Jump to content

Recommended Posts

Mało czytam w sposób tradycyjny. Nawet lektury szkolne nie bardzo mi podchodziły i omijałem po 40 kartek ;)

 

A jak już czytam to o przedsiębiorczości, prowadzeniu firmy i o życiu: Henryk Niewiadomski (Dziad) - "Życie według Dziada". Chętnie wypożyczę lub kupię książkę Andrzeja Zielińskiego ps Słowik - "Skarżyłem się grobowi" i inne z podobnej tematyki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kiyosaki to jest fobry jesli chcesz zlapac jakas motywacje jesli jestes zwyklym inwestycyjnym leszczem.Jesli jednak chcesz sie bawic w to na powaznie to jego ksiazki to same truizmy.

Dobrze prawi, sam bylem kiedyś zafascynowany inwestowaniem, zarabianiem itd. Wtedy wpadła mi w rece książka Bogaty ojciec, biedny ojciec. NAjciekawsza chyba że wszystkich. Fakt są one napisane ciekawym językiem, napawają ludzi nadzieją, ze moga coś zmienić w życiu, wielu pewnie pod ich wpływem zmieniło swój poglad na inwestowanie. Dla mnie oprócz wymienionej, reszta jego książek to już masło maślane

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bo jesli dla Ciebie odkryciem sa np.aktywa i pasywa to faktycznie Kyiosaki moze okazac sie alfa i omega.

 

Zdaje się że Kyiosaki inaczej definiuje pojęcia aktywa, pasywa w porównaniu do zasad ekonomi. W ekonomi pewne kategorie są przyporządkowane do aktywów u Kyiosakiego są to pasywa. To skoro aktywa i pasywa nie są dla Ciebie nowością w wydaniu autora to chyba nie chodziłeś do szkoły, bo tam nauczono by Cię inaczej :)

 

"Pracuj, by się uczyć - nie pracuj dla pieniędzy"

 

"nie pracuj na etacie" - mam nadzieje że wcielę w najbliższym czasie te idee w życie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Owszem sa to truizmy,nie przeczytalem tam nic czego bym nie wiedzial.Bo jesli dla Ciebie odkryciem sa np.aktywa i pasywa to faktycznie Kyiosaki moze okazac sie alfa i omega.

 

BTW wiesz co oznacza truzim?.

A ja sie dowiedziałem wielu ciekawych rzeczy. Aktywa i pasywa fakt to nie jest jakis nowy termin ale autor definiuje go w inny sposób. Nie mówiąc juz, że przedstawia bardzo ciekawy sposób patrzenia na niektóre rzeczy. BTW wiem co oznacza truizm (nawet specjalnie sprawdzilem zeby sie upewnić)i z pewnoscią książka nie jest ich pełna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozwole sobie wrzucić:

 

"Duch Aikido - Kisshomaru Ueshiba

Popularność sztuki walk poczęłą się rozpowszechniać w świecie cywilizacji Zachodu dzięki filmom "karate"i Bruce Lee. Dzięki kulturze masowej walka, ze środka do poznania siebie i rzeczywistości, stała się sposobem przedstawienia możliwosci złojenia dupy przeciwnikowi. Judo, Aikido, Wushu ( a nie Kung Fu!!!) nabierały stopniowo cech sportowych; przepisy określające zasady walki na macie (ringu) i hiererchia zawodników/awansów, doprowadziła do poboczności cech filozoficznych, będących źródłem, sposobem i celem walki/konfrontacji.

 

Ueshiba, mistrz Aikido, zwraca uwagę że walka to: wiedza, harmonia i siła woli. Rozwijanie umysłu i poznawaniu własnego "ja" przy jednoczesnej "ekspresji ruchowej" jest niezbędne do poznania świata a przy tym siły do zwalczenia przeciwnika. A przeciwnikiem może być wszystko: niepowodzenie w pracy, , napastnik z gazrurką, wygadana teściowa...

 

Jestem pewien że warto spędzić chwilę z tą książką. Osobiście wydaje mi się ciekawa konfrontacja azjatyckiego spojrzenia na świat z europejskim, chrześcijanskim.

 

Polecam

Duch Aikido - Kisshomaru Ueshiba ( ja mam Wrocław 1991, Wydanie I, wydawnictwa brak"

 

z WarForum.pl

 

pozdr

 

to spam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja polecam "Cień wiatru" fantastyczna ksiazka, bardzo lubie czytac wiec jeden wieczor i przeczytane ;] wiecej chyba nie bede polecac bo to raczej ksiazki kobiece , no i thrillery prawnicze takich autorow jak - John Grisham, Steve Martini, William Bernhardt i inni ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szukam dobrej, tzn. przystępnie napisanej dla laika książki nt. podatków (głównie w Polsce, ale również może być z odniesieniem do rajów podatkowych)

ALE

 

- nie kursu księgowości

- nie samych paragrafów, czyli nie ustawy o podatku dochodowym, ani samych wykładni prawnych

- nie filozoficznej (typu dywagowanie czy płacić podatki czy nie)

- nie programu do wyliczania podatku

 

TYLKO

 

przystepnie napisanej książki , niezbyt grubej, podającej przykłady z życia, tłumaczącej osobie niezorientowanej jak płacić podatki, jak je obliczać, jakie stawki mamy, a wszystko w kontekście zarówno prowadzenia działalności gospodarczej jak również dla osoby fizycznej. Np. podpisuję umowę o dzieło, umowę prawnoautorską - jakie stawki co i jak.

 

Czy ktoś mógłby coś polecić w czytelniach lub księgarniach internetowych? (ref link mile widziany, ale do konkretnego tytułu, a nie księgarni jako takiej)

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×