Jump to content
Jarek17

Wzór mailingów

Recommended Posts

Czy znajdzie się na forum osoba, która mogłaby udostępnić swój/gotowy wzór mailingu dotyczący oferty sprzedaży towaru (w tym przypadku domeny). Szukałem na forum ale niestety nic nie znalazłem. Z góry dziękuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uważam że każdy mail powinien byc inny w zalezności od odbiorcy i towaru/domeny jaki próbujemy sprzedać. Gotowy wzór nie jest dobrym rozwiązaniem.

 

Dokładnie.

Generalnie wychodzi na to, że pierwszy mail powinien mieć mniej więcej taką treść.

 

"Witam. Czy wyrażacie Państwo zgodę na przesłanie oferty dotyczącej sprzedaży domeny?"

 

Z poważaniem

Imie i Nazwisko

 

I wg mnie tyle. Umieszczając już nazwę domeny czy jeszcze gorzej link np. do portfolio wysyłamy już nie zapytanie a ofertę. A to już jest chyba traktowane jako wysyłanie niezamawianej informacji handlowej. Poprawcie mnie jeśli się mylę. Dla mnie temat też bardzo interesujący i na czasie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dokładnie.

Generalnie wychodzi na to, że pierwszy mail powinien mieć mniej więcej taką treść.

 

"Witam. Czy wyrażacie Państwo zgodę na przesłanie oferty dotyczącej sprzedaży domeny?"

 

Z poważaniem

Imie i Nazwisko

 

I wg mnie tyle. Umieszczając już nazwę domeny czy jeszcze gorzej link np. do portfolio wysyłamy już nie zapytanie a ofertę. A to już jest chyba traktowane jako wysyłanie niezamawianej informacji handlowej. Poprawcie mnie jeśli się mylę. Dla mnie temat też bardzo interesujący i na czasie.

 

Słuszna uwaga, temat interesujący.

Co do informacji handlowej.... Nie wiem, czy informacja bez podanej ceny to informacja handlowa..., gdzieś o tym czytałem.

Uważam jednak, że powtórka z tematu nie zaszkodzi. Co chwilę UE wydaje jakieś dyrektywy w tych sprawach.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co do informacji handlowej.... Nie wiem, czy informacja bez podanej ceny to informacja handlowa..., gdzieś o tym czytałem.

 

http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomos...3,0,212809.html

 

 

Narosło dużo niejasności i przekłamań jeśli chodzi sposób obejścia prawa pozwalający na uniknięcie zarzutu naruszenia art. 10 ustawy. Podstawowy mit można sprowadzić do twierdzenia: jeśli w informacji nie podam ceny towaru lub usługi, wyślę ją do innego przedsiębiorcy, ale nie napiszę, że może coś u mnie kupić/zamówić, a dla bezpieczeństwa napiszę „to nie jest informacja handlowa" - na dokładkę posłużę się innym kanałem niż poczta elektroniczna - to nie będzie to spam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ooooo i pięknie. Już jestem uświadomiony, lepszej lektury nie trzeba było. Dzięki.

 

Nie dziękuj mnie. Ja tylko znalazłem wypowiedź Umberto w temacie przywołanym przeze mnie na początku.

 

 

Nie musisz dziękować, wystarczy, ze się nauczysz paru reguł i zajrzysz również do przepisów prawnych i to wystarczy...każdy musi przestrzegac prawa, nawet jesli go nie zna...proste.

 

PS

UOKiK zbada czy mailing to spam (13 marca 2007), nie wiem, jak się sprawa wyjaśniła

 

Czy to moze byc SPAM i jak zrobić bezpieczny mailing?

 

Kiedy wolno rozsyłać e-maile z informacją handlową (19-02-2008)

 

Zakazana lub niechciana reklama internetowa (PDF)

 

Zakazany spam nadal uciążliwy (2007-01-03)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×