Jump to content
Sign in to follow this  
Teppic

Problem z przekierowaniem domeny

Recommended Posts

Witam!

 

Ostatnio zakupiłem sobie jedną domenę na nazwa.pl. Po zarejestrowaniu wszedłem w ten panel zarządzania domeną, wziąłem jej konfigurację i przekierowanie na zewnętrzne dns-y freehost.pl(darmowa firma hostingowa). Coś tam pisało, że do 24h wszystko się ustawi ale niestety już jest ponad doba od tego momentu i nadal po wpisanu w przeglądarkę mojej domeny nie wyświetla mi się moja strona tylko "Forbidden You don't have permission to access / on this server." Wszystko zrobiłem zgodnie z instrukcjami na freehoscie tzn. najpierw dodałem domenę a potem ustawiłem dns-y na nazwa.pl na te "freehostowskie". Może ktoś pomoże, bo się zastanawiam czy lepiej juz ustawić to przekierowanie domeny na adres www...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Forbidden You don't have permission to access / on this server. - jak dla mnie domena ma już odświeżone dnsy, tylko konfiguracja serwera jest zła, ale mogę się mylić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Forbidden You don't have permission to access / on this server. - jak dla mnie domena ma już odświeżone dnsy, tylko konfiguracja serwera jest zła, ale mogę się mylić.

Mało mam do czynienia z hostingiem, ale wydaje mi się że nie mylisz się Jarek17, sam komunikat jest potwierdzeniem że DNSy są ok, tylko coś jest nie tak po stronie serwera. Czasem tak jest, jak się skasuje katalog cgi-bin. Albo kiedy nie ma żadnych plików wrzuconycyh na serwer a katalog nie jest wylistowany( czy jakoś tak) Najlepiej skasuj domenę tam gdzie masz hosting, dodaj ją ponownie. Nie wiem jaki masz panel w tym darmowym hostingu i czy są tam wskazania na konkretny katalog, tak aby moc tam wrzucić pliki i czy ten katalog ma ustawiony chmod, na taki abyś miał do niego dostęp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko że jak wpisuję swój adres strony bezpośredni czyli www.mojanazwa.freehost.pl to strona się wyświetla, czyli że pliki są chyba dobrze wgrane na serwer. A jak www.mojanazwa.pl to niestety pojawia sie ten komunikat ktory wczesniej opisywałem:/

 

BTW: Inną domenkę zakupioną na nazwa.pl podpiąłem już nie na zewn. dns-y ale pod adres www serwera(ale innego, nie freehosta) i domena działała już po sekundzie. Teraz wiem, że zrobilem błąd i od razu nie zrobiłem tego samego z poprzednią domeną bo podpięcie pod adrew www nie działa gdy wczesniej ustawiło się ją na zwen. dns-y.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ArturZ ja też założyłem sobie inne konto na tym serwerze i też sobie chwalę, ale nie wiem czy da radę przenieść te dns-y z freehosta na tego 000webhost.com Zresztą zobaczę może się da...

 

EDIT: OK już mi się udało wszystko zrobić. Po prostu trzeba było skopiować wszystkie pliki do folderu z nazwą taką jak domena .pl, który został utworzony na freehoście z chwilą dodania domeny. Ehh człowiek się całe życie uczy;)

Edited by Teppic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×