Jump to content
Alex

Jak sprawdzic rejestratora domeny?

Recommended Posts

WHOIS podaje NASK ale czy NASK rejestruje domeny besposrednio czy tylko przez partnerów?

Share this post


Link to post
Share on other sites
WHOIS podaje NASK ale czy NASK rejestruje domeny besposrednio czy tylko przez partnerów?

 

Lakoniczna odpowiedz kolegi pod tytulem "TAK" moze sie tyczyc zarowno tego ze NASK rejestruje jak i ze nie rejestruje ;))

 

Sprawa jest dosc prosta.NASK rejestruje domeny jednak ma polityke zaporowo wysokich cen co skutecznie odstrasza ludzi od korzytanie z rejestracji bezposrednio w NASK. Oczywiscie jesli w whoisie domeny jest jako registar NASK musisz zworcic uwage na date utworzenia bowiem jest tak ze jeszcze spora gruba osob/firm nie przeniosla swoich staro utworzonych domen z NASK do partnera i placi mniej wiecej dubla za renew ale widac ludzie maja kase ;).Przeciez kiedys przed powstaniem partnerow wszyscy mielismy domeny w jedynej slusznej instytucji jaka jest NASK .A swoja droga to NASK niezle sobie wymyslil z tymi partnerami .

Pozbyl sie spraw widykacji, duzej ilosci ksiegowosci a i nie mozna mu zarzucic ze jest monopolista ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
a i nie mozna mu zarzucic ze jest monopolista ;)

Jak nie można?? Przecież np od każdej pl bierze 60zł od registrara jak dla mnie ot jest monopol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy znacie jeszcze inny kraj w którym jest opcja na domene ? Bo ten pomysl nask wydal mi sie najlepszy - kasowac za domeny podwojnie - od tego co ma domene i tego co chce miec ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak nie można?? Przecież np od każdej pl bierze 60zł od registrara jak dla mnie ot jest monopol.

 

Tekst pisany ma to do siebie ze nie zawsze kazdy czytajacy prawidlowo interpretuje sarkazm lub specyficzna ironie ;)

Napisalem ze i w ten oto sposob nie mozna mu zarzucic ze jest monopolista i na koncu "usmiech "

Czyli moja intencja byla wlasnie taka, ze to zwyczajne cwaniackie zagraniee ze niby jak to nie tylko NAASK moze rejestrowac ;)

Przeciez jest wielu rejestratorow ;).Tak naprawde jest jeden i jedynie sluszny ktory ustala ceny, zatwierdza sobie niezozumiale reguly zapisane w regulaminach.

niezgodnych z przyjetymi normami itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×