Jump to content
Sign in to follow this  
Sendilkelm

Powitanie i pytanie

Recommended Posts

Witam wszystkich goraco :)

 

Szczerze mowic jesli chodzi o domeny to zaczynam, tak wiem ze pozno :) ale ... ;)

 

Przy okazji mam pytanie, ( na poczatek chcialbym widziec cokolwiek naprzod ) jak oceniacie wartosc takjie literkowki:

http://smsung.pl/

 

I drugie pytanie od razu tu, zeby 1000 tematow nie zakladac. O ile ktos tu zaglada.

Jak mialby dzialac algorytm wyszukiwania domen ? Bo chcilabym takowy napisac.

 

Prosty:

1. Odwolanie do whois

2. Domena zajeta ( olac ) exit;

3. Domena wolna to:

3a. Logowanie na strone az.pl , nazwa.pl etc/

3b. Zarejestrowanie domeny / Zarezerwowanie

 

Dobrze mysle ??

 

Pominalem pare punktow ze wzgledu na to co mnie dokladnie interesuje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj upalnie. ;-)

 

Szczerze mowic jesli chodzi o domeny to zaczynam, tak wiem ze pozno :) ale ... :)
Wcale nie późno, jest jeszcze mnóstwo domen do wzięcia...

 

Przy okazji mam pytanie, ( na poczatek chcialbym widziec cokolwiek naprzod ) jak oceniacie wartosc takjie literkowki:

http://smsung.pl/

 

Domena nie jest zarejestrowana. Ba, nie jest nawet zarezerwowana. Ale nie biorę jej, bo nie spodziewam się opłacalnego ruchu.

 

Dobrze mysle ??

 

Na początek może być. Pamiętaj tylko o limicie 100 zapytań do whois dziennie z jednego IP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do domeny to najpierw zarezerwowalem a pozniej napisalem ... wiec dziwne :) u mnie widnieje w lisce rezerwacji a az.pl whois nie pokazuje jej w ogole po sprawdzaniu domen ... dziwne :)

 

Co do zapytan to wiem ;) pamietam, ale to akurat chyba nie jest przeszkoda ;)

 

EDIT:

Faktycznei nie jest ... whois w az.pl musial sie zwalic, a ja nie zwrocilem uwagi po kliknieciu na rezerwacji ze ERROR connection to NASK ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2. algorytm jest zdecydowanie _zbyt_ prosty.

 

Może źle zrozumiałem, ale Sendilkelm chyba chce napisać skrypt do wyszukiwania wolnych domen (np. z jakiejś zadanej listy), a nie do łapania spadających, więc moim zdaniem takie coś jest wystarczające, a nawet dałoby się go jeszcze uprościć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tym dziale sie witamy. Pytania dotyczące domen zamieszczamy w innych działach. Chyba wszystko jest dobrze opisane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×