupi to 95%. Poza tym żyjemy w Polsce i o wiele lepiej szukać domen zawierających polskie słowa.

 

A takie byłyby przykłady wartościowych domen generycznych, związanych z hostingiem:

- hostingforow.pl (pod hosting forów),

- hostingobrazkow.pl (pod hosting obrazków),

- hostingplikow.pl (pod hosting plików),

- hostingzdjec.pl (pod hosting zdjęć),

 

A takie wartościowych domen, choć już nie generycznych:

- tanihosting.pl,

- szybkihosting.pl

- dobryhosting.pl

 

Poza tym duże hostingi mają już domeny, ugruntowaną nazwę i pozycję w Google i nie kupują domen (bo i po co), a zakładanie hostingu w tych czasach dobrym pomysłem nie jest. ;) Każdy chcąc oszczędzić te parę zł na zakupie domeny zarejestruje sobie wolną. :rolleyes:

 

PS dialhost.pl przekierowuje na forum mobilethemes.pl, to Twoje? :P mobilethemes jest akurat generykiem (mobilne motywy), tylko, że angielskim. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
- hostingfor.pl (pod hosting for),

 

hostingforów.pl chyba...

 

 

dialhost.pl - ani ładna, ani zgrabna..

Share this post


Link to post
Share on other sites
hostingforów.pl chyba...

 

dialhost.pl - ani ładna, ani zgrabna..

 

Poprawiłem, dzięki za zwrócenie uwagi. ;) Wydaje mi się jednak, że więcej osób w ten sposób się myli. :P

 

EDIT: Jak pokazuje Google "hosting for" jest wyszukiwane 720 razy w miesiącu, a "hosting forów" 73 razy, widać nie tylko mnie dopadła choroba "for". :rolleyes:

 

PS obie domeny hostingfor.pl i hostingforow.pl były wolne (ale już nie są), myślę, że przy takiej liczbie pomyłek warto jednak byłoby mieć obie formy + IDN oczywiście i promować krótszą nazwę. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
EDIT: Jak pokazuje Google "hosting for" jest wyszukiwane 720 razy w miesiącu, a "hosting forów" 73 razy, widać nie tylko mnie dopadła choroba "for". :rolleyes:

 

Ta choroba dopadła szczególnie kraje anglojęzyczne, których mieszkańcy z niezrozumiałych względów wpisują w wyszukiwarkę takie frazy jak "hosting for business" czy "hosting for cheap". ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pb, rujnujesz mi imidż. ;) Znowu będę musiał wydać miliony na stylistę postów. ;)

 

Po sprawdzeniu Google i paru źródeł przyznaję Ci rację, forma "forów" jest poprawna, a "for" błędna. 12,08 zł oszczędzone, w sumie to nawet więcej, bo już nie podobają mi się wcale te domeny, za długie by było xxx.hostingforow.pl. :rolleyes:

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×