Jump to content
jamesbond

okres w nask

Recommended Posts

Domena kluczyk.pl zarejestrowana w Nask 2003.02.11 weszla w okres postepowania wyjasniajacego dnia 2008-09-29.

 

Juz liczylem ze lada chwila zostanie zrealizowana moja opcja. Tymczasem dzis tj. 2008-11-05 domena zostala znowu podniesiona.

Czyli minął ponad miesiąc.

 

Mam pytanie - ile Nask trzyma domeny w postepowaniu? Czy Nask kieruje sie jakimi zasadami czy nie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój „rekord” (mój, w sensie domena na którą miałem opcję) to zablokowanie domeny do postępowania w połowie listopada i przywrócenie jej funkcjonowania ostatniego dnia lutego. Wg moich obserwacji to jest tak, że domena wchodzi w postępowanie i NASK próbuje się różnymi kanałami skontaktować z abonentem. Jeśli od razu jest oczywiste że to niemożliwe (nie działa telefon, fax, nie odpowiadają na listy itp.), domena dość szybko jest kasowana (czasem już po kilku dniach), natomiast jeśli np. dodzwonią się i ktoś obieca że niedługo zapłaci, to potrafią ją miesiącami trzymać czekając na spełnienie obietnicy. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mój „rekord” (mój, w sensie domena na którą miałem opcję) to zblokowanie domeny do postępowania w połowie listopada i przywrócenie jej funkcjonowania ostatniego dnia lutego. Wg moich obserwacji to jest tak, że domena wchodzi w postępowanie i NASK próbuje się różnymi kanałami skontaktować z abonentem. Jeśli od razu jest oczywiste że to niemożliwe (nie działa telefon, fax, nie odpowiadają na listy itp.), domena dość szybko jest kasowana (czasem już po kilku dniach), natomiast jeśli np. dodzwonią się i ktoś obieca że niedługo zapłaci, to potrafią ją miesiącami trzymać czekając na spełnienie obietnicy. :)

Fajnie, mam nadzieję, że za granicę się nie dodzwonią. Domena z datą modyfikacji w 2004 roku nadal "pracuje".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fajnie, mam nadzieję, że za granicę się nie dodzwonią. Domena z datą modyfikacji w 2004 roku nadal "pracuje".

 

Jakbyś czytał uważnie forum to już było kilka razy o tym, że domeny utrzymywane w NASKu nie mają aktualizowanej daty modyfikacji. MiśUszatek swego czasu też o tym pisał.

Temat poruszany już któryś raz. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli od razu jest oczywiste że to niemożliwe (nie działa telefon, fax, nie odpowiadają na listy itp.), domena dość szybko jest kasowana (czasem już po kilku dniach), natomiast jeśli np. dodzwonią się i ktoś obieca że niedługo zapłaci, to potrafią ją miesiącami trzymać czekając na spełnienie obietnicy. :)

W Polsce ludzi potrafią szybciej eksmitować na bruk za niepłacenie czynszu niż Nask zwalnia nieopłacone domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakbyś czytał uważnie forum to już było kilka razy o tym, że domeny utrzymywane w NASKu nie mają aktualizowanej daty modyfikacji. MiśUszatek swego czasu też o tym pisał.

Temat poruszany już któryś raz. :)

Masz rację, bardziej chodziło mi o to że strona pod domeną jest przedpotopowa i nic się nie dzieje :)

Edited by kulas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×