Jump to content
Sign in to follow this  
marko135

Rejestracja domen

Recommended Posts

Witam mam mały problem z rejestracja domen. Dając je wycenie uswiadomiliscie mnie o ich rezerwacji. Czym to się rózni?Po jakim czasie domeny sa w takim razie rejestrowane? Rejetrowałem je poprzez serwis home.pl zaplaciłem za usługe juz jakis czas temu

z gory dzieki za odpowiedz i pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam mam mały problem z rejestracja domen. Dając je wycenie uswiadomiliscie mnie o ich rezerwacji. Czym to się rózni?Po jakim czasie domeny sa w takim razie rejestrowane? Rejetrowałem je poprzez serwis home.pl zaplaciłem za usługe juz jakis czas temu

z gory dzieki za odpowiedz i pozdrawiam

 

Generalnie w wiekszosci przypadkow oplata i rejestracja nastepuje blyskawicznie i automatycznie. Zamawiasz domene - wypelniasz te wszystkie bla bla bla - przechodzisz do oplacania domen (np. majac konto w mBanku) - logujesz sie do banku - przelewasz - i za chwile dostajesz maila o realizacji platnosci i o tym, ze domena zostala zarejestrowana i juuz jestes szczesliwym posiadaczem domeny. Jesli tylko zamowisz domene,a pominiesz etap przejscia do platnosci, to dostaniesz maila, za domena zostala tylko zamowiona, a we WHOIS widnieje status domeny "oczekuje w kolejce na rejestracje" lub gdzies indziej widzisz "zarezerwowana" (np w Nazwa.pl). Jesli natomiast przelejesz innym sposobem, to troche moze to potrwac (nie wiem, bo korzystam tylko z e-bankingu) i do tego czasu nie jestes wlascicielem domeny, a jest ona tylko zarezerwowana (masz 14-dni na oplacenie domen .pl, .com.pl itd - polskich domen). Pozniej rezerwacja wygasa.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×