Jump to content
haker_k

Wniosek o skasowanie domeny

Recommended Posts

Witam

 

Jeśli wyślę wniosek wykasowanie domeny, to po jakim czasie przejdzie do puli wolnych domen? czy jest jeszcze jakiś okres tak jak po nie opłaceniu?

Jak to wygląda od strony technicznej ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rejestrator wysyła do nasku przez EPP domain:delete, a domena wraca do puli wolnych po 5 dniach.

 

Jeśli dobrze pamiętam to NASK opowiadał, że miał tylko kilka sztuk domain:delete przez cały rok więc nie jest (było) to popularne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rejestrator wysyła do nasku przez EPP domain:delete, a domena wraca do puli wolnych po 5 dniach.

 

Jeśli dobrze pamiętam to NASK opowiadał, że miał tylko kilka sztuk domain:delete przez cały rok więc nie jest (było) to popularne.

 

 

ale domena jest przez te 5 dni ma status zarezerwowanej?

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale domena jest przez te 5 dni ma status zarezerwowanej?

 

Nie. Ma status DELETE_BLOCKED, zobacz http://www.dns.pl/stanydomeny.html.

 

Kasowanie domen stało się bardziej popularne od czasu 'przedłużania na opcję', bo domena nie działa 'tylko' 5 dni, a nie 15.

 

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o to że mam domenę xxxx.pl, i jest na niej portal i chce ją przedłużyć przez opcję, i chciał bym sie dowiedzieć przez jaki okres domena będzie miała status zarezerwowanej?

 

Z powyższych wypowiedzi nie wiem czy to jest 5 dni czy 15 dni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chodzi mi o to że mam domenę xxxx.pl, i jest na niej portal i chce ją przedłużyć przez opcję, i chciał bym sie dowiedzieć przez jaki okres domena będzie miała status zarezerwowanej?

 

Z powyższych wypowiedzi nie wiem czy to jest 5 dni czy 15 dni :)

Jeśli poprosisz swojego rejestratora, żeby usunął ją z rejestru NASK i on to uczyni, to wtedy 5 dni. Jeśli się nie zgodzi i domena wygaśnie "normalnie" - wtedy 15 dni.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czemu maja sie nie zgodzić?Przecież jest to w końcu moja domena i mam do niej prawa, to z jakiej racji maja sie nie zgodzić?

(domena jest zarejestrowana w home lecz nie została zarejestrowana w żadnej promocji za 1zł jeśli coś)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiedzieli mi że muszę ja przedłużyć na kolejny rok żeby otrzymać kod do tranasferu;/

 

Wtedy płaciłem za domenę chyba 61zł z VAT

Edited by haker_k

Share this post


Link to post
Share on other sites
A czemu maja sie nie zgodzić?Przecież jest to w końcu moja domena i mam do niej prawa, to z jakiej racji maja sie nie zgodzić?

Może z tego samego powodu, dla którego każą Ci przedłużyć domenę, żeby otrzymać AuthInfo..:) No ale spytaj, może skasują bez problemu.

 

EDIT: Tylko nie zapomnij, żeby wcześniej założyć opcję :D

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem:

Operator Mariusz_Irla: Prosze jednakze zwrocic uwage, na interpretacje ze strony NASKU okresu kwarantanny.

Operator Mariusz_Irla: Czyli okresu po wygasnieciu Panstwa umowy na domene.

Operator Mariusz_Irla: Tutaj zachecam do kontaktu z NASK celem uzyskania odpowiedzi na pytanie, czy taki wniosek jest w stanie przyspieszyc cala procedure. Z naszej strony oczywiscie wniosek taki mozemy przyjac.

 

Panie Danielu o co chodzi?

Podkreślę ze domena wygasa za 10 dni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie rozumiem:

[...]

Panie Danielu o co chodzi?

Podkreślę ze domena wygasa za 10 dni.

Nie martw się - ja też nie rozumiem :) Ale skoro oni się zgadzają na skasowanie domeny to zakładaj opcję i upewnij się, że na pewno ją założyłeś a potem zleć rejestratorowi usunięcie domeny. Po tej czynności domena nie będzie działać przez 5 dni, no ale to już rozumiem wiesz. Na koniec nie zapomnij jeszcze zarejestrować domeny już po wykonaniu opcji ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy była o tym mowa, ale czy można założyć opcję na domenę, którą wnioskuje się do skasowania???

Konkretnie: czy ta sama osoba może założyć opcję na domenę, którą zamierza skasować i ponownie zarejestrować?

Pytam aby się dowiedzieć i aby zwrócić na to uwagę.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem czy była o tym mowa, ale czy można założyć opcję na domenę, którą wnioskuje się do skasowania.

Pytam aby się dowiedzieć i aby zwrócić na to uwagę.

Najpierw zakładasz opcję, potem kasujesz. I nie ma żadnego problemu. Opcja się nie kasuje przez skasowanie domeny - jeśli to na przykład budziło Twój niepokój.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem czy była o tym mowa, ale czy można założyć opcję na domenę, którą wnioskuje się do skasowania???

Konkretnie: czy ta sama osoba może założyć opcję na domenę, którą zamierza skasować i ponownie zarejestrować?

Pytam aby się dowiedzieć i aby zwrócić na to uwagę.

 

Nie może :)

Edited by bradiaga

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najpierw zakładasz opcję, potem kasujesz. I nie ma żadnego problemu. Opcja się nie kasuje przez skasowanie domeny - jeśli to na przykład budziło Twój niepokój.

 

DD

 

Nie może smile.gif

 

:);) ;)

 

Dalej nic nie wiem.

Pytałem raczej o sprawy zgodne z regulaminem NASK - opcja na własne domeny.

Zdaję sobie sprawę z technicznej możliwości takiego rozwiązania wg. scenariusza DD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×