Jump to content
DESiGNER

Dropped - Padł ?

Recommended Posts

Aż zacząłem przeglądać cennik, dla posiadaczy domen w ilości 200+ ceny netto w premium.pl znacznie niższe niż w AM !

Gdzie Ty to widzisz ?:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdzie Ty to widzisz ?:)

 

Na dole masz:

Dlaczego my? | Blog | Prezentacja | O nas | Cennik | Regulamin | Kontakt | Mapa strony | Dla mediów

 

 

Później tylko zmiana ustawień cennika,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich forumowiczów!

 

Rzeczywiście, przez ostatni czas rzadko zaglądałem na forum ze względu na zły stan zdrowia. Ostatnie trzy tygodnie zaś spędziłem na intensywnej pracy związanej z poprawianiem błędów związanych ze stabilnością serwisu. Jak się okazało, znalezienie wszystkich problemów z bazą danych okazało się dużo trudniejsze niż początkowo przewidywaliśmy, a mnie podczas intensywnego programowania nie starczało już czasu na zaglądanie na forum :P

 

Ze swojej strony przepraszam wszystkich użytkowników za wszystkie problemy ze stabilnością, które występowały w ostatnim czasie. Rzeczywiście nagromadziło się ich dużo, i były związane głównie z przeprowadzanymi bardzo szeroko zmianami programistycznymi. Przez ostatnie trzy tygodnie większa część back-endu naszego serwisu została napisana od nowa, zaś baza danych została w znacznej mierze utworzona w zupełnie inny sposób. Końcowym etapem było wczorajsze trzykrotne zwiększenie pamięci w serwerach WWW oraz dokonane dzisiaj o 14:00 ostateczne dostrojenie ich konfiguracji. Jak widać w logach, od godziny 14:00 "kotek" już nie występuje.

 

Nie będę obiecywał nikomu że serwer będzie odtąd działał stabilnie - po prostu od dzisiaj odczujecie to sami, a jeśli tak nie będzie, na bieżąco czuwam aby wyłapywać ostatnie błędy, które to powodują. Zostało jeszcze kilka drobnych problemów do rozwiązania (w tym wprowadzenie operacji masowych realizowanych w tle, które teraz jeszcze mogą spowodować timeout i błąd 503), ale są one już marginalne.

 

Pozdrawiam konkurencję, jak zawsze niezawodną w podczepianiu się do wątków o innych rejestratorach :) Na początku listopada będę miał też kilka interesujących ogłoszeń dotyczących funkcjonalności serwisu i cenników - ale na razie to słodka tajemnica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh, nie zapomne, jakie larum bylo, gdy czasami ktos raczyl skrytykowac dropped (w tym i ja). Teraz czytam te zale i az smiac sie chce, jak nagle wiekszosc z tych obroncow dropped teraz przenosi sie do konkurencji i kopie "lezacego". Moja krytyka odnosnie dropped miala byc konstruktywna, by dropped cos polepszyl, a nie jedynie stal w miejscu. Zostalem jednak zakrzyczany, ze dropped to najlepszy panel na swiecie i nie ma lepszego. Dzieki temu zespol dropped spoczal na laurach (dokladal jedynie RAM i CPU, zamiast skupic sie na powaznej optymalizacji), a konkurencja wyciagala wnioski i rosla w sile. I nadal sie nic nie zmieni, a bedzie gorzej. Ceny to nie wszystko...

 

Michau, dokladanie wiecznie pamieci nic nie da. Niedlugo braknie Ci wolnych slotow... ;-) Poza tym, to mit, ze Bill Gates w czasach gdy byl prezesem, dalej kodowal przy Windowsie ;-) Nie idz ta droga...

 

Zeby nie bylo, trzymam kciuki za dropped, aczkolwiek potrzeba tam nie tylko zmian technicznych, ale i personalnych. Jak na razie, to jest tam stagnacja umyslowa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, chyba nie powiedziałem że przez ostatnie trzy tygodnie skupiałem się na dokładaniu RAM, tylko na poważnej optymalizacji właśnie :)

 

Bill może i nie kodował Windowsa, lecz czy Windowsowi to wyszło na dobre - to sprawa dyskusyjna. Zresztą nawet kiedy kodował, jego kod nie był wcale najlepszy (polecam "Barbarzyńcy pod wodzą Billa"). Uważam, że serwis najlepiej działa pod okiem swego twórcy - niestety bijąc się w piersi muszę przyznąć, że ostatnio trochę to zaniedbałem, ale już wróciłem i patrzę na bieżąco, co się dzieje i z czego wynikają błędy.

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korzystając z obecności Dropped kiedy można się spodziewać wprowadzenia sortowania list domen w laboratorium " Na stronie : 30 50 100 200 500 Wszystkie " ? Mailowo obiecano mi to 12 Października :)

 

 

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytałem się kiedyś na forum kiedy będzie przy ofercie sprzedaży możliwość ustawienia ceny dzierżawy itd ? Ponawiam swoje pytanie skoro już Michał jesteś na forum .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@waniawp: czy chodzi o listę domen monitorowanych?

 

@plachcik: na początku listopada skupiamy się głównie na poprawkach usability i ułatwiających korzystanie z serwisu przez klientów końcowych. Myślę, że grudzień to realny termin na wprowadzenie nowych funkcjonalności.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem ciężko będzie odzyskać zaufanie wielu użytkowników. Lawina ruszyła, nic już nie będzie takie same :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
...Zresztą nawet kiedy kodował, jego kod nie był wcale najlepszy ... Uważam, że serwis najlepiej działa pod okiem swego twórcy ...

 

Jedno drugiemu zaprzecza ;-) Uwidacznia sie to wlasnie w dzialaniu serwisu, ktory sam tworzysz :-) Kiedys myslalem podobnie. Nie dosc, ze zajmowalo to mase czasu, to gdzies w swiecie ktos juz to zrobil, niejednokrotnie lepiej. Pozniej jednak stwierdzilem, ze czas poswiecony na wlasna prace moznaby wykorzystac w inny sposob, a jak doskonale wszyscy wiemy, czas to pieniadz. Jedyna zaleta koncepcji ktora podales, jest panowanie nad kodem. Odbija sie to jednak na innych aspektach funkcjonowania firmy. Ale ok, nie moja piaskownica, nie moje zabawki :-) Do tego dodajmy, ze taka strategia to zamykanie sie na jedynie swoja wizje, ktora nie musi byc wcale sluszna (co widac chociazby po przytoczonym MS, ktory ma niby monopol na PC, ale traci rynek mobile i net. Musi odrabiac straty powodowane zlym zarzadzaniem z przeszlosci-czyt. okreslonym mysleniem, ktory zatrzymal sie na epoce PC).

Share this post


Link to post
Share on other sites
@waniawp: czy chodzi o listę domen monitorowanych?

 

 

Chodzi o możliwość ustawienia widoku "Na stronie : 30 50 100 200 500 Wszystkie" w " Laboratorium " -> " Listy domen "

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam wszystkich forumowiczów!

 

Rzeczywiście, przez ostatni czas rzadko zaglądałem na forum ze względu na zły stan zdrowia. Ostatnie trzy tygodnie zaś spędziłem na intensywnej pracy związanej z poprawianiem błędów związanych ze stabilnością serwisu. Jak się okazało, znalezienie wszystkich problemów z bazą danych okazało się dużo trudniejsze niż początkowo przewidywaliśmy, a mnie podczas intensywnego programowania nie starczało już czasu na zaglądanie na forum ;)

 

Ze swojej strony przepraszam wszystkich użytkowników za wszystkie problemy ze stabilnością, które występowały w ostatnim czasie. Rzeczywiście nagromadziło się ich dużo, i były związane głównie z przeprowadzanymi bardzo szeroko zmianami programistycznymi. Przez ostatnie trzy tygodnie większa część back-endu naszego serwisu została napisana od nowa, zaś baza danych została w znacznej mierze utworzona w zupełnie inny sposób. Końcowym etapem było wczorajsze trzykrotne zwiększenie pamięci w serwerach WWW oraz dokonane dzisiaj o 14:00 ostateczne dostrojenie ich konfiguracji. Jak widać w logach, od godziny 14:00 "kotek" już nie występuje.

 

Nie będę obiecywał nikomu że serwer będzie odtąd działał stabilnie - po prostu od dzisiaj odczujecie to sami, a jeśli tak nie będzie, na bieżąco czuwam aby wyłapywać ostatnie błędy, które to powodują. Zostało jeszcze kilka drobnych problemów do rozwiązania (w tym wprowadzenie operacji masowych realizowanych w tle, które teraz jeszcze mogą spowodować timeout i błąd 503), ale są one już marginalne.

 

Pozdrawiam konkurencję, jak zawsze niezawodną w podczepianiu się do wątków o innych rejestratorach :) Na początku listopada będę miał też kilka interesujących ogłoszeń dotyczących funkcjonalności serwisu i cenników - ale na razie to słodka tajemnica :)

 

 

W końcu Ktoś zabrał głos bo zacząłem wątpić w AM. Ale bez huraoptymizmu, poczekajmy, przetestujmy serwis, oby tym razem wszystko działało jak należy. Świetna odpowiedz na działania konkurencji, zwłaszcza ostatni akapit, można powiedzieć... w samą porę :P

Ale poczekamy zobaczymy :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Ja już od prawie tygodnia (mimo zapewnień supportu) nie mogę się doprosić o włączenie do salda debetowego przechwyconej domeny. Najpierw miało to być uruchomione automatycznie przez skrypt w ciągu 72h. Później sprawa poszła do działu technicznego i od dwóch dni (mimo prób kontaktu) cisza.

 

Zwykle nie piszę z takimi rzeczami na forum ale w tym wypadku zrobię wyjątek bo support po prostu milczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli mowa jest o tej domenie, o której myślę, to domeny są włączane do salda debetowego w ciągu 30 dni, a aukcje tej domeny skończyła się 2 tygodnie temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Jeśli mowa jest o tej domenie, o której myślę, to domeny są włączane do salda debetowego w ciągu 30 dni, a aukcje tej domeny skończyła się 2 tygodnie temu.

 

Świetnie. Więc, cytując support: "Skrypt powinien wliczyć tę domenę do salda debetowego w ciągu 72h" mam się tym nie sugerować? Nie ma to jak konkret...

Share this post


Link to post
Share on other sites

EDIT: skasowałem post, żeby nie robić dymu na publicznym forum i napiszę do supportu tylko.

 

Mam nadzieję jednak, że w końcu uda się zaprowadzić porządek.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak thomaso nie chce robić dymu to również kasuję :)

 

Ale dzięki za info - zdążyłem przeczytać. :) To wiele wyjaśnia. Ale lepiej chyba to załatwić będzie przez support.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam wszystkich forumowiczów!

 

Ze swojej strony przepraszam wszystkich użytkowników za wszystkie problemy ze stabilnością, które występowały w ostatnim czasie. Rzeczywiście nagromadziło się ich dużo, i były związane głównie z przeprowadzanymi bardzo szeroko zmianami programistycznymi. Przez ostatnie trzy tygodnie większa część back-endu naszego serwisu została napisana od nowa, zaś baza danych została w znacznej mierze utworzona w zupełnie inny sposób.

 

A nie bardziej elegancko byłoby wysłać do wszystkich użytkowników maila z informacją o przewidywanej niestabilności systemu? I chyba bardziej uczciwie? Niż przepraszać po fakcie za to, co sie samemu zaplanowało i trzymało społeczność w niewiedzy i niepewnosci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja akurat w tej ciszy wiele usłyszałem i już sobie wyrobiłem pewne zdanie na temat dropped i przyszłości serwisu. Dropped doszedł do ściany i się od niej odbił.

 

Gdy biznes osiąga pewną skalę niestety trzeba czasami się zatrzymać i zastanowić co dalej.

Z perspektywy czasu rozumiem krok PB i wejście w kooperację z dużym graczem.

Edited by dlp

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

Gdy biznes osiąga pewną skalę niestety trzeba czasami się zatrzymać i zastanowić co dalej.

Z perspektywy czasu rozumiem krok PB i wejście w kooperację z dużym graczem.

Nie chcialbym byc adwokatem dropped, ale on wszedl w kooperacje z jeszcze wiekszym podmiotem :-) Co do braku strategii, to sie zgodze i o tym juz pisalem, ze panuje tam marazm wizjonerski i strategiczny... Od samego poczatku dropped dzialal na zasadzie mocarza z cepem. Skutecznosc lapania zawdzieczal nie tyle dobrym algorytmom, co kilku rejestratorom. Podobnie ceny. Dropped psul rynek niskimi cenami (na nasze szczescie),co sie teraz zaczyna mscic, bo chcacy zatrzymac przy sobie klientow, bedzie musial jeszcze bardziej nas rozleniawiac. A zeby na czyms odbic sobie straty, to wlasnie te dodatkowo platne funkcjonalnosci, ktorych wprowadzanie zajmuje czas potrzebny na bierzace utrzymanie podstawowych uslug, ktore byly z powyzszych wzgledow na nizszym priorytecie rozwojowym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodatkowe funkcjonalności to duża zaleta, dzięki temu serwis cały czas rozwija się, a to bardzo ważne. Jak osiągnie stabilność, to odzyska silna pozycję.

 

Jedna rzecz, która nigdy nie wychodziła, co ma wpływ na słabość rynku wtórnego, to jest marketing, czyli sposób i pomysły na promocję i sprzedaż domen. Dropped gustuje w tzw. tanich domenach, praktycznie śmieciowych, FM, LM, a powinno być dokładnie na odwrót. Serwis poprzestaje na zaoferowaniu domen dla domeniarzy, a potem umywa już ręce.

 

Potrzebne są nowe pomysły i rozwiązania, tak by serwis i rynek wtórny rozwijał się. Myślenie, że rozwój dla serwisu dadzą nowe tld to jest błąd, nowe tld pasują do pomysłów na sprzedaż tanich domen. Serwis mógłby znacznie lepiej rozwijać się, gdyby pomyślano nad koncepcją sprzedaży i promocji domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×