Jump to content
Luke

Blog + własna domena

Recommended Posts

Na jakiej platformie blogowej najprościej i najwygodniej założyć bloga z możliwością podpięcia własnej domeny ?

Edited by Luke4U

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na jakiej platformie blogowej najprościej i najwygodniej założyć bloga z możliwością podpięcia własnej domeny ?

 

O ile dobrze pamiętam to Blogger daje taką możliwość...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja polecam Wordpressa, choć tam koszt roczny za podpięcie domeny to $10.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja polecam Wordpressa, choć tam koszt roczny za podpięcie domeny to $10.

 

DD

 

Najlepiej ściągnąć i samemu zainstalować na swoim serwerze - koszt 0 zł (są darmowe miejsca na serwerze, np. yoyo.pl)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najlepiej ściągnąć i samemu zainstalować na swoim serwerze - koszt 0 zł (są darmowe miejsca na serwerze, np. yoyo.pl)

 

serdecznie odradzam yoyo.pl ;-) z darmowych nie ma prawie nic sensownego, w dodatku nikt nie chce reklam na swoich stronach.

Jedyne co ja znalazłem to hosting widoczny w mojej sygnaturce, darmowy, bez reklam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najlepiej ściągnąć i samemu zainstalować na swoim serwerze - koszt 0 zł (są darmowe miejsca na serwerze, np. yoyo.pl)

Zdecydowanie się nie zgadzam.

 

Dużo lepiej wydać $10 i mieć w 100% działający WP oraz automatyczne aktualizacje i jeszcze parę innych plusów..

 

Jedyny minus to brak możliwości instalacji dodatkowych wtyczek, ale mnie to nie przeszkadza i podstawowy WP mi wystarcza.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zdecydowanie się nie zgadzam.

 

Dużo lepiej wydać $10 i mieć w 100% działający WP oraz automatyczne aktualizacje i jeszcze parę innych plusów..

 

Jedyny minus to brak możliwości instalacji dodatkowych wtyczek, ale mnie to nie przeszkadza i podstawowy WP mi wystarcza.

 

DD

 

Zdecydowanie sie nie zgadzam...

 

Lepiej kupić dobry tani serwer, np. http://www.hekko.pl/oferta.html - 42,70 zł, i mieć w 100% działający WP

 

Nie ma żadnych minusów

Edited by eposition.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zdecydowanie sie nie zgadzam...

 

Lepiej kupić dobry tani serwer, np. http://www.hekko.pl/oferta.html - 42,70 zł, i mieć w 100% działający WP

 

Nie ma żadnych minusów

 

Ograniczenie transferu jest minusem, w przypadku w/w planu to 5GB/m-c - to mało. Oczywiście wszystko zależy od zawartości i ruchu na blogu.

Plus to oczywiście pełna kontrola nad blogiem (włącznie z edycją kodu).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawe jak będzie działał taki blog podpięty pod IDN-a ...

Myślę, że całkiem normalnie.. ale najlepiej sprawdzić.

 

@eposition.pl

 

To zależy.. nie każdy umie sobie zainstalować WP :lol: Nie każdy ma czas i ochotę go potem aktualizować, backupować itd.

 

Powtarzam - jeśli nie są potrzebne dodatkowe wtyczki to hosting na WP za $10 rocznie jest najlepszym i również najtańszym rozwiązaniem.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ograniczenie transferu jest minusem, w przypadku w/w planu to 5GB/m-c - to mało. Oczywiście wszystko zależy od zawartości i ruchu na blogu.

nie przesadzajmy. u mnie np. 600 uu dziennie, strony (w tym główna naładowana grafika) - 5-7 GB na miesiac. Tylko ze najpierw trzeba zaczac od zera, a 600 i wiecej uu/dziennie nie znajdzie sie z dnia na dzien, a serwer zawsze lepszy mozna dokupic lub przejsc na wyzszy plan.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę, że całkiem normalnie.. ale najlepiej sprawdzić.

 

@eposition.pl

 

To zależy.. nie każdy umie sobie zainstalować WP :lol: Nie każdy ma czas i ochotę go potem aktualizować, backupować itd.

 

Powtarzam - jeśli nie są potrzebne dodatkowe wtyczki to hosting na WP za $10 rocznie jest najlepszym i również najtańszym rozwiązaniem.

 

DD

Większość firm hostingowych mających panel Cpanel i nie tylko, zawierają automatyczną instalację/aktualizacje WP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×