Jump to content
igogel

Skrypt basha do wylapywania domen

Recommended Posts

przyda sie komus taki skrypcik:

 

tworzysz plik lista_domen.txt

 

uruchamiasz skrypt basha - on zapyta cie o dane do domeny.tv i / lub dropped.pl

 

zacznie sprawdzac domeny w trybie mieszanym (tak jak dropseek).

 

Jesli uzna domene za wolna to ja zarezerwuje.

 

Przyda sie to komus?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepiej aby można było go uruchomić w tle. Pytanie tylko jak szybko i ile zapytań będzie mógł wykonywać :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już takie coś napisałem,

korzystając z torifów

niestety żadnej domeny nie udało mi się wyłapać, tak więc nie ma sensu,

zapytania wykonywały się zbyt wolno poprzez torify, a gdy wykonywałem normalnie to po kilku zapytaniach jestem blokowany.

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bo widocznie zlego API uzywasz ;) ... domeny.tv i dropped.pl uzywaja ladnego api ... wrecz specjalnie dla dropseeka i pochodnych ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka dni temu napisałem podobny skrypt, wrzuciłem na kilka hostingów, zsynchronizowałem je i próbowałem konkurować z Dropped.pl, Jak się pewnie domyślacie nawet największego mistrza ninjitsu mi się nie udało wyłapać. Myślę, że już za późno na takie skrypty jeśli chodzi o .pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kilka dni temu napisałem podobny skrypt, wrzuciłem na kilka hostingów, zsynchronizowałem je i próbowałem konkurować z Dropped.pl, Jak się pewnie domyślacie nawet największego mistrza ninjitsu mi się nie udało wyłapać. Myślę, że już za późno na takie skrypty jeśli chodzi o .pl

 

Mogłeś się spytać wcześniej na forum czy masz szanse co zaoszczędziłoby twojej pracy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mała sugestia - można tak przechwytywać domeny, ale takie, które wygasają po rezerwacji, bo ich listy nie są nigdzie publikowane i prawie nikt ich nie łapie. Swego czasu ams przechwycił ogromną ilość domen, z których opłacił może góra ok. 10%, bo nie dał rady chyba przedrzeć się przez tę listę nindż, pozostałe 90% spuścił i wygasły po rezerwacji, przy czym część całkiem sensownych, dało się przechwycić na takie samorobotne skrypty właśnie. ;) Ale to raz, teraz niestety jest giełda na mapadomen.pl i takie akcje się już nie zdarzają, bo co ma sens jest od razu zlicytowane, a co ma go dużo to wysoko. :)

 

Domeny - zwykłe spady = no chance, sam też eksperymentowałem z podobnym skryptem i rezultaty były dokładnie identyczne, nic co chociaż ma cień sensu do przechwycenia nie jest, lepiej już dać zarobić właścicielom serwisów przechwytujących. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mała sugestia - można tak przechwytywać domeny, ale takie, które wygasają po rezerwacji, bo ich listy nie są nigdzie publikowane i prawie nikt ich nie łapie.

 

Myślę, że do łapania rezerwacji nawet skrypt nie jest potrzebny. Ja zazwyczaj łapię je z palca :) Nie często się trafia, żeby na tą samo rezerwację "polowało" więcej osób.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mała sugestia - można tak przechwytywać domeny, ale takie, które wygasają po rezerwacji, bo ich listy nie są nigdzie publikowane i prawie nikt ich nie łapie. Swego czasu ams przechwycił ogromną ilość domen, z których opłacił może góra ok. 10%, bo nie dał rady chyba przedrzeć się przez tę listę nindż, pozostałe 90% spuścił i wygasły po rezerwacji, przy czym część całkiem sensownych, dało się przechwycić na takie samorobotne skrypty właśnie. ;) Ale to raz, teraz niestety jest giełda na mapadomen.pl i takie akcje się już nie zdarzają, bo co ma sens jest od razu zlicytowane, a co ma go dużo to wysoko. :)

 

Domeny - zwykłe spady = no chance, sam też eksperymentowałem z podobnym skryptem i rezultaty były dokładnie identyczne, nic co chociaż ma cień sensu do przechwycenia nie jest, lepiej już dać zarobić właścicielom serwisów przechwytujących. :P

 

 

No tylko to już jest drugi sort ;) Weź po uwagę że pewnie nie musiałeś pisać skryptu aby zarejestrować te domeny ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisałem go tylko dlatego, że wolałem w międzyczasie zajmować się innymi rzeczami, zapytania były wysyłane nawet w odstępach paruminutowych. :) Część tych domen była złapana od razu po wygaśnięciu w zlapane.pl, więc to też nie do końca taki "nikt" na nie polujący. ;)

 

A drugi sort - no przyznaję, to na pewno. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×