Jump to content
Saint

Goldenline.pl wykorzystuje zdjęcia użytkowników w reklamie Coca-coli

Recommended Posts

Chamstwo! Dobrze, ze nie mam tam konta :) Ja bym wkleił troszke inne zdjęcie bardziej w stylu antycola

Edited by lisz55

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]wkleimy w naszych profilach logo Pepsi jako nasze zdjęcia. Precz z samowolką! Niech żyje Pepsi! Polecam zrobić to samo!

 

Nieźle to szpece od PR Pepsico Corporate wymyślili ;) Darmowa reklama i prztyczek dla konkurencji.

Ale, jak to klasyk J. Kurski mawia, ciemny lud to kupi(ł) :)

 

Grzesiek B.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobry pomysł, pewnie niedługo wszyscy tak zrobią ;)

To kiedy na forum di osoby bez avatar-a będą z reklamą domeny.pl...? ;)

 

 

P.S. Propozycja reklamowa

W zamian za 10 przedłużeń domen u danego rejestratora/łapacza/webmajstra będę go reklamował na avatarze przez rok-około 250 postów, 200 kolejnych postów to powiedzmy + 10 darmowych rejestracji ;)

Zgłoszenia na priv., szczegóły do ugadania.

 

Oj by się działo... :);):P

Edited by Adam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raczej użyłbym trybu przypuszczającego niż oznajmiającego :angry:

 

Wydaje się, że po raz kolejny pojawia się problem

 

W moim odczuciu wykorzystując wizerunki użytkowników do reklamy produktu osoby trzeciej Goldenline przekroczył granicę.

 

Mnie tam specjalnie to ani grzeje ani chłodzi. Dzięki reklamie przypomniałem sobie o kilku znajomych, o których zapomniałem, że mam w kontaktach :rolleyes:

 

 

Grzesiek B.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Goldenline to targowisko próżności w białych kołnierzykach. Ludzie zapominają, ze garnitur nie czyni lepszym ani mądrzejszym(co można stwierdzić czytając wypowiedzi użytkowników)

Share this post


Link to post
Share on other sites

MOJE PISMO (MAIL) DO COCA COLA COMPANY Z WCZORAJ

 

pismo ogólne, bez zagłębiania się w szczegóły

 

Szanowni Państwo,

 

w serwisie GoldenLine.pl trwa kampania reklamowa (banerowa) Coke Zero - GO ZERO.

 

Baner ten generuje on site treść, w tym obrazki. Obrazki to zdjęcia ( zobacz screen pod poniższym linkiem xxxxx.jpg ) . Wykorzystane zostały zdjęcia osób zamieszczone w profilu GoldenLine.pl, w tym moje zdjęcie. Moje zdjęcie zostało umieszczone na banerze (tzn jest generowane na banerze) bez mojej zgody. Zgoda na użycie mojego wizerunku (mojego zdjęcia) nie została wydana ani GoldenLine, ani firmie Coca Cola . Nawet jeśli ten widoczny pod podanym powyżej linkiem baner pokazywany jest jedynie mnie oraz ewentualnie pozostałym osobom, których wizerunek wykorzystano.

 

W związku z powyższym:

 

- domagam się od Państwa wyjaśnień, w jaki sposób i na podstawie jakich przepisów pojawiło się na banerze moje zdjęcie (bez podania autorstwa oraz przypisów)

 

- domagam się zaprzestania w ciągu 72 godzin wykorzystywania mojego zdjęcia bez mojej zgody. Jest to naruszenie odpowiednich przepisów ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych

 

- Jeśli po upływie 72 godzin zobaczę , że nadal na banerze pojawia się moje zdjęcie, będę się domagał zadośćuczynienia lub w przypadku braku reakcji z Państwa strony, sądowego nakazu wypłacenia odszkodowania z tytułu naruszenia ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

 

Czekam zatem na wyjaśnienia z Państwa strony. Proszę mieć na uwadze, że publikacja zdjęć w serwisach społecznościowych nie zwalnia z przestrzegania prawa autorskiego i w przypadku jego naruszenia należy się odpowiednie odszkodowanie lub zakupienie odpowiedniej licencji pozwalającej na zgodne z prawem wykorzystanie np obrazków, zdjęć, grafik i innych utworów.

 

Proszę sobie również zdać sprawę z tego, że nie chcę i nie zamieram być poprzez ten baner łączony z innymi osobami (moimi znajomymi) z mojego profilu ze spożywaniem napojów Coke Zero, co sugeruje reklama banerowa. Nie zapytali się Państwo o moją zgodę również w tym zakresie. Także osoby, któych przekonania nie zgadzają się z reklamowanymi usługami i produktami mają prawo odmówić i w takiej reklamie nie wystąpią. W tym przypadku, mnie o zgodę nie zapytano, stanowi więc to również naruszenie godności osobistej.

 

Z wyrazami szacunku,

 

JA

 

ODPOWIEDŹ COCA COLA COMPANY Z DZISIAJ

 

 

W odpowiedzi na poniższe zgłoszenie, dotyczące kampanii reklamowej marki Coca-Cola Zero na portalu GoldenLine.pl, pragniemy poinformować, iż cała kampania reklamowa przebiega zgodnie z prawem i regulaminem portalu GoldenLine.pl. Wszyscy użytkownicy portalu poprzez akceptację regulaminu i klauzul w nim zawartych zgodzili się na używanie ich wizerunku w kampaniach promocyjnych prowadzonych przez portal. Są to odpowiednio paragraf 41 i 44 punktu VI, Prawa Autorskie regulaminu portalu GoldenLine.pl (pełny regulamin dostępny jest pod adresem : http://www.goldenline.pl/regulamin):

 

§ 41. "Użytkownik poprzez umieszczenie danych, wizerunku, materiałów lub wypowiedzi w GoldenLine.pl wyraża zgodę na wykorzystywanie ich przez innych Użytkowników w zakresie ich osobistego użytku oraz na potrzeby prowadzonych w GoldenLine.pl kampanii rekrutacyjnych oraz promocyjnych."

 

§ 44"Użytkownik udziela GoldenLine prawa nieodpłatnego wykorzystywania i rozpowszechniania w prezentacjach oraz innych materiałach zamieszczonych przez niego danych lub wypowiedzi, przedstawionych jako fragment szerszej całości (np. wizualizacji listy kontaktów albo dyskusji na forum zobrazowanej realnie istniejącymi danymi)".

 

Rozumiemy jednak, że mimo przeprowadzenia kampanii zgodnie z regulaminem serwisu, może Pan sobie nie życzyć tak spersonalizowanego przekazu reklamowego. Dlatego, jeśli tylko wyrazi Pan taką wolę, jesteśmy gotowi niezwłocznie usunąć z Pana profilu baner reklamowy Coca-Cola Zero.

 

Pozdrawiamy

 

Załoga CokeZero.pl

 

Nie wiem, ale sądzę, że prawa autorskie np do zdjęcia są niezbywalne. POnadto tak jak każdy z nas występując w reklamie czy też będąc nagabywany do wystąpienia w reklamie (telewizyjnej, radiowej, video i innej) musi wyrazić zgodę (choćby występował za darmo) tak samo wystąpienie na reklamie banerowej, gdzie ja swoją osobą identyfikuję się niejako z prezentoewano treścią muszę wyrazić zgodę. GoldenLine.pl może jedynie przekazać dane osobowe, aby firma mogła się ze mną skontaktować i namówić na wystąpienie w reklamie

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem jednoznacznie prawo zarówno do wizerunku, który nie jest danymi osobowymi jak i do praw autorskich jeśli chodzi o zdjęcia zostało złamane. Jeśli Coca-cola nie złamała prawa to dlaczego tak wiele osób ma inne zdanie na ten temat? i dlaczego Pani z Coca-coli dzwoni do mnie dwa razy dziennie pytając jak rozwiązać ten problem? § 41. nie wyszczególnia ani reklamy, ani sposobu czy czasu użycia wizerunku czy też ogólnie wykorzystania wizerunku w komercyjny sposób na rzecz podmiotów trzecich w tym przypadku Coca-coli. Ogólnie konkluzja jest taka, że jeśli ktoś by poszedł z tym do sądu i wziął dobrego papugę wygrał by sprawę, a nawet mógłby doprowadzić Goldenline sp. z o.o. do upadłości! Tak czy owak jeśli ktoś zgłaszał się do Coca-coli i wydzwaniają do niego to zaproponować aby przeznaczyli jakąś kwotę na cel dobroczynny w ramach zadośćuczynienia lub tak jak my ze znajomymi zaproponowaliśmy przekazanie soków dla rodzinnego domu dziecka oraz oficjalnych przeprosin.

Edited by Saint

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ogólnie konkluzja jest taka, że jeśli ktoś by poszedł z tym do sądu i wziął dobrego papugę wygrał by sprawę, a nawet mógłby doprowadzić Goldenline sp. z o.o. do upadłości!

 

no to zobaczymy :rolleyes: na razie przeczytałem artykuł Piotra Waglowskiego na temat ochrony wizerunku i jakie prawa przysługują w związku z tą sprawą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×