Jump to content
Sign in to follow this  
F.Z.

literowki niemieckich firm

Recommended Posts

orientujecie sie jak to jest z literówkami niemieckich firm?

Przykładowo (jakby microsoft był niemiecką firmą):

 

wwwmicrosoft.pl

mirosoft.pl

 

Oczywiście chodzi mi o ich domeny z końcówką .pl a nie .de

Share this post


Link to post
Share on other sites

aleś namieszał, jeszcze raz, o co chodzi? a poza tym, po co ci literówki nazw firm, na które wchodzi sie sporadycznie?

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

hee ;) no czasami mi sie tak zdarza :)

 

więc tak - jak to wygląda z literówkami niemieckich firm (ich nazw) ale zarejestrowanych z .pl a nie z .de ? Chodzi mi o to czy było kiedyś jakieś zamieszanie bo ktoś zarejestrował taką nazwę - tak samo jak jest często z firmami amerykańskimi.

 

przykładowo:

firma nazywa sie Abder i ma domenę abder.de , ja chcę sobie zarejestrować wwwabder.pl i abde.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
przykładowo:

firma nazywa sie Abder i ma domenę abder.de , ja chcę sobie zarejestrować wwwabder.pl i abde.pl

 

Ale po co, po kiego grzyba?

 

zarejestrowac sobie możesz, zwłaszcza bez wwwabder tylko sama abde.pl... Nadal jednak nie rozumiem na kiego grzyba literowki firm i to jeszcze wwwxxxxx.pl Naprawde, nie warto inwestowac w takie nazwy. Lepiej sie skupic na wybranych serwisach z duzym ruchem, a nie na wszystkim co sie rusza pod sloncem. Jak myslisz, jaki ruch mają strony korporacyjne? Znikomy. Tylko wydana kasa. Rozumiem rejestrowac pelne nazwy firm niemieckich, ktorych nie ma jeszcze w Polsce, ale literowki takich firm, ktorych nie ma? Naprawde, wyjasnij po co to tobie, bo jeszcze tak zdziwiony to dawno nie bylem :) Oczywiscie czasem taka niemiecka nazwa firmy, czy tez jak chcesz, jej literowka, to pelnowartosciowa abstrakcyjna nazwa nadajaca sie na polski projekt i nie nalezy sobie zawracac glowy jakimis roszczeniami firm niemieckihc, oczywiscie dopoki nie rejestrujesz czegos w stylu beiersdorf.pl, thyssenkrupp.pl, deutschebahn.pl czy innych wielkich koncernow, ale te zazwyczaj maja juz polskie odpowiedniki. Ale powodzenia, bo juz tak namieszales, ze szkoda gadac.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale po co, po kiego grzyba?

 

zarejestrowac sobie możesz, zwłaszcza bez wwwabder tylko sama abde.pl... Nadal jednak nie rozumiem na kiego grzyba literowki firm i to jeszcze wwwxxxxx.pl Naprawde, nie warto inwestowac w takie nazwy. Lepiej sie skupic na wybranych serwisach z duzym ruchem, a nie na wszystkim co sie rusza pod sloncem. Jak myslisz, jaki ruch mają strony korporacyjne? Znikomy. Tylko wydana kasa. Rozumiem rejestrowac pelne nazwy firm niemieckich, ktorych nie ma jeszcze w Polsce, ale literowki takich firm, ktorych nie ma? Naprawde, wyjasnij po co to tobie, bo jeszcze tak zdziwiony to dawno nie bylem :o Oczywiscie czasem taka niemiecka nazwa firmy, czy tez jak chcesz, jej literowka, to pelnowartosciowa abstrakcyjna nazwa nadajaca sie na polski projekt i nie nalezy sobie zawracac glowy jakimis roszczeniami firm niemieckihc, oczywiscie dopoki nie rejestrujesz czegos w stylu beiersdorf.pl, thyssenkrupp.pl, deutschebahn.pl czy innych wielkich koncernow, ale te zazwyczaj maja juz polskie odpowiedniki. Ale powodzenia, bo juz tak namieszales, ze szkoda gadac.

 

Ale czy ja powiedziałem, że tej firmy nie ma na polskim rynku?? :lol: Działa, znaczy się właśnie zaczyna rozkręcać swoją działalność. ale jest to oddział i dlatego pytałem o firmę niemiecką.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×