Jump to content
Sign in to follow this  
geronimo

ogolnie o wycenie zarabiajacych domen

Recommended Posts

Widze ogloszenia o kupnie zarabiajacych domen za kwoty 1-2 letniego zysku. Wydaje mi sie to mocno zanizone dla domen ktore nie sa obciazene ryzykiem zwiazanym z zastrzezonymi markami/znakami albo wygasajacm ruchem.

 

Wolnych domen jest coraz mniej, przez Internet handluje sie coraz wiecej. Nawet jak jutro pojawi sie nowa technologia ktora cos zmieni to i tak setki milionow ludzikow z przegladarka i miliony witryn nie przesiada sie na nowe rozwiazania w ciagu roku ani dwoch.

 

Co o tym sadzicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widze ogloszenia o kupnie zarabiajacych domen za kwoty 1-2 letniego zysku. Wydaje mi sie to mocno zanizone dla domen ktore nie sa obciazene ryzykiem zwiazanym z zastrzezonymi markami/znakami albo wygasajacm ruchem.

 

Wolnych domen jest coraz mniej, przez Internet handluje sie coraz wiecej. Nawet jak jutro pojawi sie nowa technologia ktora cos zmieni to i tak setki milionow ludzikow z przegladarka i miliony witryn nie przesiada sie na nowe rozwiazania w ciagu roku ani dwoch.

 

Co o tym sadzicie?

 

Przeciez nie chodzi tu o to czy w ciagu 1 czy 2 lat cos powistanie np. nowa technologia "likwidujaca domeny "

Cena za domene = zarobek domeny razy 12, 24 czy 36 to jedyny miarodajny "audyt " danej domeny .I nie wymyslilismy tego my tylko ci co maja z domenami wieksze doswiadczenie czyli amerykanie .Bo jesli domena zarabia np na parkingu 2 $/dzienie to na tym forum 70% ludzi kupi taka domene za 3 tys zl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przeciez nie chodzi tu o to czy w ciagu 1 czy 2 lat cos powistanie np. nowa technologia "likwidujaca domeny "

Cena za domene = zarobek domeny razy 12, 24 czy 36 to jedyny miarodajny "audyt " danej domeny .I nie wymyslilismy tego my tylko ci co maja z domenami wieksze doswiadczenie czyli amerykanie .Bo jesli domena zarabia np na parkingu 2 $/dzienie to na tym forum 70% ludzi kupi taka domene za 3 tys zl

 

To ze wartosc domeny = mnoznik * [dochod miesieczny] to sprawa oczywista i nie kwestionowana.

To jest tak zwana 'wartosc dochodowa' stosowana w analogicznych branzach jak np nieruchomosci.

 

Pytanie brzmi dlaczego oferty kupna maja taki maly mnoznik ( widzialem 12-24 )

 

Np w twoim przykladzie 2$/dzien = 750$*2.74 = 2055 zysku brutto rocznie, 171 miesiecznie. Mnoznik wynosi ok 18

Przy podatku 20%-40% to kwota od 1644 do 1230 zl netto rocznie czyli zwrot w najgorszym razie po 2.5 roku.

Jasne - ja tez kupie taka domene za 3 tysiace!

 

A o ryzyku technologicznym czy innym mowie bo to powoduje ze przewidywania na 3 lata do przodu byc moze moglyby stac sie malo realne. Ja uwazam ze ryzyko jest b.male , moze inni sa tu madrzejsi?

 

Posumowujac oferta na poziomie 12-24X miesieczny zrobek wydaje mi sie niska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×