Jump to content
Sign in to follow this  
AlleKarolek

Czy tak można i czy warto domena .pl z polskim znakiem wolna

Recommended Posts

Znalazłem serwis o podobnej tematyce, który ja chce stworzyć pod domeną .pl, jednak domena pl z polskim znakiem w nazwie dokładnie z literą "ć" na końcu nazwy.pl jest wolna, czy mogę taką domenę wykorzystać? Czy to nie będzie naruszenie prawa i czy przez literkę "ć" na końcu nazwy, będzie mi gorzej pozycjonować domenę niż np. ta sama nazwa z końcówką info, bo nie mam doświadczenia jak to jest z takimi z polskimi znakami, czy w ogóle warto sobie zawracać nimi uwagę?

Share this post


Link to post
Share on other sites
masz na myśli postawienie strony na IDNie jednocześnie nie posiadając nIDNa tak?

 

tak, tak to się chyba nazywa, bo nie mam domeny głównej bez polskich znaków, jedynie z :"ć" pl jest wolna albo info bez polskich znaków.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jeśli na nonIDN jest serwis to warto przygarnąć IDNa choćby dla samego ruchu a serwis postawić na .info ;-)

 

 

O jakim ruchu mowa, czy tylko o takim, że ktoś wpiszę w adres nazwę domeny z idnem? Czy mogę liczyć na jakiś dodatkowy ruch, bo ten serwis to jest taki raczej mały serwisek tematyczny, nie ma za dużo odwiedzić tak mi się zdaje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możesz sobie kupić, jeżeli nie jest to zastrzeżony znak i postawić na niej serwis nawet o takiej samej tematyce.

A ruch będziesz miał jeżeli osoba posiadająca domenę bez IDN'a będzie reklamowała się np. w radiu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ruch będziesz miał jeżeli osoba posiadająca domenę bez IDN'a będzie reklamowała się np. w radiu.

 

Co oczywiście wciąż rzadko się zdarza.

 

Najlepiej

a) kupić non-IDN z inną końcówką, a IDN .pl przekierować na niego

 

lub

 

:D wykombinować zupełnie nową nazwę i przekierować ruch

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×