Jump to content
jamesbond

com przeciwko pl

Recommended Posts

Hej.

 

Czy warto wykupywać .com z polskim słowem jeśli jest to dobre słowo ?

Czy lepiej kupić tylko pl czy pl + com ?

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nawet typowo polskie słowo ? Wiesz wartość jako taką to ma tylko .pl chyba w tej sytuacji, wiec szkoda w koszta leciec rejestrujac wszystkie tld

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na początku swojej przygody z domenami brałem pl + com, ew. pl + com.pl

 

Po pewnym czasie, gdy przedłużenia zaczęły coraz bardziej boleć i człowiek zaczął dokładnie oglądać każdą złotówkę :P, skupiłem się na samym .pl.

 

Takie rozwiązanie ma dużo plusów

+ więcej kasy zostaje w portfelu

+ patrz wyżej

+ patrz wyżej

+ gdy ktoś otworzy coś dużego pod .com lub .com.pl twoja domena, jako ta najbardziej prestiżowa, nabiera wartości

 

Suma sumarum gdy komuś nie żal $ niech kupi .com. Zapewne wartość portfolio wzrośnie... Tylko już wiesz, że gdy ty ich nie wykorzystasz (serwis), to nikt nie otworzy jakiegoś serwisu pod innym .tld (zakładamy, że nikt nie będzie się bawił w bizony i ogry) i nie pożerujesz na jego popularności :P

 

Ja obecnie trzymam kciuki za podrozuje.com :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli pod .pl jest jakaś stronka która cieszy się popularnością, to ta sama nazwa z .com może się opłacać, ponieważ jeśli ktoś wpisze w bezpośrednio w wyszukiwarce np www.onet i zapomni dodać .pl to automatycznie zostanie przekierowany na www.onet.com

 

ale ile osób robi takie błędy to juz inna sprawa, w kazdym razie na wielu stronkach z końcówką .com są serwisy z reklamami

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystkie tld są wolne a słowo jest dobre. Jednak zdecydowałem się zarejestrować tylko .pl.

Domena nadaje się tylko na serwis lub sprzedaż, ruchu na pustej nazwie raczej nie będzie.

Dziękuje za pomoc w podjęciu decyzji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jeśli ktoś wpisze w bezpośrednio w wyszukiwarce np www.onet i zapomni dodać .pl to automatycznie zostanie przekierowany na www.onet.com

mnie jak wpisze onet to przekierowuje na pl a nie na com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×