Jump to content
webtrax

przekierowanie na parkowaną stronę,

Recommended Posts

Witam,

zauważyłem, że strona or-ka.prv.pl (nie jest moja) przekierowuje na chowbydla.pl (ta jest moja). Chowbydla.pl jest na parkingu ND i zastanawiam się, czy nie jest zabronione przekierowanie z innej strony na parkowaną?

Co prawda nie ma wiele wizyt z tego powodu, ale zawsze wolę zapytać jak to jest z legalnością takiej sytuacji.

Ewentualnie, jeśli nie jest to zgodne z zasadami parkingu, to jak można to załatwić? (nie znam właściciela or-ka.prv.pl i nie wiem jak mogę go namierzyć ;/ Czy zgłosić to do namedrive?

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie można przekierowywać domen na domeny zaparkowane. Może komuś podpadłeś albo kumpel chce Ci pomóc. Można napisać do prv.pl, ale nie wiem czy to coś da:

naruszenie netykiety lub zgłoszenie przestępstwa, którego dopuścił się użytkownik PRV.PL należy zgłaszać na adres abuse@prv.pl. PRV.PL nie rozpatruje jednak żadnych wniosków z prośbą o zablokowanie domeny, udzielenie informacji o użytkowniku itd. od osób prywatnych. Informacje takie są udzielane wyłącznie uprawnionym organom (prokuratura, policja, sąd), na ich pisemne żądanie.

http://www.prv.pl/pages-kontakt/

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam pare domen po serwisach, które ruch w dużej mierze zawdzięczają,

wypozycjonowanym/rozlinkowanym po sieci aliasom lub też przekierowania z darmowych hostingów.

Nie jest to wbrew regulaminom parkingów, ponieważ jest to wliczane do expired traffic i nie ja go spowodowałem.

 

co innego gdy nagle na domenie zaparkowanej, rośnie ruch a jego źródłem jest takie jawne przekierowanie i pozycjonowanie owego aliasu, 100% ban pewnie w szybkim czasie.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie jest to wbrew regulaminom parkingów, ponieważ jest to wliczane do expired traffic i nie ja go spowodowałem.

 

Niestety tu się mylisz, napisałem na wszelki wypadek do ND i w odpowiedzi dostałem informację, żebym domenę usunął z parkingu, ponieważ takie coś jest niezgodne z ich regulaminem. Nie wiem jak jest na SEDO, ale w ND nie pozwalają na to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×