Jump to content
Sign in to follow this  
Roooocky

Jak łatwo zlecić komuś sprzedanie domen

Recommended Posts

No to jak w temacie.

Wczoraj dałem ogłoszenie na zlecenia.przez.net i przyznam, że jest nie małe zainteresowanie.

Dzisiaj patrzę a tu kolejna osoba wystawiła swoje domenki.

Nie jest to żadna reklama tego serwisu, tylko info do osób, które nie mają czasu na przykładowe szukanie firm i wysyłanie propozycji itd.

Wiadomo-jeśli dobra domenka to warto osobiście, ale jeśli posiadamy kilka czy tam kilkanaście "średnich" to myślę, że warto dać tam zlecenie

a resztę załatwią inni. Przykładowo cena jaka mnie interesuje to 500 PLN, ktoś załatwi na 1000 PLN to 500 moje i reszta jego.

Oczywiście możecie mnie zjechać itd ;)

PS

Jeśli to zły dział to proszę przenieść ew skasować.

Edited by Roooocky

Share this post


Link to post
Share on other sites
No to jak w temacie.

Wczoraj dałem ogłoszenie na zlecenia.przez.net i przyznam, że jest nie małe zainteresowanie.

Dzisiaj patrzę a tu kolejna osoba wystawiła swoje domenki.

 

Zlecić może jest i łatwo, ale gorzej z zabezpieczeniem prawnym takiej umowy. Jak zabezpieczysz się przed tym, że dla przykładu jakiś dzieciak neo skuszony taka wizją niby łatwego zarobku przyjmie zlecenie i będzie spamował różne firmy, zaśmiecał strony z wpisami na temat twoich domen. Kto wtedy bierze odpowiedzialność w razie roszczeń z tytułu spamowania (mailingu) - bo to chyba najbardziej oczekiwana forma działalności osoby przyjmującej zlecenie? Bierzesz pod uwagę to, że narażasz swój wizerunek na szwank? Jak sie zabezpieczasz przed tym? Umową? ;) Myślę, że to są dosyć ważne zagadnienia i dlatego potrzebna jest profesjonalna firma zajmująca się brokeringiem domen, a nie zlecenia przypadkowym osobom :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zlecić może jest i łatwo, ale gorzej z zabezpieczeniem prawnym takiej umowy. Jak zabezpieczysz się przed tym, że dla przykładu jakiś dzieciak neo skuszony taka wizją niby łatwego zarobku przyjmie zlecenie i będzie spamował różne firmy, zaśmiecał strony z wpisami na temat twoich domen. Kto wtedy bierze odpowiedzialność w razie roszczeń z tytułu spamowania (mailingu) - bo to chyba najbardziej oczekiwana forma działalności osoby przyjmującej zlecenie? Bierzesz pod uwagę to, że narażasz swój wizerunek na szwank? Jak sie zabezpieczasz przed tym? Umową? ;) Myślę, że to są dosyć ważne zagadnienia i dlatego potrzebna jest profesjonalna firma zajmująca się brokeringiem domen, a nie zlecenia przypadkowym osobom :P

 

Dzieciak może kombinować. Domeny są wylistowane w serwisie. Dzieciak wpada na pomysł, że najpierw znajduje kupca (m.in. poprzez spamowanie) a następnie pisze do zleceniodawcy, że znalazł kupca.

 

Czy zleceniodawca może mieć nad tym kontrolę?

"Zleceniobiorca" działa we własnym imieniu.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takie spamowanie przypomina troszkę reklamy naklejane na przystankach, gdzie jest wyraźna notka o odpowiedzialności karnej za naklejanie reklam a mimo to wiszą reklamy. Właściciel zlecający roznoszenie reklam , nie ma pewności lub nie wie gdzie, (zazwyczaj luzak student) ten który wykonuje pracę naklei reklamę a potem jest tylko krzyk i kasa leci...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Takie spamowanie przypomina troszkę reklamy naklejane na przystankach, gdzie jest wyraźna notka o odpowiedzialności karnej za naklejanie reklam a mimo to wiszą reklamy. Właściciel zlecający roznoszenie reklam , nie ma pewności lub nie wie gdzie, (zazwyczaj luzak student) ten który wykonuje pracę naklei reklamę a potem jest tylko krzyk i kasa leci...

 

 

Mały OT

 

Tu się nie zgodzę. :P

Skuteczność takich np. ulotek rozklejanych w miejscach niedozwolonych jest na tyle duża, że zazwyczaj opłaca się raz na jakiś czas uśmiechnąć do strażnika miejskiego i z pokorą przyjąć mandat ;) Oczywiście z solennym zapewnieniem, że to się więcej nie powtórzy. Jest to jedna z najprostszych i najbardziej skutecznych reklam przynajmniej w branży finansowej :P Dlatego mandaty są wkalkulowane w ten biznes więc stąd tyle "śmieci" na przystankach i innych dogodnych miejscach. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skuteczność takich np. ulotek rozklejanych w miejscach niedozwolonych jest na tyle duża, że zazwyczaj opłaca się raz na jakiś czas uśmiechnąć do strażnika miejskiego i z pokorą przyjąć mandat ;)

 

Tak jak napisałem, liczy się również wizerunek i o niego warto dziś dbać, nawet jak sie wydaje, że ma się domenę, na którą kupiec jest napalony. Np akcja z wszedobylskim zasmiecaniem vlepkami i naklejkami podczas launchu marki 36,6 spowodowalo, ze Plus w moich oczach stal sie mniej wiarygodna i poważną firmą niz był wcześniej. nie znaczy to, że akurat z dnia na dzien musze zrezygnowac z jej usług, jednak moge sie baczniej przygladac konkurencji...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zlecić może jest i łatwo, ale gorzej z zabezpieczeniem prawnym takiej umowy. Jak zabezpieczysz się przed tym, że dla przykładu jakiś dzieciak neo skuszony taka wizją niby łatwego zarobku przyjmie zlecenie i będzie spamował różne firmy, zaśmiecał strony z wpisami na temat twoich domen. Kto wtedy bierze odpowiedzialność w razie roszczeń z tytułu spamowania (mailingu) - bo to chyba najbardziej oczekiwana forma działalności osoby przyjmującej zlecenie? Bierzesz pod uwagę to, że narażasz swój wizerunek na szwank? Jak sie zabezpieczasz przed tym? Umową? ;) Myślę, że to są dosyć ważne zagadnienia i dlatego potrzebna jest profesjonalna firma zajmująca się brokeringiem domen, a nie zlecenia przypadkowym osobom :P
o ile wiem odpowiedzialność spada na spamera, a nie zleceniodawcę. Gdyby to zleceniodawca zlecił mailing spamujący wtedy zleceniobiorca mógłby się powołać na to, aczkolwiek miałby małe szanse na wygraną lub zrzucenie winy na zleceniodawcę ;)

 

Weźmy takie NK.. Słychać co jakiś czas o spamerach. Płacą Ci co spamują a nie Ci, którzy widnieją w tym spamie [firmy reklamujące się] :P

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
o ile wiem...

 

Na podstawie czego wiesz? literatury? orzeczen? paragrafów? czy tak sobie z głowy wiesz? :P

 

o ile wiem odpowiedzialność spada na spamera, a nie zleceniodawcę. Gdyby to zleceniodawca zlecił mailing spamujący wtedy zleceniobiorca mógłby się powołać na to, aczkolwiek miałby małe szanse na wygraną lub zrzucenie winy na zleceniodawcę :P

Weźmy takie NK.. Słychać co jakiś czas o spamerach. Płacą Ci co spamują a nie Ci, którzy widnieją w tym spamie [firmy reklamujące się] ;)

 

zleceniobiorca mógłby się powołać, że zleceniodawca mu zlecił, ale jak? właśnie o to pytam..na podstawie czego? To co na papierze to jest na papierze, a co w wirtualnej przestrzeni umowy ustnej, to daje pole do nadinterpretacji i wzajemnych oskarzen przy ewentualnym sporze . Kazdy jednak dziala wedlug siebie ;) a spamerzy na NK to zupelnie inny case ;)

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm ale co jak co to osoba która podejmuje się zlecenia jest odpowiedzialna za to jak wyszuka osobę/firmę chętna do kupna domeny, jeśli zleceniodawca nie określił w jaki sposób ma być wyszukiwana.

Bierzesz pod uwagę to, że narażasz swój wizerunek na szwank? Jak się zabezpieczasz przed tym? Umową?

Zgodzę się. Ale jeśli osoba, która podejmuje się zlecenia jest sumienna i dobra tzn. nie spamuje tylko pisze do firm sensownego e-maila z zapytaniem i ofertą to myślę, że firmy nie odbiorą tego źle :blink:

Edited by Roooocky

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlatego mandaty są wkalkulowane w ten biznes więc stąd tyle "śmieci" na przystankach i innych dogodnych miejscach. :D

OT To ja jestem za podniesieniem cen mandatów, żeby się nie opłacało zalepiać przystanków :blink:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
OT To ja jestem za podniesieniem cen mandatów, żeby się nie opłacało zalepiać przystanków :blink:

 

Zawsze się będzie opłacało. :D

No chyba, ze trafisz na strażnika, który będzie chciał wlepiać 500 zł za każdy przystanek :D Inaczej co najwyżej trochę uśmiechów i ściemy i kończy się mandatem 100 zł za zalepione całe miasto ;)

 

Koniec OT :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×