Jump to content
Sign in to follow this  
EDDy

Jak zaparkować zewnętrzną domenę w Active24?

Recommended Posts

Witam,

 

Potrzebuję zaparkować domenę zarejestrowaną w Dropped.pl. Czy ten rejestrator udostępnia taką możliwość? Bo nigdzie nie mogę takowej opcji znaleźć.

 

Pozdrawiam,

EDDy

Edited by EDDy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry, pomyłka. Chodziło o domenę zarejestrowaną w Dropped i umieszczenie jej na DNSach Active24 ;) Jest to możliwe?

 

Pozdrawiam,

EDDy

Edited by EDDy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spróbuj zmienić dns-y na domyślne Active24:

 

dns.nano.pl

dns2.nano.pl

 

Jeśli nie dostaniesz błędu, że domena nie jest dodana do serwerów dns to powinno Ci się pokazać takie coś jak na http://kablowe.pl "domena została aktywowana...". Choć jak na mój gust to lepiej parkować domeny w Namedrive, Sedo lub Dropped, bo masz choć formularz kontaktowy i/lub reklamy. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sorry, pomyłka. Chodziło o domenę zarejestrowaną w Dropped i umieszczenie jej na DNSach Active24 ;) Jest to możliwe?

A co to ma wspólnego z parkowaniem? active24 umożliwia parkowanie domen ? ;)

 

dropped - domeny - lista domen - zaznacz domeny i na dole masz listę rozwijaną z której wybierasz interesującą Cię pozycję, w tym przypadku zmianę DNSów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli nie dostaniesz błędu, że domena nie jest dodana do serwerów dns to powinno Ci się pokazać takie coś jak na http://kablowe.pl "domena została aktywowana...". Choć jak na mój gust to lepiej parkować domeny w Namedrive, Sedo lub Dropped, bo masz choć formularz kontaktowy i/lub reklamy. ;)

 

Nie o to chodzi ;) Mam serwer w Active24 i nie mam pojęcia jak zaparkować na niego domeny zarejestrowane np. w Dropped ;)

 

A co to ma wspólnego z parkowaniem?

 

Nie wiem jak Ty, ale ja się spotkałem z tym terminem w kontekście umieszczania DNSów domeny na zewnętrzny serwer. Ot, taka mała rozbieżność :P

Edited by EDDy

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem jak Ty, ale ja się spotkałem z tym terminem w kontekście umieszczania DNSów domeny na zewnętrzny serwer. Ot, taka mała rozbieżność ;)

Racja, małe zboczenie forumowe;-)

 

Pisałeś do BOKu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pisałeś do BOKu ?

 

Tak, pisałem - ale nie nastawiam się zbytnio na to, że otrzymam dziś odpowiedź ;)

 

Pozdrawiam,

EDDy

Edited by EDDy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi się też w sumie skojarzyło parkowanie dość jednoznacznie. ;) Przeczytałem cały FAQ Active24 i też nie znalazłem tej informacji. Napisali tylko:

 

Nie musisz nic konfigurować. Wystarczy wgrać stronę WWW na serwer. Do takiego Pakietu możesz przypisać każdą następną domenę zarejestrowaną w Active24.pl jeśli znajduje się w tym samym koncie klienckim/numerze klienta.

 

Tak jakby nie obsługiwali "obcych" domen, a tylko swoje i do tego tylko na tego samego klienta co serwer. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Był chyba taki temat i wydaje mi się że jedną "obcą" domenę spoza active24 można dokleić do hostingu, ale następne trzeba przenieść do active24. Może być tak też że hosting active24 obsluguje domeny tylko i wyłącznie te które są obsługiwane przez active24, to wtedy aby skorzystać z hostingu, czeka Cię przeniesienie domeny z dropped do Active24.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Był chyba taki temat i wydaje mi się że jedną "obcą" domenę spoza active24 można dokleić do hostingu, ale następne trzeba przenieść do active24. Może być tak też że hosting active24 obsluguje domeny tylko i wyłącznie te które są obsługiwane przez active24, to wtedy aby skorzystać z hostingu, czeka Cię przeniesienie domeny z dropped do Active24.

 

hehe, no to to chyba jakis żarcik, to ja bym podziękował za taki hostinK bez możliwości podpięcia (delegacji) pod swój serwer w Active24 jakiejkolwiek obcej domeny... To polecam Proste.pl - żadnych problemów, możesz podpinać tyle domen kupowanych gdziekolwiek, ile dusza zapragnie...

 

Na stronie jest napisane:

utrzymanie dowolnej ilości domen na DNSach i prowadzących do strony głównej lub podstrony*
przy Serwer active home i Serwer active business

 

gdzie * oznacza: * domena musi być przez nas obsługiwana

 

jesli oznacza to tak jak wyżej, że musi być przeniesiona do Active24 a nie jedynie delegowana, no to WTOPA i polecam się jak najszybciej zmyć stamtąd!

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×