Jump to content
Sign in to follow this  
gruby

postawienie serwisu

Recommended Posts

Witam. Od jakiegoś czasu kupuje domeny traktuje to raczej jak zabawę ale ostatnio przyszedł mi do głowy pomysł na serwis bardzo się zapaliłem do realizacji bo jestem przekonany że bedzie to strzał w 10.Niesety nie wiem jak się do tego zabrać jakie firmy sie tym zajmują a jeśli już to komuś zlecę w jaki sposób zabezpieczyć się przed kradzieżą pomysłu.Może znajdzie się tu ktoś kto może mi opisać jak się zabrać do realizacji planu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam. Od jakiegoś czasu kupuje domeny traktuje to raczej jak zabawę ale ostatnio przyszedł mi do głowy pomysł na serwis bardzo się zapaliłem do realizacji bo jestem przekonany że bedzie to strzał w 10.Niesety nie wiem jak się do tego zabrać jakie firmy sie tym zajmują a jeśli już to komuś zlecę w jaki sposób zabezpieczyć się przed kradzieżą pomysłu.Może znajdzie się tu ktoś kto może mi opisać jak się zabrać do realizacji planu.

 

Pierwszy link od góry:

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=Tw...=Szukaj&lr=

 

Przedstaw chociaż ogólny zarys pomysłu. Może wtedy łatwiej będzie znaleźć zainteresowanego inwestora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poczytaj o: http://pl.wikipedia.org/wiki/Umowa_poufności

 

Nie jest możliwe, że firma albo pracownik ci podpierniczy pomysł, jeśli zadbasz o zawarcie takiej umowy poufności (NDA) przy zleceniu wykonawstwa czy nawet wykonania specyfikacji projektu, a pracownicy będą mieli NDA w umowach o pracę (możesz zażądać potwierdzenia tego od firmy na piśmie).

 

Na Twoim miejscu zrobiłbym tak:

- zgromadził budżet (minimum średnie x.xxx zł) albo przekonał jakiegoś inwestora, przedstawiając mu pomysł, jeśli będzie naprawdę super, to inwestor za udział w zyskach pokryje całość kosztów,

- napisał jakiś dokładniejszy szkic serwisu (czyli wszystkie Twoje luźne myśli, pomysły, nawet na kartce czy w programie graficznym), np. "chciałbym, żeby użytkownik mógł...", "chciałbym, żeby była podstrona z...", "użytkownik po zalogowaniu mógłby..." itd.

- udał się do firmy, która napisze specyfikację serwisu, patrząc na to oczyma informatyka / programisty i wyceni każdą funkcję serwisu oraz oszacuje całość kosztów wykonania (na podstawie czasu pracy i własnym doświadczeniu), ewentualnie przytnie planowane funkcje, żeby zmieściło się w określonym budżecie. Z firmą oczywiście zawrzyj odpowiednią umowę, nic na dziko i nie zapomnij o zawarciu również umowy poufności, o ile to tak supertajny pomysł. Ta sama firma również może wykonać cały serwis, o ile się podejmie i będzie dysponowała aktualnie czasem i wolnymi pracownikami lub może wykonać ją inna zupełnie inna firma, bazując na tej specyfikacji. :)

 

Wtedy Ty i / lub inwestor, będziecie wiedzieli dokładnie, na czym stoicie, jaki mniej więcej koszt wykonania i czas wykonania takiego serwisu, który zależy od rozmachu i liczby nowatorskich funkcji, wykonanie specyfikacji to przeważnie grosze, a wtedy dopiero widać czarno na białym czy opłaca / nie opłaca się postawić serwisu i ile kosztuje postawienie dobrego, profesjonalnego, nowatorskiego serwisu, można się nieźle zdziwić. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pierwszy link od góry:

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=Tw...=Szukaj&lr=

 

Przedstaw chociaż ogólny zarys pomysłu. Może wtedy łatwiej będzie znaleźć zainteresowanego inwestora?

 

hehe wszystko się zgadza każdy uważa że jego pomysł jest super i uczyni go milionerem.Jestem realistą i zdaje sobie sprawę że szansa na sukces jest znikoma ale mam już tyle nie zrealizowanych pomysłów że pora coś zmaterializować.Dzieki za podpowiedzi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×